Oranje

Na povratku iz šetnje po Ataru, naiđoh na komšiju koji ore kukuruzište, doduše "spaljeno" bez žetvenih ostataka, plugom IMT 610.10 u kombinaciji s traktorom IMT 533 (bez blokade)...
Zaista se lepo ore...
Stade malo da oduva i porazgovaramo, pa uslikah za Poljoinfo, dobih dozvolu za slikanje prethodno...
Inače, ovom kombinacijom, radi oko 15-tak jutara, u svim vremenskim uslovima...
Ranije, pre desatak i kusur godina, dok je radio u Zem.Zad. doveze Belarusa i "istambura sve sa trobraznim plugom, ravnjakom, ali Zem.Zad. propala, i sad "je spao" na ono što ima...
Zaista mi lepo izgleda njegovo oranje, s obzirom na pripadajuće "alatke", i njihovo "stanje", zato sam i uslikao !!! ::super::

20180112_104148.jpg
 
Sta ovde lepo izgleda?Ne znam dali snimak vara ali meni deluje da on ovo gari,a ne da ore!

Zaista mi lepo izgleda njegovo oranje, s obzirom na pripadajuće "alatke", i njihovo "stanje", zato sam i uslikao !!! ::super::

Ja napisah al' izgleda nema ko da čita...
"Drndavi" traktor star 40 i kusur godina, bez blokade i ćelavih guma (kad već moram da crtam), i plug jedna brazda sličnog godišta, s pojedenim plazom i raonikom, koji ulazi u zemlju tek posle 7-8 metara, ovo oranje, suma sumarum, par excellence izgleda...
 
Priznajem da kada sam video "s čega" ore, rekoh u sebi, ja to ne bih nikada ni mogao...
Kako li mu plug drži pravac kad je plitko?
Samo malko da je dublje. bilo bi neuporedivo bolje, al šta ćeš, kad ne može, sigurno i verovatno da je probao...
A proklizava, nedo Bog, pa ga "šamara" na kočnicama...
Samo da je kakav komad lanca metnuo na desnu gumu, bilo bi barem 30% bolje, tj. ne bi toliko proklizavao...
Po mom (skromnom) "oračkom" iskustvu, mora određena količina zemlje da "prelazi" preko daske da bi se lepo prevrtala "plastica", i plug držao dubinu (NE preduboko, naravno)...
Zar ne?
 
Na povratku iz šetnje po Ataru, naiđoh na komšiju koji ore kukuruzište, doduše "spaljeno" bez žetvenih ostataka, plugom IMT 610.10 u kombinaciji s traktorom IMT 533 (bez blokade)...
Zaista se lepo ore...
Stade malo da oduva i porazgovaramo, pa uslikah za Poljoinfo, dobih dozvolu za slikanje prethodno...
Inače, ovom kombinacijom, radi oko 15-tak jutara, u svim vremenskim uslovima...
Ranije, pre desatak i kusur godina, dok je radio u Zem.Zad. doveze Belarusa i "istambura sve sa trobraznim plugom, ravnjakom, ali Zem.Zad. propala, i sad "je spao" na ono što ima...
Zaista mi lepo izgleda njegovo oranje, s obzirom na pripadajuće "alatke", i njihovo "stanje", zato sam i uslikao !!! ::super::

20180112_104148.jpg

da pratis taj kukuruz kakav ce bude letos tu pa ce ni kazes.
 
smolnica izmrzla oko 4-5 cm
eUGyI.jpg
[/IMG]

i komsino remek delo

eUH3T.jpg
[/IMG]
eUl7u.jpg
[/IMG]
eU7bp.jpg
[/IMG]

ovde je zaoran kukuruz i trava kao livada od 1,8 metara visine bez kosenja ili branja
 
Nazad
Vrh