Oranje

Jel ovo dovoljno tvrdo i sija li se dovoljno?m Snimak je iz 2014.


Danas sam posle posla uzorao pola hektara. Ne pamtim kada se onako lijepo i lako oralo, nisam se sjetio da snimim, sutra ću dovršiti tu parcelu pa će biti neki snimak.
 
Prosle godine orali ritcinu, 680m duzina parcele, drzim blokadu s kraja na kraj. Kad se natuce izmedju tocka i blatobrana po pola sata odgusujemo. Moras da ocistis svakog dana traktor, jer je posle ko kamen.

Proletos dodje jedan da nudi zemlju u tom potesu da mi proda. Reko sam mu ni za dzabe.
 
Jel ovo dovoljno tvrdo i sija li se dovoljno?m Snimak je iz 2014.


Danas sam posle posla uzorao pola hektara. Ne pamtim kada se onako lijepo i lako oralo, nisam se sjetio da snimim, sutra ću dovršiti tu parcelu pa će biti neki snimak.
Slika takodje iz 2014,ja sam se namucio a i traktor kao nikad u zivotu da to uzorem,naftu realno nisam smeo ni da merim kolko sam potrosio na tu parcelu :D,uzas blagi,ne daj boze nikome...Prosle godine sam uzorao lakse dosta,videcemo kako ce biti ove.
 
Danas malo orao strnjiku, cvrsto je ali ide dobro, polako treca spora plugovi su imt 756.
S8000357.jpg
S8000354.jpg

Dubina oko 30cm



[video]https://youtu.be/jh6EKvUN_ak[/video]
S8000353.jpg
 
Zakreni plug udesno tj. produži desnu polugu na mašinici, skroz je zakrenut ulijevo pa ne prevrće lijepo.
Ma nevalja, cini se na slici da je prevrnut plug ali jedino tako moze da ore dobro,ako razvijem desnu polugu odmah je to lose i bezi u ledinu,probao sam ga na vise nacina a ja sam hteo da ga poorem namerno ovako zato sam uzeo veci plug da bi mi bilo izdignuto oranje,morao bih da iskosim plugove i da spustim desnu polugu da bi prevrtao ali je teze za traktor ovako je odlicno.

- - - - - - - - - -

Kako ga ferguson vuce uzbrdo, ja isto mislio probati
Moze i uzbrdo probao sam ide isto dobro, malo teze nego nizbrdo ali ide bez blokade, ovo nije laka zemlja a tamo gde je laka neoseca ove plugove,samo kad su nove gume ide bez problema.

- - - - - - - - - -

Evo iz ovog ugla se vidi da je dovoljno prevrnuto. to mu je od mene pa nek bude kako hoce. :osmeh:

S8000350.jpg
 
Tesko je proceniti na slici, iz svakog ugla se vidi drugacije meni je najbolje sa traktora vidim da mi obadve brzde idu jednako duboko,brazda je cista i ravna a plugovi nek stoje kako hoce bitno da zavrsim posao.Nisu ovo moji plugovi svaki su prica za sebe. ovo sam orao na jednu stranu a sada sam poceo i uzbrdo ide podjednako dobro nikako da zavrsim.
 
Nazad
Vrh