Oranje

pa vidim kakva je zemlja pa pitam, imam i ja takvu zemlju na 22,23cm pocinje bela zemlja i tu mi kukuruz uvek izgoreo ljuta zemlja i zadnjih par godina sejem samo soju na soju i jako sam zadovoljan prinosom na toj zemlji, Jel to ostavljas kao zimsko ?
 
Mislim da sam kupio od firme Plamen iz Beceja. Ako procitas neke cele teme ovde oko pluga ili oranja, videces da mnogi nisu zadovoljni sa njima. Sada da kupujem, kupio bih iskljucivo Hudjik raonike. Takodje po preporuci ljudi ovde na forumu.
Na ove mislim
http://www.hudjik.com/proizvodi/delovi-za-plugove-raonici/

Koristim i ja od hudjika na mom 756.25 i dobri su, takodje sam nekad imao plamen ali je meksi dosta kad udari u kamen odma se iskrivi.
 
Danas poceo oranje drzavnih parcela. Sve u svemu nije lose,mada oranje je malo neravno sto se i vidi na slici jer su je predhodni vlasnici radili vodoravno,a mi je sada radimo vertikalno...pa je jako neravno sav sam se nastrucko.

dph6rp.jpg
 
Ti rece da je bolje raditi malo a kvalitetno a sad prosirujes ?:ppozdrav:


I stojim iza toga. I kad sam to pisao,radio sam istu kolicinu zemlje kao i sada. A evo navescu ti primer da sam na ove mrsave drzavne parcele bacao 500kg djubreta po k.j,o ostaloj agrotehnici nebih pisao.

Nije mi jasno kako neko radi zemlju vertikalno :sta:

Pa evo kolega Bob je uprostio. Problem je sto ona katastarski treba da se radi ovako,a posto ja i jos jedan covek delimo ovu parcelu a u njoj je 9 bandera,oni su je okrenuli popreko. A mernik nama prosle godine podelio duzom,muka ziva.

Sendvici su cudo.

Ihhh da su sendvici,bilo i koverata i to sve sa ljubicicama. :haha:
 
pa vidim kakva je zemlja pa pitam, imam i ja takvu zemlju na 22,23cm pocinje bela zemlja i tu mi kukuruz uvek izgoreo ljuta zemlja i zadnjih par godina sejem samo soju na soju i jako sam zadovoljan prinosom na toj zemlji, Jel to ostavljas kao zimsko ?

Da,mozda kasnije kad malo otpusti brazda prodjemo teskom drljacom ili tanjiracom.
 
Imam pitanje za iskusne poljoprivrednike / voćare. :)

Uzeo sam u rad njivu koja je odležala godinu dana (bio je posađen suncokret) i od tad je samo pokošena trava. Uzeo sam uzorke zemlje sa dubine od 10 i 35cm za analizu i nosim je u ponedeljak na institut. Izdvojio sam 3 vrste voćki od kojih bih jednu posadio, ali dok ne dobijem za 15 dana izveštaj analize zemljišta, ne mogu da bacam đubrivo napamet. Da li mogu sada da preorem njivu dubinski pa posle da nabacam đubrivo i istanjiram zemlju? Po nekoj logici, svakako će da siđe deo đubriva u niže slojeve posle tanjiranja.

Znam da je jesenja sadnja najbolja za ovo voće i da je bolje ako zemlja prezimi preorana, ali ne mogu da propustim celu godinu, niti bih sadio u proleće zbog slabijeg primanja sadnica. Da li ipak preporučujete da zemlja prezimi preorana radi uklanjanja insekata i usitnjavanja ili mogu još nekako da je pripremim za jesenju sadnju?
 
Prvo sacekaj analizu, onda baci mineralno djubrivo zajedno sa stajnjakom pa tek onda duboko zaori. Nema potrebe da zuris. Mozes posaditi voce i za 2 meseca. Biljka je u mirovanju i to ti je najbitnije.
Za voce se uzima analiza sa dve dubine. Prva je od 0-30cm a druga od 30-60cm. Najbitnija ti je ph vredost sta ce reci. Sve ostalo se lakse da popraviti.
 
Nazad
Vrh