Odg: skotnost

Pozdrav hm imam jednu zanimljivu situaciju sa jednom zenkom orijasa pa bi molio vasa misljenja o tom ovako pustena pod zeca 18 januara prvi put pa za pet dana probno nije stajala pa sam onda nesto bez veze pustao 2 februara nesto kao probno stajala dva puta taj dan i zakljucujem da nije skotna i pocinjem novo racunanje od 2 kad 17 februara nalazim dva mala mrtva u kotilici ali se ona nije ocupala i onda ponovo zakljucujem da je ipak ostala 18 januara i nisam je pustao do 27 februara kada ponovo stoji dva puta da bih jutros u kotilici nasao 8 kom malih ali mrtvih ona se ocupala ali nije bilo slame posto nisam ocekivao da je ostala 2 kad sam 17tog nasao ta dva mrtva, sada mi nista nije jasno dali je moguce da je ostala i drugoga a da je jedne vec nosila i sta sad sa ovim 27mim
 
Koliko odmaraš ženku od parenja do parenja?
pozzz...Sa zakasnjenjem odgovor 3 puta u toku godine se koti imam 2 zenke i 1 muzijaka.Zimi ja od novembra pa do marata nepustam zeceve da se pare posto ih napolju drzim

---------- Poruka napisana u 17:16 ---------- Prethodna poruka je at 17:14 ----------

Pozdrav hm imam jednu zanimljivu situaciju sa jednom zenkom orijasa pa bi molio vasa misljenja o tom ovako pustena pod zeca 18 januara prvi put pa za pet dana probno nije stajala pa sam onda nesto bez veze pustao 2 februara nesto kao probno stajala dva puta taj dan i zakljucujem da nije skotna i pocinjem novo racunanje od 2 kad 17 februara nalazim dva mala mrtva u kotilici ali se ona nije ocupala i onda ponovo zakljucujem da je ipak ostala 18 januara i nisam je pustao do 27 februara kada ponovo stoji dva puta da bih jutros u kotilici nasao 8 kom malih ali mrtvih ona se ocupala ali nije bilo slame posto nisam ocekivao da je ostala 2 kad sam 17tog nasao ta dva mrtva, sada mi nista nije jasno dali je moguce da je ostala i drugoga a da je jedne vec nosila i sta sad sa ovim 27mim
Ne bi ti znao reci cudno
 
Nista mi nije jasno, al mozda se javi neko ko bi znao o cemu se ovde radi i dali ima sanse da je jedne nosila i da je ostala jos jednom pored tih jer se okotila na 18 dana dva puta:) strasno
 
Po meni trebas da budes spreman 28 dana od tog poslednjeg parenja 27 feb. za malisane. Ocito da je veoma plodna, pa nemoj da ti bude kontrolno parenje putokaz dali je skotna, jer smo vec videli iz drugih iskustava da ako prihvati parenje ne znaci sigurno ni da nije, ni da jeste skotna. To je uobicajena praksa kod mnogih kunicara, ali eto tvoja zenka ti pokazuje da kod nje ne moze tako. Sa njom samo polako, kad uparis posle dobijanja mlade za kojih mislim da ce biti oko 27 marta, onda sledece parenje probaj par puta isti dan, ako treba i sa dva razlicita muzjaka, ali je vise ne uznemiravaj sa kontrolnim, pogotovo ako se muzjak prevrnuo barem jednom. To ti je moj savet , ja bih tako postupila na tvom mestu, ali ima ovde daleko iskusnijih od mene pa da vidimo njihova misljenja. I mene zanima dali je moguce istovremeno da nosi male iz razlicitih termina parenja. Kod macke sam citala da je to moguce, ali kod kunice ne znam, kako se ispostavilo, izgleda da je i kod njih moguce.
Pozdrav hm imam jednu zanimljivu situaciju sa jednom zenkom orijasa pa bi molio vasa misljenja o tom ovako pustena pod zeca 18 januara prvi put pa za pet dana probno nije stajala pa sam onda nesto bez veze pustao 2 februara nesto kao probno stajala dva puta taj dan i zakljucujem da nije skotna i pocinjem novo racunanje od 2 kad 17 februara nalazim dva mala mrtva u kotilici ali se ona nije ocupala i onda ponovo zakljucujem da je ipak ostala 18 januara i nisam je pustao do 27 februara kada ponovo stoji dva puta da bih jutros u kotilici nasao 8 kom malih ali mrtvih ona se ocupala ali nije bilo slame posto nisam ocekivao da je ostala 2 kad sam 17tog nasao ta dva mrtva, sada mi nista nije jasno dali je moguce da je ostala i drugoga a da je jedne vec nosila i sta sad sa ovim 27mim
 
Pozdrav @GROMM... I ja sam bio svjedok slicne situacije kao kod tebe... zenka moze primiti plod i dok se nije okotila,imao sam prijatelja koji je pustao zenku s muzijakom na 3-4 dana pred kocenje i navodno je uspjelo parenje i kocenje,znaci dok bi malo imali 24-25 dana on bi ih odvajao i zenka bi se ponovo kotila,samo po meni to nije humano prema zivotinjama...
Kada pustas zenke na parenje,obavezno pogledaj da li zenka ima estrus,tj. polni organ mora ima crvenkastu boju,malkice nateceno i da vidis kako onda fino dize rep pored muzijaka :D :D...
Nakon tog kontrolno parenje 5 dana od pustanja i ostaje skotna 100% :D
 
