Objekti za smeštaj mehanizacije

Svaka cast na trudu i naporu , a dajboze da ova konstrukcija traje .
 
Ovako bi trebalo da izgleda kad bude gotovo.

cam00256a.jpg


U tom drugom delu bih ostavio 3m od cardaka za prolaz a ostatak naspram djubreta ce biti deo za bikove sa kosim podom. Kosnici ce se postaviti kad mi stignu cevi za ovaj drugi deo. Kad se to postavi onda ce se ucvrstiti gde treba. Sto se tice cevi isle su 60x40 i 40x40 sa 3mm zidom a stubovi su fi70 sa 5mm zidom.
 
Meni stubovi deluju malo nezno, ja bih dodao kosnike izmedju njih i krova, kao i na temelju ako ne smeta.
Slažem se.Nije samo debljina zida važna kod stubova napregnutih na izvijanje.
ovo su podaci iz jednog priručnika i ovo su upoređeni podaci o momentima inercije i mase nekoliko profilnih cevi.
Za cev fi 76 sa zidom 5mm J[SUB]x[/SUB] =70,9 a masa po dužnom metru 8,77 kg
Za kvadratnu cev 80x80 sa zidom 3 mm J[SUB]x[/SUB] =85,43 a masa po d. metru je 7,07 kg
Za kvadratnu cev 100x100 sa zidom 3 mm J[SUB]x[/SUB]=173,11 a masa 8,96/m.
 
Napokon sam se odlucio i pala je pogodba za rad na objektu. Izvodjac radova je Vrebalov iz Novog Beceja. Objekat 20 x 10 x 4.5 m bez kapije, na zadnjoj strani zid visok 2 m, pa od zida gore 2.5 m lim. Stubovi 120 x 120 m. U dubini gde ide zid 6 stuba a s ove strane 4 (3 otvora). Ovih dana samo da zavrsim sa rusenjem jedne supe na tom mestu dolaze da postavljaju stope a nakon toga da namontiraju stubove i konstrukciju. Materijal za zidanje je moj i zidar, ostalo sve njihovo. Na objektu idu i oluci a isto i na jednom starom objektu do supe.
 
ikac ja sam kacio puno slika gradjevinskih objekata. Kazi mi samo u kojoj poruci si video gradjevinu koja te interesuje i ja cu ti dati tacan odgovor.
 
Ne bi znao da ti tacno odgovorim. Ovaj domacin kako je seko stabla u sumi tako ih postavljao na objektu , samo sto je skinuo kozu.
 
Nazad
Vrh