Oranje

Odg: Oranje....

Ma da-vise puteva do istog cilja, ne?
Slicno sam i ja ranije radio, doduse setvospremacem, i nije bas bio ucinak 90%, ali je bio zadovoljavajuc.
Ovo mi je pokazao jedan zadrugar pre par godina, i dopala mi se stvar jer odmah na licu mesta zavrsavam posao, zemljiste se lepo slegne, i u prolece drljaca+setvospremac, i sejalica.

Setvospremac mi se nije svidjao jer sam s jednog mesta skidao dosta zemlje, i ubacivao u razor suvu zemlju, koja je ostajala u razoru neslozena, i suva.Tako bi s krajeva razora vadio mnogo vlage, a u razoru opet imao losu strukturu zemljista, pa je sejalica isla jako duboko u zemlju.
 
Odg: Oranje....

Oldtimer, hvala na ovom savetu.
Čuo sam neku priču o tom "ubadanju", ali niko ništa ovde kod mene konkretno ne zna... ::lose::

...Ili neće da kaže.

Stvarno bi iduće godinetrebalo da se sretnemo na sajmu i pošteno :ppozdrav:.

Ovaj forum je stvarno jako dobra stvar, mnogo toga korisnog saznadoh...

... I jopet odoh u :off_topic:
 
Odg: Oranje....

Branko aj kad si u već off-u, idem sutra oko podne nešta do Stare, pa reko da svratim do tebe ako si kući, i ako ne smetam? :osmeh:
 
Odg: Oranje....

Čugi, dobro došao.
Zovi me na mobilni tel. jer ne znam gde ću biti tokom dana.
Broj ti stiže na pp.
 
Odg: Oranje....

ja zatvaram odmah plugom zavijem topling 15 krugova i odem tamo i nazad .prva brazda hvata mnogo zemlje a ostale sve manje tako da se brazda zatrpa a nemam novu brazdu jer poslednja hvata samo 5 cm u dubinu.
naravno to je trobrazni plug i bude ravno 98%
 
Odg: Oranje....

Kad orem svoje njive onda ostavljam razor( jarak) i u prolječe ga tanjuranjem zatvaram,nekad bolje nekad lošije.Sa time pojmom zatvaranjem brazde prvi puta sam se susreo kada sam počeo raditi i dok nisam to vidio na njivi nije mi bilo jasno.Uglavnom na velikim površinama to je potrebno jer kod pripreme zemljišta ide se u dijagonale i kontra oranja pa da se ne preskače preko jaraka.
ali ovo ču probati na svojim parcelama
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
BobanNB bome si ti dobro suzio brazdu. Kojom brzinom oreš, na kolko gasa, pod blokadom il bez nje?

Sužena je samo malo, tako da u dva prolaza hvatam jednu celu brazdu, ali ovde na slici je neka zaguljena zemlja tako da svaki treci put ispravljam ili tamo gde ide kako treba onda preskočim. Orem 1 brzom na 1600-1800 obrtaja, kad je suva njiva nema blokada posla.
 
Odg: Oranje....

Namestim ga u brazdu, izadjem napolje, popnem se na plug i uzivam u pogledu.
P. S. Ne pokusavajte ovo sami!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uWerqKSFyxE&feature=channel_page[/youtube]

edit by Čugi:dodati YouTube tagovi
 
Odg: Oranje....

Svaka čas prvo za ideju , a posle i za akrobacije ! :D Kod nas bi prvo ispao iz traktora pri takvoj brzini , a da ne pričamo o penjanju na plug . :haha:
 
Odg: Oranje....

svaka cast imas dobar traktor ai plug ti je prva liga a zemlja da ne govorim kolko je dobra a samim tim i parcela duga i naj vjerovatnije daje neko ceko traktor na drugim uvratinama.
jos slika :bravo: :D
 
Odg: Oranje....

@ kiki

A kanda bi ga i case pitao dali je siguran da hoce tako da ore u Padejskim ritovima? Ili bi umro od straha(mislim na case) ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:;

@case ih

Super ti je makina! :cao: :cao: Kolko si je platioi?
 
Odg: Oranje....

I da li te je država častila sa vraćanjem dela novca, jer si kupio novu makinu?
 
Odg: Oranje....

@ mityoo

Nebi baš sigorno rado orao , pitao bi jel baš moram . :haha: :haha: :haha: Ima jedan kod nas i zadovoljan je vuče trobrazni od mislim 12" , kaže da ide kao metak (ali godine će pokazati dokle i jel dorastao zadatku ) . :cao:
 
Odg: Oranje....

Komsija je uzo rusa godinu renije od mene i on je dobio trecinu nazad, ja sam zakasnio! 2006. nije bilo povracaja ::jako_besan::
 
Odg: Oranje....

Da, i mene zanima kakav posao obavlja točak u brazdi.
Jednom sam video na nekom plugu sličan točak koji pritiska ivicu brazde da se ne bi obrušavala.
Da li je i ovovme takva funkcija?
 
Nazad
Vrh