Oranje

@Rasa91
Prodaj kineza i kupuj jednog gusenicara,vidim da volis gusenicare,i milina posle ne mislis da ce guma da ti pukne:haha:.A ovaj poslednji ladno moze da udje u brazdu kad izlazi,ali izgleda da oru tata i sinovi,pa da se zna koje gazda :haha:.
 
Lepo al opet brljaju cat ima pakere a ova dva ne i nekako mi se cini da su lakse mogli okretati a ne praviti osmice


Gogi
 
A sta da kazem ja, imamo 15 hektara jos za oranje gde ne mozemo da udjemo zbog velike vlaznosti.Znaci ceka nas oranje u aprilu i maju.
 
U proteklih 10-15 dana poorano 50 ha. Nisam stigao jesenas i sad je sve poorano i podrljano, ceka da se prosusi pa da se krene sa setvom.
 
Pa nije bas dzombasto, jer su dva traktora orala a treci je nakon par sati zatvarao brazdu, eventualno sutradan. Nije bas najsitnije kao kad smrzne ali nije lose.
 
Da malo osvežimo temu,jučerašnje oranje kod prijatelja. Zveknula mu glava motora na IMT 542 pa smo mu išli u pomoć. Inače otac od tog čoveka je bio jedan od najboljih prijatelja mog dede ( nažalost oboje više nisu sa nama) ,kada je moj deda iščašio obe ruke deda Sveto je sam otišao da uzore njegovu njivu i poseje pšenicu te jeseni...
j13wv5.jpg


 
Poslednja izmena:
Da malo osvežimo temu,jučerašnje oranje kod prijatelja. Zveknula mu glava motora na IMT 542 pa smo mu išli u pomoć. Inače otac od tog čoveka je bio jedan od najboljih prijatelja mog dede ( nažalost oboje više nisu sa nama) ,kada je moj deda iščašio obe ruke deda Sveto je sam otišao da uzore njegovu njivu i poseje pšenicu te jeseni...
Lepo je oranje,a jos je lepse sto ste nastavili prijateljstvo i postovanje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh