Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Meni se jedna sprema.... verovatno će noćas da se koti.....
 
Kod mene temperature uzele prvu "žrtvu". Na -13 jutros našao jednog kalifornijskog što je izašao iz kotilice i nije se na vrijeme vratio. Ostalih 7 živo i zdravo u gnijezdu, na toplom. Vjerojatno je na sisi ostao, stari su nešto više od tjedan dana. Inače, ovi čisti kalifornijski su sa tjedan dana skoro pa veći od ovih mojih mješanaca šarca i kalifornije. Definitivno prelazim na čistu rasu...
 
Toma13 je napisao(la):
Kod mene temperature uzele prvu "žrtvu". Na -13 jutros našao jednog kalifornijskog što je izašao iz kotilice i nije se na vrijeme vratio. Ostalih 7 živo i zdravo u gnijezdu, na toplom. Vjerojatno je na sisi ostao, stari su nešto više od tjedan dana. Inače, ovi čisti kalifornijski su sa tjedan dana skoro pa veći od ovih mojih mješanaca šarca i kalifornije. Definitivno prelazim na čistu rasu...
Kod nas -7,moji mali panonci svi živahni na poluotvorenom.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ja imam 20 malih od tri ženke. Najstariji 17 dana najnmlađi 10. Nikakav problem. Ovi najstariji uveliko šetaju po kavezu van kotilice.
 
Danas sam bas gledao mlade od jedne zecice okotila se prije 2 nedelje.Svi su na broju zaista sam se pribojavao da nece prezivjeti jer nekoliko dana su bile niske temperature pa i snijeg a posto su oni radoznali pa sam se bojao da neki ne izadje iz kotilice odma bi crkao sigurno jer su jos uvijek mali ali ona im je tako dobro napravila gnijezdo da je to nemoguce rupu je totalno zatvorila jedva sam ubacio ruku da ih izvadim toliko nekih pregrada od sijena zaista sam odusevljen i zbog toga ih nesto nisam mnogo vadio da ih gledam tokom ove dvije nedelje reko da je ne uznemiravam ili da joj to ne poremetim sve u svemu zadovoljan sam ovim njenim okotom i dosadasnjem podizanju mladih. ::svaka cast::
 
Danas mi se jedna predvece okotila 29 dan od primanja muzjaka. Prvi put da mi se zenka ranije okoti valjda ce biti sve OK. Jedno je bilo mrtvo izvan gnezda izbaceno ostali su pokriveni dlakom nisam ih otpakivao hladno je. Za koji dan videcemo kako ce se stvari odvijati.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Jedna ženka Panonke mi se okotila 9 kom. 5kom su lepi debeli a 4 su malimršavi.Da ih podavim ili ostavim?
 
szeki-telep

Nemoj da ih diras ako zecica bude imala mleka popravice se oni,a ako ne oni ce sami da uginu.Moj savet ti je da ih ne diras.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ako im je suđeno otićiće sami. Mada čisto sumnjam. Svi oni na kraju dođu do 3-3,5.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Žao mi je. Samo nemogu da poverujem da je uzrok zima, ako su kako si pisao tobro ušuškani u gnezdo i dlaku.
 
kopajko je napisao(la):
Svih 11 su se smrzli :udri:
Baš mi je žao, ali upravo zbog toga ja prakticiram žarulju pri ovim minusima ispod 10. Jer obično bude sve u redu prvih par dana dok su manji i mirniji. Kritični su mi dani od 5 pa dok ne dobiju punu dlaku. Uvijek se nađe par većih i nemirnijih koji "razbacaju" malo po gnijezdu i odmigolje izvan pa se ili ne stignu vratiti ili gnijezdo ostane "raspakirano". Prema tome, moj savjet je da ako nemate grijane prostorije, pokušajte sa žaruljama, barem preko noći. Ako se spasi i jedno leglo, itekako se isplati. Moje su se tri kunice kotile na temperaturama koje su se noću spuštale i ispod -15 i samo jedna "žrtva"... Sretno dalje...
 
Ova moja zecica je veoma dobro napravila tako da ne mogu da izadju stavila je sijeno na rupu i oni ne izlaze kada sam ih jedan dan provjerio pokvario sam bio tu rupu i oni su izasli i ona je opet to zakrpila i evo ne izlaze imaju 14 dana vec su veliki porasli nadam se da ce se podici jer su meni zecevi napolje ali sam im ekstra napravio kada je padala olujna kisa i snijeg njima je bilo suvo kao barut ja im mnogo sijena stavljam tako da nema problema toplo im je super.Veliki pozdrav :cao: :cao:
 
Evo moga zimskog pomlatka!
Majka mješanka šarac X kalifornija, otac šarac:
2nbgi8h.jpg

Čisti kalifornijski:
2qlx1ly.jpg

Majka kalifornija, otac šarac:
2mrzhic.jpg
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Lepi baš. I sva legla izgledaju približne starosti. Jedno pitanje. Pošto sam ja sklon raznoraznom ukrštanju interesuje me ova konbinacija kalifornijska - šarac i obrnuto, ako se to obrnuto razlikuje. Kakva su iskustva. Ovi mali dobro izgledaju. Kako je kasnije.
 
Osobno, mislim da se prebacujem na čistu liniju kalifornijskih. Ovi mješanci duže rastu i treba im mjesec ili dva više od čistih. Je da imaju 5-6 kila, ali ako ih prodaješ, svi hoće 1,5 - 2 kg čistog mesa. A oni se tek počnu puniti na toj kilaži. Tko voli nek izvoli...
Post je spojen: [time]1292933957[/time]
_________________________________________________
A što se starosti tiče, kalifornijski su skoro tjedan dana "mlađi", ali veličinom su isti. Još jedan od razloga za čistu rasu...
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Danas odvojeni iz dva legla 29 dana. Izlaze iz ove teme.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Rešili se sami oni od kojih je bilo devet kom.Mali mršavi pocrkali a ovi veliki su zdravo jako debeli!Priroda je uradila svoje!
 
Nazad
Vrh