Objekti za smeštaj mehanizacije

Sta podrazumevate pod krovni trapezni lim? Filcovani ili obicni?
 
Krovni moze biti i sa filcom ali je onda jos oko 200 din skuplji,a razlika u krovnom i zidnom je u visini tzv trapeza.S tim sto zidni pokriva malo vise u sirinu oko 115cm,dok krivni pokriva 1m.
krovni trapez
pleh-1.png

zidni trapez
pleh.png

a imas i krovni u obliku crepa samo je on jos malcice skuplji
pleh2.png
 
Treba se koncentrisati na aluminijumski plek , jer ovi ofarbani nisu neki kvalitet. Jeste da je onaj mnogo skuplji , ali je dugotrajniji.
 
Ja sam radio kombinaciju pocinkovano-plastificirani pokrivac mnogo dobro se pokazao dobro je zasticen tvrdji je i stabilniji.
Ima u Zrenjaninu radi covek, , pravil lim savija profile kakve hoces.
Mislim da se zove Sredoja odavno sam kupio pa sam i zaboravio pre 12godina.
 
MONTOJA stvarno ne bi znao . I ja se sad polako raspitujem sta i kako , pa josuvek nisam najbolje upoznat sa proizvodima sto nude po stovarista. Samo znam jednog u moje selo sto je napravio supu i pokrio aluminijumskim plekom jos pre 30god i josuvek se sija i lepo deluje kao da je juce pokrivena . Ali mi je on reko da je ta fabrika odavno zatvorena. Moj komsija je napravio dve vece supe i pokrio prefarbanim plekom sto nude u nasem kraju po stovarista i reko mi je da ne kupujem takav nego aluminijumski , jer je njemu jedna ogromna hala pokrivena aluminijumskim plekom koji je pre 15god kupio u Ivanjici. Ali i taj aluminijumski mi ne deluje mnogo pouzdano kao od ovog lika sto je uradio svoju supu pre 30god.
 
Arhitekt mi je rekao da je "sve jedno" da li je pocinkovani lim ili je pocinkovani+plastificirani. Mi smo hteli ovo drugo da uzmemo, mislim da je trajniji, ali on tvrdi da nema znacaja da li je plastificirani ili ne, jer i "obican" pocinkovani lim, i pocinkovani+plastificirani ce da "odpusti" gde se osteti - kaze da najpre gde je srafovima probusen... cena je nesto veca za pocinkovani+plastificirani u odnosu na ovaj "obican", i na vecu kolicinu to stvara dosta veliku razliku u ::novac::...

Aluminijski nisam jos video u prodaji, a ni gde da je ugradjeno.
 
Arhitekt mi je rekao da je "sve jedno" da li je pocinkovani lim ili je pocinkovani+plastificirani. Mi smo hteli ovo drugo da uzmemo, mislim da je trajniji, ali on tvrdi da nema znacaja da li je plastificirani ili ne, jer i "obican" pocinkovani lim, i pocinkovani+plastificirani ce da "odpusti" gde se osteti - kaze da najpre gde je srafovima probusen... cena je nesto veca za pocinkovani+plastificirani u odnosu na ovaj "obican", i na vecu kolicinu to stvara dosta veliku razliku u ::novac::...

Aluminijski nisam jos video u prodaji, a ni gde da je ugradjeno.
Da je skuplji u kombinaciji to si u pravu,ali razlika je velika izmedju pocinkovanog i pocinkovanoplastificiranog,ja ti kazem iz iskustva imam i jedan i drugi.
A ima i ono koliko para toliko muzike.
 
Arhitekt mi je rekao da je "sve jedno" da li je pocinkovani lim ili je pocinkovani+plastificirani. Mi smo hteli ovo drugo da uzmemo, mislim da je trajniji, ali on tvrdi da nema znacaja da li je plastificirani ili ne, jer i "obican" pocinkovani lim, i pocinkovani+plastificirani ce da "odpusti" gde se osteti - kaze da najpre gde je srafovima probusen... cena je nesto veca za pocinkovani+plastificirani u odnosu na ovaj "obican", i na vecu kolicinu to stvara dosta veliku razliku u ::novac::...
.


:cool:...arhitekta te je dobro savetovao....

...limovi su čelični....od korozije se štite bilo plastifikacijom, bilo cinkovanjem, bilo osnovnim tj. temeljnim bojama....

