Oranje

I ja danas pustio prvu brazdu,ne moze se vise cekati.Islo je oko 30cm a 25 cm je zakislo,taman da traktor moze vuci plug iduci po suvom.Da je zakislo skroz ne bi moglo da se radi,levi tocak samo vitla u prazno.Crtalo sam morao skinuti a tocak podici u vis (bez funkcije) zato sto je lepilo blato i gusilo.

https://www.youtube.com/watch?v=ol3qBCTFi9Y&feature=youtu.be

47211414_730652803960693_1657463987316457472_n.jpg
 
Danas je i moja Arma orala. 1SH jer jos nije uradjen prvi servis pa ga teram na 70% opterecenja. Lepo islo, kisa me odvijala u 16h. Sutra svetac, prekosutra nastavak.
 
Današnje ornje: pukla kolensta poluga na vogelu, crkla prednja vuča na Rusu, prljavština (najverovatnije rdja) zaustavila dotok goriva na ursusu. Krajnji rezultat: uzorano 5 jutara. Jedini preživeo IMT plug. Sreća pada neka kiša a i crveno slovo sutra.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
@Grabik
Pogledaj na 2:36 ,kaze Heavy clay soil.Zahvat oba pluga nesto vise od 2 metra.

Kaze da je "traktor opremljen gumama za heavy clay soil...." , ovo dalje bi se moglo prevesti ne samo kao teska zemlja vec i kao zemlja sa velikim udjelom gline , to je velika razlika , tako anglo-saksonci prodaju muda za bubrege , inace je 14 coli plug , 7 x 35cm = 245cm zahvata. A pogledaj da traktor bez proklizavanja a nema ni utega vuce - gura plug od 2,45metra zahvata , snagu ne spominje samo tip traktora , navodno neko je ovdje napisao 98ks , ako vjerujes u bajke onda i i takav traktor moze da vuce plug u teskoj zemlji koji kod mene vuce traktor od min 250ks ili jaci.

U videu kaze da je zemlja nedavno oteta od mora , kad su se pojavili prvi traktori kod mene , ljudi kazu , i nije se koristilo umjetno gnojivo , zemlja se orala lakse nego sada ali ne toliko lako da takav traktor ore takvim plugom.
 
Ne, jer mi je majka isplela vunene čarape.

Svaka cast mami,nisam mislio da te zezam nego se salim s obzirom na trend o komforu u kabini :ppozdrav:A ti ores i bez kabine a u papucama :bravo:
Nisam ni mislio da me zezaš, pitanje je na mestu, ipak je novembar mesec. Izgleda šašavo, ali meni ova kombinacija najviše odgovara, jedino moram da vodim računa da se ne okvasi, onda može da bude za....no.:ppozdrav:
 
Kazu stari traktoristi da 4020 jd kad su dosli sa njihovih 100ks orali sa 5 brazdi, pa nek su i sa 30cm, a nisu, tu ima sta da se vuce, a ja sada sa istim traktorom ponekad i sa leopardom 3x14 se desava da dobrano zastenje, kazu da su 10godina kasnije skidali petu brazdu, i da su orali sa 4, i onda su ih zamenili ursuzi od 120ks sa istim plugovima.
 
Taman se zaleteli kako treba i prekide nas kiša.

Ajde objasnjenje , kako moze da ore bez tih opruga , bez opruga bi trebali da izadju iz brazde? Bilo je polovnih takvih plugova ali slabo to hoce da kupuju zbog tog mehanizma pa pitam da li se mogu blokirati , jer ne bi trebali imati sigurnosni vijak kao "standardni" plugovi vec ovo osiguranje sa oprugama , koje uz put treba i da se moze stelovati?
 
Nazad
Vrh