Objekti za smeštaj mehanizacije

U potpunosti si upravu . Necu ja nikada skladistiti rinfuz zrna. Meni ce biti svi temelji samci kroz zemlju povezani gredama , ali ipak za svaki slucaj razgovaracu sa inzenjerom da li smem da zidam na tim gredama i ako ne sta je potrebno da bi mogao.
 
To je malo Dragane, imam supu 20x7, duzina ko duzina moze 15 a moze i 35 ali sirina 7m mi se ne svidja, kombajn ne moze u nju (pravio sam jos jednu zbog toga),rusa kada nateram moze jedino RD iza njega i ni jedna druga masina ako bi imala lift ni ona ne bi mogla. Tako da dobro razmislis pre nego pocnes da gradis.Naravno ovo se odnosi ako ne pravis kapije bocno tj na tih 7 m.Kod mene su ulazi(otvori) na dugackoj strani.
 
Ma uzak mi je plac , pa ako prosirim objekat onda ne ostaje mi puno prostora za menevrisanje masinama. Pa na tih 7m sirine dodacemo jos po 1m streje .
 
Meni inzenjer zavrsio plan za moju supu ( halu ) . Ja sam izrazio zelu da sagradim nesto dovoljno kvalitetno , a jeftino. Dimenzije su 7 x 24m , na duzini od 24m bice 4 otvora. Kad su dimenzije supe baceni na parir dobilo se sledece : najjeftinija kombinacija je metal + drvo. Ali ja sam izabrao kombinaciju sa betonskim stubovima to je skuplje za 10e po stubu. Racunajuci i cenu oplate u troskove. Halu cu opsiti limom a sa prednje strane bice otvorena. Sad mi samo preostaje da polako trazim majtore i da narucim materijal.
Kolika ce biti visina? Koliko ce te kostati materijal?
 
coci064 Meni je teren pod nagibom , pa zato pod objekta mora imati 2 nivoa. Prva 2 ulaza ce biti visine 4.5m a druga 2 ulaza 5.25m stubovi su 30cm x 30cm. Ne znam tacno koliko ce da kosta , ali drvena krovna konstrukcija je mnogo jeftinija od metalne i sto je najbitnije po nacrtu svako bi mogao sam da izvede resetku , nema potrebe da se ceka profesionalni varioc.
 
Zdravo svima,

da li neko moze da proceni dimenzije ovih stubova? Planiram da pravim nesto slicno, isti raspored stubova napred, samo "nazad" ce biti oslonjeno na cardak i dubine 3.5m.

hvala. :)

Zavrsili smo objekat metalno motazne konstrukcije dimezije 9,5m x 6m ima jos nekih sitnica ali kada dodje :cool: sredi ce mo i to ja se nadam .
Evo nekoliko zanimljivih fki naseg novog objekta :

r8dulx.jpg



 
Danas sam ceo dan racunao koliko ce da me kosta camova gradja za moju supu(hangar) pa sam doso do racuna od oko 800e . Cela krovna konstrukcija 24x9m. nisam samo racunao eksere i jos neke sitnice. Da li zna neko posto se krece camova gradja , jer ja sam odprilike stavio da je cena 200e i jos mi fali cena aluminijumskog lima.
 
@dragane ako ti sta znaci kod nas u Bosni doduse lim eh sad koji znaci za krovove izuvijan cokoladna odozgo bijela odozdo boja garancija 10 godina oko 6€ kvadrat. Al mislim da ti trazis table obicnog lima jer ovo kako ja sracuna izadje preko 2000€lima samo
 
Moracu da narucim daske , stafne kod strugara , jer trebaju mi posebne dimenzije i mora da bude kocka (bez kore drveta na gradji iz razloga sto se kasnije ispod kore pojavi sipac , pa oslabi konstrukciju). A znamo svi da kad se naruci po zelji onda bude to malo skuplje po m3 , ali ipak ne bi trebalo da bude skuplje od 10-20e. Evo i o kojim se dimenzijama radi. Okvir resetke treba da bude od stafne 5x8cm a unutrasnji deo resetke bice od daske 2.5cm x8-10cm , ali po dve daske sa obe strane rama resetke ili stafni , na ovaj nacin se izbegavaju buldozi koje i nema na nasa stovarista. Na svaki sastav daske ce da hvataju stafnu u senvric a sa strane ce da se zakucavaju ekserima.

- - - - - - - - - -

Pottinger hvala ti na informaciji. Ja se nisam bas nadao ali sto ti kazes lim ce skupo da izadje.
Moj komsija ima 2 sina , pa kod svakog je sagradio po jednu halu i on mi je reko da se kaje sto je na jednu od njih stavio ofarbani lim. Zamolio me za moje dobro da stavim aluminijumski. E sad kad je ovaj 6e taj aluminijumski mora da je 12e.
 
Jel to hoces da pravis nastresicu samo? Da nemas sa strane pokriveno ili? Sta te izlazi 800e? Samo krov ili?
 
Samo gradja za krov je 800e . Pravicu supu zatvorenu sa 3 strane 7x24m imacu 4 ulaza po 6m , ali krov ce da mi prelazi sa svake strane po 1m , a bocno po 50cm , pa je tako krov 9x25.
 
Cim zatvaras sa strane? Jel si mozda racunao koliko ce sve izaci? Kada sve to napunis masinama i dodje neki kupac.B-)
 
Nazad
Vrh