Oprema za seno i senažu

Ja tek treba da secem, u pitanju je stocni grasak. Prosle godine smo prvi put sejali, ispostavilo se da je jako dobar u stocnoj ishrani a i daje veliki prinos :D
 
Kinez nije moj to je od mog tasta, a i trenoutno mu ne radi kardan ni u jednoj brzini, Imt stvarno lako vrti ovaj kombajn ima samo 6 noza i 3 lopatice za vetar traktor nikad ne ide preko 1600 o/min
 
Ovo je zbog snimanja prva spora inace ide drugom ima na mom kanalu od prosle godine ja sam snimao sa strane a ovo sam vozio i snimao.
 
Da li trakastim grabljama smeta ako je malo vlažna detelina i ako duva vetar.
ne smeta ni jedno samo hoce ako je malo veca masa da prebaci ponovo na istu stranu odakle skuplja jer ti diktiraš sa gasom kako ce da baca to jest brzina kardana i i na koliko ti je razvucena onaj deo što formira red kod nekih je to cirada a kod nekih je pleh ili vicnos majstora da nema ni jedno od ta dva ako misliš na ovaj skupljac http://www.fpm-agromehanika.rs/pub/catalog/sakupljac_trakasti_glavna.jpg
 
Kada se postavljaju komentari da i ja postavim pitanje. Balerina mi vraca deo sena nazad, tj posle vracanja otkosa vrati na pokupljeno. Masa jeste bila dobra, ali to mi se ne svidja. Sta moze biti razlog velika masa, rosa, potrosene opruge ili brzina. Idem sa 2. brzom, u pitanju je štore 502 a balerina je kuhn 2.5 gts, kao ratkova, moram postaviti sliku. Opruge su oko 4 cm manje od fabričke dužine, čqk sam spreman da ih sve uzmem nove ako je to problem.
 
Poslednja izmena:
Vozi malo sporije.Kada radim sa Universalom 445 takođe idem 2 brzom,kardan preko točkova a obrtaji motora do 1300 jer hoće da prebacuju na pokupljeno ako poteram.
 
Tu je mozda zez. Ne radi preko tockova. Tek se uhodavam a njive male, duži frtaljske pa se.sve brzo završi. Sta mislis Maticu za opruge, ima li logike kupiti nove, po avljam ove si oko 47 cm a nove su 51 cm. Svakako mi se cinilo da je oko 1000 obrtaja ok skupljanje. A terao sam i prvom pa mi bilo sporo, kao da tada vise lupa seno. Jer balerini ne pravi problem jaka rosa, kao sto eunce ipak ne sme po jakoj roei, mora da spadne inace ozbiljno umotava kao tepih. Ovo mi deluje da moze pola sata ranije da radi od sunca.
 
Po mom kratkom iskustvu sa balerinom upravo rosa jaka je razlog vracanja...a hoce i ako su opruge zarđale a spustis malo nize pa nahvata malo zemlje da lepi detelinu na njih..ja sam se malo igrao sa gasom i brzinom,i skontao sam da najlepse po rosi radi kad teras u odredjenoj udaljenosti od odkosa,ako me kapiras,probao malo malo dalje odkos od tocka i nasao tacku u kojoj rado ko doksa..
 
Jesam spustio prilicno nisko. Prorasla je bila detelina pa da je izvuce. Jesu i opruge malo zahrdjale, i bilo je na vrhovima opruga malo zemlje. Valjda cu i ja u ući u štos, nije to baš neka nauka.
 
Zbog zemlje na vrhovima opruga ti vraca.Sacekaj da se prosusi da ne lepi zemlju pa ces da vidis razliku.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ovo je bilo u prvom otkosu. Nadam se da ste svi u pravu i da ce u drugom otkosu biti dobro. Moralo je odici je od zemlje, i izvaditi iz nove deteline. Znaci da ne zurim sa nabavkom novih opruga?
 
Nemoj,probaj prvo pa da vidis.I meni je vracala na prvi otkos na jednoj parceli jer je zemlja bila mokra pa lepilo na opruge.Vec sutradan kad se prosusilo druga prica...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Onda ce za vikend da malo očistim i ofarbam opruge, da spremim da sledeći otkos, biće uskoro i grahorice i ovsa. Nadam se najboljem, da ga uštelujem da budem zadovoljan.
 
Nazad
Vrh