Oranje

Valjalo bi zadnje crtalo.....prije koju godinu sam orao pola hektra 2 dana....zemlja nije bila radena 40 godina.Sve drugom pomocnom.....treca pomocna bila prebrza...izbacuje plug.Sad tu imam dobru lucerku
 
Ja sam ovo orao 8 sata i potrosio oko 30 l nafte :osmeh:. Povrsina je 60 ara. Ponegde izbaci plug,ali nije strasno. Imalo je i dosta trnja i cesto je zaglavljivalo. A sto se crtala tice,plug nije moj vec pozajmljen.
 
Koji je to plug?
Leopard krivi.
79454709e6117478e41e52b332085c7f.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
+
Jest ali koliko vidim imaju ona sa tri pera a to je sigurno nejako,garant ce se motat u jako teskoj zemlji

Ti sa tri pera su losi u smislu da malo rade posao . Uzimas original za vogel not plug dugacki deflektor, a da ga montiras na 757 ljudi prave poseban nosac prilagodjen plugu i vn deflektoru malo je poskupo al bolje nema Sve to imas kod Hudjika a deflektor je jako jak i od debelog materijala .
 
+

Ti sa tri pera su losi u smislu da malo rade posao . Uzimas original za vogel not plug dugacki deflektor, a da ga montiras na 757 ljudi prave poseban nosac prilagodjen plugu i vn deflektoru malo je poskupo al bolje nema Sve to imas kod Hudjika a deflektor je jako jak i od debelog materijala .
Ima neko posebno da pravi taj nosac ili parola snadji se sam? Posto imam na imt taj sa tri i mogu da ga krivim na svakom kraju. Ovako bi lepo prepakovao s vogela. Inace, bas sam o tome razmisljao danas dok sam orao.
 
Meni danas kisa pokvri oranje. Jutros poranio, juče spremljene mašine, došao u polje, parcela od 0,8ha, pravilnog oblika, mali nagib, najlakša za raditi od svih koje imam. Taman obišao 4 kruga spusti se baš jaka kiša, nije ni par minuta padala. Jedva sam izašao iz parcele da odem kući, nakvasila možda 1cm odozgo i zemlja postala kao led, ni naprijed ni nazad...
 
Meni danas kisa pokvri oranje. Jutros poranio, juče spremljene mašine, došao u polje, parcela od 0,8ha, pravilnog oblika, mali nagib, najlakša za raditi od svih koje imam. Taman obišao 4 kruga spusti se baš jaka kiša, nije ni par minuta padala. Jedva sam izašao iz parcele da odem kući, nakvasila možda 1cm odozgo i zemlja postala kao led, ni naprijed ni nazad...

Hvala kolega na informacijama u vezi cardaka. :ppozdrav: Puno ti sanduce.
 
Nazad
Vrh