Oranje

Malo oranja sa visih nadmorskih visina.. zapustena njiva, neorana Bog zna otkad..
3d7a4ec04526fa56cd35925e6717c35d.jpg
4098e31358303b0395cb38b6a6fb7040.jpg
df10ac58648b4734b1fc70d7818744f3.jpg
54e4380ca14fdc6efeba760cc833ad7f.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Јел ово претходно потанјирано или ми се причињава?

- - - - - - - - - -

И да друг, не стоји ти добро прва глава на плугу, малко је забечена назад, а и друга..Бар се тако са слике чини...
 
Galicije,mnogo ti se pricinjava.Evo ti iz drugog ugla...



- - - - - - - - - -

Ovo je usluzno po zelji gazde plice oranje za manje para,a valjda je tanjirao malom tanjiracom da mu ne upale.
 
НЕ знам мени и даље тај први плаз до трактора некако накриво стоји, када се гледа од позади....бем ли га изгелда ме алкохол ударио у главу ваљано:osmeh:
 
Disciplin a kichme...
A da predjes tanjiracom pre zime..?

- - - - - - - - - -

Disciplin a kichme...
A da predjes tanjiracom pre zime..?
 
Proletos na nekim njivama ostale dzombe gde mi je bila gomila stajnjaka i gde sam po vlaznom iznosio stajnjak...pa sam poceo da sumnjam u mraz kao agrotehnicku meru,bar u ovakvim slucajevima...nije zgorag probati...ako ne mani se cekica,nabavicemo hilti...
 
Pitanje za savete o tanjiranju. Imam jednu njivu na kojoj bi tanjirao oranje ove jeseni. Jel ispravite baterije ili terate ukosene baterije. Gotovo sam siguran da moje magare ne bi moglo sa ukosenom tanjiracom a nekako mislim da nije resenje terati je na tockovima vec bi je ispravio. Potrebno je da buse koje su na oranju razbijem, kako bi na proleće njiva ipak bila ravna i suncokret valjano nikao. Imam blagi utisak lošeg izmrzavanja oranja od kada ore 820 i 757, pa da ovo predupredim bar na ovoj njivi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh