Obrada vinograda

nemam pojma samo sam video snimak na fejsu i pitao za broj telefona od firme koja ih pravi..rekao mi covek salje broj al nista..crveni ulagac se vidi za vinograd jedan red radi..dodaj me na fejsu pa cu lako proslediti snimak
 
250 stvarno nije skupo. Mada i ova moja varijanta šklopocije od dvobraznog pluga mislim da će fino da ubacuje veštak....
 
ja sam gledao nov ulagac za 1000e i resen bio da kupim al mi se nesvidja sto ide po tragu desnog tocka ..a drugi sto sam nasao kosta oko 1800e i to je stvarno previse novca
 
Da li je neko sejao belu detelinu u vinogradu?
Muke mucim sa korovom, pirovinom- blago receno haos.
I prskam glifosalom, i kosim. I nema sanse da je iskorenim.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
i mi smo imali zupljnaku iz '80 i neke i jesenas je iskrcena i sad posadjen sardone na to mesto...a ovo je drugi komad posadjena zupljanka da se nastavi tradicija :)
 
Kako radi tanjiraca pipalica kojom brzinom ides i jel ide na izvode od traktora?i koliko obrtajatj vidim da je na izvode od traktora jel moras na kraju da ugasis da bi podigao poluge, da bi radio hidraulik ako i frezujes u isto vreme
 
Tanjiračom sam zadovoljan, u ovoj kombinaciji sam išao 2. Spora,na 1700 do 2000 rpm, dosta je suva zemlja kod mene. Kad ide tanjirača ide dosta brže. Tanjirača je na izvode, a jednu ručicu sam povezao federom i drži je u položaju u kome je. Kad izlazim iz reda, vratim ručicu koja pogoni pipalicu, odmah pored dižem tanjiraču, za to vreme taman freza dodje do kraja reda pa dignem i frezu. Obratno kad ulazim. Ide ruka po automatizmu kad se uhoda čovek.
 
koliko je kostala tanjiraca?gledao sam ove kosacice pipalice umesto totala da se kosi ispod loze i oko 700i vise evra traze da naprave disk sto kosi kacenje i reduktor..iskreno to mi nesto puno para za nesto sto bi mogao probati i sam da napravim al mi varenje nije jaca strana :)
 
Polovna Speedo 90000 rsd, čini mi se beše. Sa komandama za imt i ramom tj. Kačenjem za Univerzala. Ni jedno i drugo nisam koristio, ustvari taj ram sam seko i pravio novi, kačenje za kineza.
 
Nazad
Vrh