Oranje

Da da na kant.Bitno je da preturamo a sad ovako onako kako mozemo..Nisam obracao paznju kad sam slikao ;)

Poslato iz ravnoga Banata
 
U telefonu mi normalne slike ne znam sto ovde tako...
b7df6369c2d32a8a6c0a083e68f8d12e.jpg


Poslato iz ravnoga Banata
 
U telefonu mi normalne slike ne znam sto ovde tako..
То је због широког захватног угла објектива. Увек мало зумирај и поравнај хоризонт. Гледај да ти што мање светла упада директно у објетив (сунце, небо, одсјај од воде или снега) јер апарат узима просек за експозицију па се губе детаљи са главног предмета. Што стабилније држање телефона (ако нема оптичку или електронску стабилизацију) и окдање као код оружја, само покретом прста а не целе шаке.
Срећно орање и снимање!
 
Ma sigurno je u jesen zatvarao brazdu. Video ovde na forumu da se to radi. Ne moze ovako lepo oranje i izmrzavanje da se vidi u Sumadiji. Naravno, Petar to nece da prizna.
Jos ce nam u julu reci da ce ovde imati 8 tona psenice po hektaru, a mi cemo i to da mu "poverujemo" :ppozdrav:
 
Ja mislim da ovo nije dirano od oranja. Vidio sam slicno mnogo puta. U prinose ne ulazim, nit znam klimu, nit zemlju a ni agrotehniku.
 
Ma salim se i malo provociram Petra :osmeh:
Zato sam i stisnuo lajk na predhodnoj stranici. Izmrzlo je i kod mene za medalju. Mraz je bio samo za pozeleti. Sama prasina po povrsini.
 
Tacno tako Landini, nije dirano nista, Marko malo koristi onu stilsku figuru, kako se ono zvase. Uvek ovako bude u prolece ma kakva zima bila, nije potrebno puno da bi se okrunila lepo. Kacio sam slike i proslog proleca, jos lepse su oranja izgledala a zima je bila blaza, ali su kudikamo uslovi za oranje u jesen bili bolji, posle one suse.
Ovo je relativno laka zemlja za rad, ali je ispalo oranje tako kako je ispalo zato sto je podugaren strn(kacio sam slike i strnjista koja su orana jedanput, i mnogo je ta duboka brazda bolje izgledala na njima nego na oranim dva puta) pa je napravljen rastresit gornji sloj od 15ak cm(kao kad hocemo tokom leta da sacuvamo vlagu, samo duplo i vise deblji). Onda su dosle one kise, taj sloj je propustio vodu, a donji koji je sabijeniji ju je delimicno zadrzao. Nisam smeo da cekam da se bolje prosusi jer je moglo da se desi da opet krenu padavine i da bude belaja.
Sto se mene tice, od sad vazi pravilo da se najpre oru podugarene njive.
 
jedan kod men u selu kupio maseja 100 ks i kupio blug 4 brazde nemoz da vuce morao da skine jednu.i opet nekako sporo ide.
 
Po prognozi izgleda da nece biti vise mrazeva,da li je bolje da se izore sad pa da tako stoji ili tamo pred setvu. Ostale mi jos dve njive koje sam u januaru kupio.
 
Nazad
Vrh