Hvala svima vasa misljenja mi puno znace jer nisam mogao da vjerujem sta vidim ali eto znaci da je moguce, od sad vise nema probnog osim onog na pet dana posle vise nista. javim sta je bilo sa ovim 27 februarom to jest dali je ostala skotna ponovo dok je nosila ove zadnje
 
Zecevi imaju tu mogucnost da nosa dve skotnosti uporedo sa razlikom od 15dana ali kunici ne..Jedino ako tvoja zenka nije zadrzala u genetskom kodu tu zeciju sposobnost...Sada znas kakva je i sta se desava...Pusti je ponovo ali ako opet okoti mrtve mladunce onda ti jedino ostaje da ti lovac nabavi divljeg muzjaka..
 
Pustena je 27 feb i stajala je dva puta a pustao sam je juce posle tog zadnjeg kocenja i uginuca i danas al nece da stoji pa mislim da je mozda ponovo ostala skotna dok je nosila ove zadnje, tako da je vise necu pustati dok ne vidim jeli skotna ili nije al vec sa dvadeset i koji dan se moze videti na stomaku kako se pomeraju sto sad nazalost pred ovo kocenje nisam obratio paznju jer nisam mislio da je opste skotna kad sam nasao ta dva mrtva pre 17 dana a bas juce i prekjuce nisam bio kuci a moji nisu obracali paznju samo su ih hranili i tako. HVALA PONI!!!
 
Dali je skotna pa proveris?Pustio si je 27feb znaci 9dana je skotna sacekaj 12-ti dan pa polako opipaj zadnji deo stomaka.Primetices zrna graska zametak ,ako je skotna.koristi sve prste kao da je mazis po ledjima. Primetices da se malo uznemiri kada pipnes mlade mozes i prebrojati koliko ima.Ja obicno dam jabuku ili sangarepu da se zanima dok je proverim.
 
Pa nisam to nikad radio ali eto pokusacu pa ako uspem javim :) sta ima
 
Pa nisam to nikad radio ali eto pokusacu pa ako uspem javim :) sta ima
Jesi proveravo imali ista ja sam pusto zeca posle sedam dana frkcu zenke oce ga ustrojiti sad cekam od 28.03 treba da se kote 2 zenke

---------- Poruka napisana 15-03-12 u 19:08 ---------- Prethodna poruka je 10-03-12 at 19:53 ----------

Ja proverio pipkam kao sto je PONI rekao-rekla u pravu je oseti se
 
Zar ima i toga prvi put cujem da moze uporedo da nosi zvuci neshvatljivo
Uporedna skotnost ne postoji!Neki su razvili teoriju da je to moguće kod divljih zečeva ali nisu nikad dokazali.Kod kunića je prosto nemoguće,jer ko je i jednom u praksi video anatomiju kunića,mogao je videti da nema dve(duple,skrivene)materice.
 
Poz drugari, 28. ovog mjeseca sam kupio zecicu bijelu mjesanku... i u vece je odmah pustao kod muzjaka, pustala ga je samo jednom, on je se do pola prevrnuo i skiknuo! Zekan je mlad(6 mjeseci) sta mislite da li je ostala skotna, a na Ilindan idemo probno?! Evo slike zecice

A evo i zekana
 
Posle pet dana pusti je ponovo recice ti sama,ako bezi i ispusta zvuke onda je skotna ako dozvoli muzjaku skok onda ce biti skotna..Zasad je ovo uredu ali budi strpljiv..Ponavljaj pustanje dok nepocne da bezi i gundja...
 
Hvala na pitanju zasad sam prezadovoljna super su panonci bas su me odusevili..Svi lepo napreduju mada je bila pauza..Sada ponovo aktivno krecem.Spremam za jesen da ima kobasica sto vise:ppozdrav:.
 
@poni
Sinoc sam je pustao na kontrolno(peti dan), i bjezi k'o luda...trebalo bi da je skotna!!! Nadam se da jeste, vec sam joj napravio kotilicu (45*35*35) i odmah naslutio da ce biti parenja(prvi put u mom zivotu) :osmeh:. Cekamo prinove na veliku Gospoinu!!:bravo::bravo: Poz drugari :ppozdrav:
 
Odlicno cim bezi to je to.Neka je sa srecom da docekas zecice bar 10kom za pocetak !!!:bravo::ppozdrav:.Sada neka jede i odmara.
 
Jutros sam se drugari iznenadio, kad mi je jedna mlada mjesanka (5 mjes.) pocela da pravi gnijezdo, negdje ju je docepao zec kad su bili svi zajedno pustani... Ubacio sam joj dvije cigle, i odmah je prihvatila da tu pravi gnijezdo, nadam se prinovama 5-10 dana, msm da bi tako trebalo da bude!!??? Pozzzz :bravo::bravo::ppozdrav::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh