Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

toma13
i kod mene bude da ženka nejede po par dana ništa prije koćenja a sijeno ni da pipnu nakon koćenja po pet i više dana,zato bi im trebalo davati neke vitamine.

gnjezdo ljeti;
2eed4wn.jpg
35mll3s.jpg


gnjezdo zimi;
dwti6r.jpg
141tces.jpg
 
Zenka novozelandka pocela gnezdo da pravi,sutra bi trebalo da se okoti,javljam sutra rezultate...
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Kada malo pregledam zadnje postove na temi, izgleda da je krenulo. Samo tako. SasaK držimo ti palčeve. Ovi zimski su pravi.
 
Krenulo je, krenulo... A i tove se brže nego za toplijih mjeseci. Dio iz ovih legala namjeravam ostaviti za remont, navodno su ova zimska legla najkvalitetnija... :cao:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Cao, meni se nocas okotila jedna zecica, napravila 2 gnezda :cao: ( sto li tako radi?).
Imam i jos jednu koja je danas pravila gnezdo od sena, nadam se najboljem ali me malo plasi zima koju su najavili za naredna 3-4 dana. Valjda ce se izvuci.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

I ja do sada nisam čuo za dva gnezda. No bolje dva nego ni jedno. A zime se neboj. Nije to ništa strašno. Kupi joj visak i vaservagu za rođendan. Ova je očigledno dobar graditelj. Neka bude takav i staratelj i ni brige.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
Cao, meni se nocas okotila jedna zecica, napravila 2 gnezda :cao: ( sto li tako radi?).
Imam i jos jednu koja je danas pravila gnezdo od sena, nadam se najboljem ali me malo plasi zima koju su najavili za naredna 3-4 dana. Valjda ce se izvuci.

Stavi ih sve u jedno gnjezdo, jel zenka nece hraniti na dva mjesta,ako se bojis zime pokri ih nekom dekom preko noci mislim kunicarnik prekri dekom.
pozz
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Spoji ce ih ona sama. Kod mene isto jedna zenka stalno pravi dva gnezda i koti se u oba ali ih sama spoji za dan dva.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
Cao, meni se nocas okotila jedna zecica, napravila 2 gnezda :cao: ( sto li tako radi?).
Imam i jos jednu koja je danas pravila gnezdo od sena, nadam se najboljem ali me malo plasi zima koju su najavili za naredna 3-4 dana. Valjda ce se izvuci.
Zenka koju ti je udavilo kuce je uvek pravila dva gnezda, i u tom drugom odvoji samo po jedno mlado. Raspitivao sam se zbog cega to radi svi su mi rekli da je to dobar zec jer sama vrsi selekciju i mlado koje je najslabije , bolesno il mu nesto fali ona odnese u tom drugom gnezdu i ono crkne za 2 do 3 dana tolko znam o tome.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ovo joj je drugi put da to radi, ali i prosli put ih je spojila ( to jest sami su se spojili) i nije bilo nikakvih uginuca. :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Promena situacije, ova zecica sto je okotila i napravila 2 gnezda je zabrljala. U jednom gnezdu 7 uginulih, a u drugom jedan zecic sam!!! ziv i utopljen. Nema nikakve logike!!!!!!!!!!!!! Dali nije hranila ovih 7 ili sta vec, ali mi je bilo cudno da prezivi u drugom gnezdu ovaj samcit jedan, i to se nije smrzao!! Aj sad da cujem misljenja. Ja uzeo i prebacio tog jednog kod druge zechice koja se okotila 1 dan poslije ove. :zli: :zli: :zli: ::lose::
 
To sto si ih spojio je jedino i pravo resenje... Zao mi je za ovih sedam ali sezona tek treba da pocne negubi nadu docice bolje vreme.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
Promena situacije, ova zecica sto je okotila i napravila 2 gnezda je zabrljala. U jednom gnezdu 7 uginulih, a u drugom jedan zecic sam!!! ziv i utopljen. Nema nikakve logike!!!!!!!!!!!!! Dali nije hranila ovih 7 ili sta vec, ali mi je bilo cudno da prezivi u drugom gnezdu ovaj samcit jedan, i to se nije smrzao!! Aj sad da cujem misljenja. Ja uzeo i prebacio tog jednog kod druge zechice koja se okotila 1 dan poslije ove. :zli: :zli: :zli: ::lose::

Prijatelju rekao sam ti da zenka nece hraniti na dva mjesta, i da stavis sve u jedno gnjezdo.
pozz.
 
Evo, da podelim sa vama malo i svoje fotografije.

33ufokp.jpg

Progledali i prohodali.

2nsrqys.jpg

Na kotilicu mogu da zaboravim, jer sada u njoj ponekad bude sam zenka, a mladi svi napolju.
Moram da pohvalim zenku da je super majka, jer je sve do jednog izvukla, doduse dva od deset mi malo zaostaju, ali bice dobro.

i da, ne znam da li je ok, ali zenka je okotila 23. novembra 12, danas je 12. decembar, znaci znaci ulaze u 20-ti dan, a tezina im je od 150 gr jedan, 200 gr pet, 230 gr tri, 250 gr tri. Ovo od 150 gr je ono oko kojeg se lomilo da li ce da prezivi, ali evoga cepa dalje.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja


15-ti dan Izlaze trčkaraju, uglavnom jure majku da sisaju.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ženka kalifornijska. Otac mešanac. To je leglo koje je pareno na treći dan od predhodnog ( nosila ih je dok je dojila). Inače bilo ih je osam, a jedno je odmah po koćenju bilo mrtvo van gnezda. Ovih sedam su sasvim ok. :ppozdrav:
 
Danas mi se okotila kalifornijska zecica,sta ce bit na ovih -12 vidjecemo...mada je fino spremila gnijezdo,ocupala se jos ih prekrila slamom ne vide se dlake od slame .. javicu ishod za 4-5 dana :cao:
 
Nazad
Vrh