Omotaci bala (motalice)



---------- Poruka napisana u 12:41 ---------- Prethodna poruka je at 12:39 ----------



---------- Poruka napisana u 12:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:41 ----------

jesm radim vec 3 godine imam presu i omotac presa je RP 12 zadovoljan sam sa zbijenoscu bale radim sa mtz 82.1 i ovom rolo presom umotavam 6 slojeva najlona i nema greske osim ako ne dodje do fizickog ostecenja bale tj. deranja najlona. sutra cu da otvaram novu balu pa cu da slikam poz.
 
E super,kazi mi jel koristis inokulant i koju foliju kupujes i koliko je novaca?
i sta ti se pokazo najbolje kolko da cekas da svene pa da baliras?
Omotac si sam pravio ili ?
jel imas nozeve na balirci?
 
Poslednja izmena:
inokulante ne koristim a foljiu pisao sam gore UNTERLAND 750mm a mogu i 500mm ova 750mm kosta la je prosle godine 160km = 82e a 500 kostala 130 km=66e u sustini kad je vrucina ne treba puno cekati deteline kad se radi ujutro se kosi popodne se rola sve zavisi od kolicine sijena i debljine otkosa. a kad se rade livade to se moze odmah kosit i nakon sat dva raditi.
omotac je pravljen ali nisam ga ja pravijo
 
Jel imas nozeve na presi?
koliko stegnes balu do koliko ti dodje skala jel blizu maximuma ili ne?
ako nemas nozeve kako se odmotava bala lucerke,jel teze nego suva?
hvala na odgovorima :)
 
inokulante ne koristim a foljiu pisao sam gore UNTERLAND 750mm a mogu i 500mm ova 750mm kosta la je prosle godine 160km = 82e a 500 kostala 130 km=66e u sustini kad je vrucina ne treba puno cekati deteline kad se radi ujutro se kosi popodne se rola sve zavisi od kolicine sijena i debljine otkosa. a kad se rade livade to se moze odmah kosit i nakon sat dva raditi.
omotac je pravljen ali nisam ga ja pravijo
i koliko bala omotas sa 750mm folijom, zapravo kokliko te kosta jedna bala u foliji?
 
sa folijom 750 zaklopi u 3 sloja na 11 krugova cini mise
a sa 1 rolom folijo zamotam oko 24 bale u 6 slojeva najlona
 
znaci ako sam dobro izracunao bala te kosta oko 3e-3,5e?e jos mi reci koliko budu teske te bale?Sve ovo te pitam da vidim jel mi isplativije kupiti omotac pa tako raditi senazu ili da radim silo kanale.
 
Nazad
Vrh