Oranje

Kod mene se rasipaju sve strnjike ali neke njive plug nece u zemlju dublje od 15cm a negde ide lepo na 25-30, a negde na toj dubini izvaljuje dzombe, plug ne moze da se nasteluje da bude idealno ravno, ide kako mora. Sve u svemu ako ne padne kisa i to prava kisa bice gadno za oranje bar ovde kod nas.
 
I kod mene na strnjiku ide extra dok na kukuruz katastrofa,juce sam 11 sigurnosnih srafova slomio i naprsla mi je daska. Danas sam istanjirao tuluzinu,pa da sutra probam podrivacem.
 
mene zanima cemu zurba sa oranjem? nikad se nije ovako rano oralo, zasto bi ove godine?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
I kukuruzista idu lako.Sutra širim plug na 3x40cm da bih mogao orati lepo a ne kao danas 11km/h.Dušu mi istruckao.
 
Jel neko orao ugaru,kako ide? Ja treba od nedelje da preorem ugaru pa se pitam kao ide takvo oranje?
 
To sam i ja juce uvideo...pretovario kombi sa semenom pa je legao ko mlada prve bracne noci..pa je malo auspuh dobio po pidzani...i to uglavnom jedni isti svake godine prave problem...najcesce imaju samo jednu ili dve njive,pa ne prolaze puno atarom pa ne znaju kako je gadno kad se preore i deo puta a ti sa vozom sena ili slame ne vezane...sto im je tesko opaliti dvaput popreko i ide plug u zemlju oma...al tako ti je to...
 
Zato mu lepo ti uzoreš uvratine da te se seća za vek vekova a ja sam ovih dana snimio jednog pacijenta pa ću mu namestim razore da ih sa gredeljom neće zatrpati, kad god bude izlazio iz njive ima da me se seti.
 
Mom komisji prekoputa su to uradili i nije mu bilo mrsko doci tanjiracom, setvospremacem i to ravnati. Ove godine uzoro jos vise u put, jedino da se organizujemo pa da mu nazidamo bedem dokle mu je njiva.
 
Koliko vidim to je svuda problem.Dok neko ne izađe u dnevniku zbog toga neće se problem rešiti.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim to je svuda problem.Tok neko ne izađe u dnevniku zbog toga neće se problem rešiti.

Ja sam poceo da gazim usev svakom ko ore put. Pre par godina sam se vracao kuci sa Zmajem mrak me uhvatio i naletim na brazde kako je idiot spustao plug na put,tako sam zveknuo da mi se otkacio heder. Od tad ko god da unisti put,ja kad mu nikne usev idem preko njega i mogu da vam kazem da deluje,sad je vise nas udruzenih a sve manje uzurpatora puteva.:ppozdrav:
 
Zanimljivo da u nekim delovima atara put bude jedva 2m...i ja lepo sve izgazim sa presom recimo,beracem,kombajnom...svakako ne mogu proci drugacije zbog sirine masina...i cemu onda sve to,on poseje neko pogazi jer mu nema druge...ja vec par godina i ne radim uvratine popreko,ja upeglam neko pogazi jad se mimoilazi recimo i sto bi ja gubio pola sata na svakoj njivi...sve to spremac lepo upegla kad prodjem dva puta popreko.
 
U vezi puteva u redu jer su stvarno svedeni na uski kolosek.Najgore je imati lepu ženu i njivu pored puta.
Kod mene strnjike gotove.Sada prelaz na sojišta i kukurzoviništa.
 
Nazad
Vrh