...gde god se ogrebe zaštitni sloj, koji god da je, korozija će krenuti i tu je jedini pokušaj odugovlačenja korozije probušeno mesto štititi osnovnom bojom za metal...rezultati mogu biti i ovakvi i onakvi ybg...

...aluminijumski limovi u građevinarstvu 21. veka su SF...ilizija....aluminijum je jako skup materijal...

...obzirom da sebe doživljavam "ruskim" praktičarem....ono po sistemu što jednostavnije i trajnije, a po mogućnosti i jeftino...ponoviću sledeće...

...derivati bitumenskih hartija su i više nego sjajno rešenje...recimo bituvel ploča...dimenzije table 93x200 cm...cena po tabli 1010 din. plus ekseri i samar iliti zljebnjak....kuje se na štafnu...

...mada i te cene rebrastih limova od po 500-600 din. mi deluju kao dobre ponude...

...to što se krovova tiče...za neopterećene spoljne zidove...najjeftiniji lim koji ti u tom trenutku dostupan...ako je pocinkovan dobro i jeste, ako nije farbaj...ako je potrebno da taj zid ostvaruje i termičku izolaciju, onda ceresit pur-penom lepi stiropor na taj lim i završio si posao...

...eto tako...:cool:
 
Kod samo pocinkovanih naprimer, kada dodje do neke male deformacije naprimer od leda dodje do korodiranja vremenom.
Vec kod kombinacije sa plastificiranim, nisu vidljive promene jaci je malo a ima i zastitu ne bar tako naglo kao samo kod pocinkovanog.
Da ja nesirim temu to je moje misljenje vidjeno na sopstvenim primeru.
 
Pocinkovani lim nije los krovni pokrivac samo sto kod nas toliko ga istanjili u zadnje vreme , da to vise nije ono stoje nekad bilo.

Bituvel ploca je nesto najgore sto sam ikada video . Te ploce oce da se iskrive jos na modelu na stovaristu a kamoli na krovu pod optrecenjem snega itd.
 
:cool:...hahahaha....kolko para tolko muzike...bituvel ploča hoće da se krivi kao i svi derivati katran hartija....

...elem, modifikovano rešenje je: armaturna mreža fi 4mm, letva 5x3 cm i bituvel ploča....proverno na velikom broju modernih stambenih zgrada u Beogradu...one zgrade što kvadrat prodaju već od 1750 EUR....

...a za lim na tržištu sada...nekada se oluk radio od lima 2mm, a sada od kineza 0,3mm, samo de lux gradnja koristi kineza 0,5mm...:cool:
 
U situaciji kao na slici, supa 12m duzine x 9m sirine,(minimalna visina 4,2m) izmedju kuce(crveno) i komsijske kuce (zeleno), strana do komsije bi se pokrivala sa limom, a na ulaz i izlaz idu kapije. sta mislite da je povoljnije:
-da li da bude sa trouglastim resetkama, kao na slici, pri cemu bi trebalo 8 stubova, i 4 resetke(ovo sam uzeo po nekim resenjima lokalnih majstora cije sam supe gledao, stavljaju razmak izmedju stubova u redu oko 3,5m), krov bi bio na 2 vode i obavezni 2 levka , npr kao na ovoj slici
-da li da bude krov na jednu vodu , npr sa ulice veca visina (tamo gde je ulaz),a u dvoristu manja visina, tj pad, tada bi morali da se koriste horizontalne resetkaste grede, neznam koliko bi ih trebalo. Evo i neke slite tih greda

Slike mi je izbacio gugl posto mi nesto ne ide opcija pretrage ovde, znam da su sa ove teme, nadam se da se njihovi vlasnici ne ljute.
Sta mislite da je povoljnije?
 
Isto pitanje sam postavio u temi "Objekti za skladistanje zrnaste robe". Posto nema odgovora da pitanje postavim ovde.Planiram praviti manje skladiste za psenicu i jecam. Skladiste ce se nalaziti pod krovom (unutar supe). Betonski stubovi ce biti vezani za temelj a izmedju njih ce ici 2,5cm debljine daska. Kalup za stubove ce biti kartonske hilzne, koje se prave za te namene, precnika f200. Zanima me koja armatura bi trebala biti u stubovima?
Evo slike kako bi to trebalo da izgleda. Srafura predstavlja beton. Sirina skladista je 1.5m.


untitled.png
 
Vidi stvarno tako pise. Umoran sam posle posla , a i slabije citam . Aj javascript:void(0)
 
Nazad
Vrh