Oranje

Danas stavio nove raonike na plug pa rekoh da probam kako ide. Dosta je mekano, mogu reci da se jako lepo rasipa za razliku od proslih godina. Valjalo bi da posluzi vreme pa da kisa ne sabije previse.
 
Ja sam danas zavrsio sojista. Dzombista cu sacekati da vidim hoce li biti sta od kise za vikend.
f92999adf6fd441c8770bd48a9fc4e25.jpg
90fff815ea350d907ddfcd0d869a7a2f.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nema potrebe. Plug i hidraulik sam štelovao na 26-27 cm. Doduše, štelovao sam na prvoj njivi a ovo je četvrta, a štelujem tako da više hidraulik drži dubinu nego točak. Samo to kod rusa nije baš tako precizno, a i u točku ima lufta. I tako, kad dođe u mekše on ode dublje...
 
Ja uzorao 2.8ha u petak, subotu i nedelju do podne, sve kukuruzišta sem pola hektara lucerke. Oralo se fantastično, zemlja se rasipala, taman dovoljno vlage. Lucerište je bilo potvrdo ali se moglo orati.

Imam samo jedan snimak gdje vidite kako me znala zezati loza u kukuruzištu, na sredini parcele se zakotila i godinama ne mogu da je istrijebim i uvijek mi pravi probleme u oranju.

 
Kod mene možeš da sediš i da plačeš , od oranja nema ništa dok ne padne neka ozbiljnija kiša .
kupio sam kverneland plug 4 x 35 i odma skinuo četvrtu brazdu ,otišo da probam i od oranja nema ništa . Izvaljuju se razni televizori ne ove nove plazme i led već oni stari lampaši "Ambasador" i normalno da sam odustao i bež kući :

- - - - - - - - - -

Orem sa MTZ 1025 ali ćorak
 
Juce orao za jecam. Suvo u pm.
Plug se trese kao kad grebes noktima po hrapavom limu. Od dna brazde pa do vrha suvo. Al da se rasipa, rasipa se.
 
Nazad
Vrh