Oranje

Razumem da je za pasenicu i znam da nije potrebna neka dubina ali nesto mi mnogo plice izgleda od tih 20 cm!!! Uostalom nije ni bitno!!!:ppozdrav:

U koju vozis 1 ili 2 kad radis zimsko oranje sa plugom sa daskama ( ako radis sa 756 )?
 
Ja sam danas na jednoj parceli završavao ovratine.Kad mi se traktor nije raspao.Ugazeno do zla boga...

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Imas li iskustva u sejanju psenice na psenicu?
Inace jako lepo oranje,bravo,lepo se radi.
 
Nova njiva . Ne može da se seje pa odvađavamo oranje.Ako ovako nastavi pre ćemo uzorati, nego posejati pšenicu.

fotografija0529.jpg


fotografija0530.jpg
 
Kad god sam gledao oglase,ti Dowdeswell plugovi su uvek puno jeftiniji od drugih,a uopste ne uzgleda da su losi,koji je razlog onda ?.
 
У енлгеској се доста купују, код нас су мање познати као и у јевропи. Једина мана плуга, је ако се то може назвати маном је мањи клиренс од свега 72 цм, ако се не варам. Па је малко осетљивији на жетвене остатке, ако их има много, јер хоће понекад да загуши. Све остало је на њему па слободно могу да кажем одлично одрађено. зато ја моја кукурузишта прво потањирам па их онда без проблема орем. Што и показује овај кратки видео....ја сам са њим презадовољан.....
 
Nazad
Vrh