Oranje

Danas sam zaoravao strnjiste bilo rastresenih bala , zaorao ih bez problema jer je slama bila mokra , a kad je bilo suho plug je samo pokupio tu slamu i onda izlazi van i razbacuj.
 
33th16r.jpg
 
@paoprpaor Zasto vise ne radis gruberom? Zbog previse vlazne zemlje ili ores na ne koliko godina?
 
Al se svi razvredneli cim vreme pustilo, ja zauzet oko spremanja slava. Ja ako sve bude kako treba u cetvratak vestak i od petka oranje. Javljaju jos 7-8 lepih dana minimum valjda se se prosusiti dovoljno i ovako mi rekose ovi sto pokusavali da oru danas po ataru da je i sabijeno i mokro
 
@Manjevicu probali smo da radimo gruberom, medjutim jako je mokro i lepi mi na valjak. Ove godine ce se morati orati, osim ako se bas ne prolepsa pa se vratimo na gruber, ako pre toga ne zavrsimo oranje.
Problem kod grubera je sto gornji sloj zemljista mora biti koliko toliko suv jer u suprotnom puno proklizava i lepi na valjak. Ove godine je tako kako je, ali se nadam da ce sledece gruber oped moci bez problema.
 
Kako god,vreme je da se zavrsavaju poslovi za ovu godinu. Meni su ostala neka suncokretista,pa sutra idem da probam da podrijem,ako budu gusili stapovi,moracu da orem.
 
Nazad
Vrh