Odg: Rase kunića

Hahahah samo ti pare u glavi a meni meso :),stavio sam jaja odavno,ma uzeo sam grafiku 1gb polovnu 2000din i radi zasad... :D
 
Sta bi kunicari gde su prinove ukrsatnja jel ima nekih novosti postavljajte neke slike komentarisite malo sto ste se uspavali ????
 
Pkb nismo se uspavali

abcd0002.jpg
abcd0004.jpg
abcd0005.jpg
abcd0007.jpg
abcd0008.jpg
abcd0009.jpg


- - - - - - - - - -

Ovo je momentalno cela moja zečija ekipa koja mi je ostala,pre neki dan neki su se preselili u zamrzivač, to je to.
 
Nema spavanja,samo smo na kompu malo lenji!Ja sam pre dva meseca napario prvoklasnog Panonca sa četiri ženke mešanke Panonac-Šarac,mogu se pohvaliti da imam malih ko šaše,svi su živi,lepi debeli,sutra ih odvajam od majki pa šta Bog da.(i ja sa negom i hranom).
 
Pozdrav i od mene koliko si imo zecica u ta cetiri legla ? Recite mi jel odmarate neke zecice preko zime ja jos jednom pustam pa pauza do februara .
 
Pozdrav i od mene koliko si imo zecica u ta cetiri legla ? Recite mi jel odmarate neke zecice preko zime ja jos jednom pustam pa pauza do februara .
U četri legla 27 kom,al sam ih podelio po 6-7 po majkama pa su lepo napredovali.Nažalost,dve majke su mi uginule,sad sam na mukama da pronađem još bar jednu(Šarac) da održim moj neki nivo od tri ženke,mada sam hteo bar četiri.
 
Au pa svaka cast za brojno stanje,ali kako ti se to desilo da ti dve majke uginu .Jel mozes da naslutis zbog cega su uginule ??
 
Pojma nemam,i treća mi nešto kunja,mada imam nekog malog iskustva,ne mogu da dokučim šta je?!!!!!Da ti odgovorim na prethodno pitanje:ja ženke odmaram leti a ne zimi.
 
Pa nemogu da verujem!Zar opet taj problem ja bi ti posavetovala da promenis hranu jer se ovde u okolini zale da je nesto gadno zeznuo..Ako jos uvek uzimas isti..
 
Sve je cudno ,kod mene nece panonka zeca da primi vec 3 meseca. Stavim je kod zeca ona se u cosak pribije.Ponavljam tako svaki 10 dana sve ista stvar na kraju sam odusto,zima dolazi posto ih drzim napolju.I, da ocupala se pre 2 dana, a znam da nije skotna nema nista sta se desava naznam!
 
Nije to nesto spektakularno sto Panonci nece tako lako da prime zeca, imam i ja stim problema...Vestacku oplodnju nisu dzaba izmislili na farmama, i to nije samo razlog velik broj zivotinja...
 
Pa nemogu da verujem!Zar opet taj problem ja bi ti posavetovala da promenis hranu jer se ovde u okolini zale da je nesto gadno zeznuo..Ako jos uvek uzimas isti..
Ne verujem da je zbog hrane,pa isto jedu stalno,međutim to se desilo odmah nakon odvajanja mladih,možda to ima neke veze?Zamisli,lepe ženkice što sam ih ostavio od one tvoje predivne ženke!!!!!!Popiz...eo sam!!!
 
Zao mi je.. ako mogu pomoci tu sam!Kod mene zasad uredu malo je bilo zastoja posle pauze,nisu htele da se upare.Sada su skotne najzad a panonka se koti vec cetvrto leglo.Sada sam mladu zenku panonku i od mog muzjaka panonca pustila kod sarca muzjaka. pa videcemo..Zasad ima ih dosta da se naprave kobasice sredinom decembra..
 
Zao mi je.. ako mogu pomoci tu sam!Kod mene zasad uredu malo je bilo zastoja posle pauze,nisu htele da se upare.Sada su skotne najzad a panonka se koti vec cetvrto leglo.Sada sam mladu zenku panonku i od mog muzjaka panonca pustila kod sarca muzjaka. pa videcemo..Zasad ima ih dosta da se naprave kobasice sredinom decembra..
Ajd kad se spec kobasice osuše u feb-martu,eto nas.Šalim se, navratiću kod vas da popričamo,stvarno sam nešto u dilemi!?!? Pozdravljam vas!
 
Nazad
Vrh