Objekti za smeštaj mehanizacije

A svi znamo da za suvu mehanizaciju treba mastan novčanik :osmeh:

@Traktorist: može li malo detalja? 5x10m? Stubovi su 100x100x? ... hvala.
 
Koje su dimenzije šupe?
Takvu sam ja hteo da pravim za smeštaj bala sojine slame za grejanje, dubina bi bila 5.5m, pa su mi rekli da je to previše za drvene rogove. Onda sam preokrenuo želju na metalnu konstrukciju krova na dve vode, ali me je ova suša ubila u pojam (novčanik) pa sam odustao od šupe ove godine...
Haha,5.5 metara je kod nas na jednu supu duzina drvenih rogova,pa ni ne oseti tezinu,jos je gore crep...Za to rastojanje ne treba niko od tih ''majstora'' da mi kazu jel moze na jedan vod,dva,drvo ili metal itd ,itd.
Svi se oni prave pametni,a ''naucili'' zanat tako sto su gledali od drugih dok su fizikalisali na nekoj gradjevini.
 
Posao majstora je da rade , a nije na njima da odredjuju dimenzije rogova i ostalog. postoje skolovani ljudi koji su zaduzeni za to.

Teorija kaze da je maksimalna duzina roga14/10 4.5m od oslonca do oslonca i osovinsko rastojanje rogova 70-80cm. Ja sam stavio kod mene 12/10 na 4.3m i osovinsko rastojanje od roga do roga 90cm , i sad molim boga da sto duze traje da ne padne. Evo i slike.

1zvyjnp.jpg
 
Logično je da tu treba uzeti u obzir nagib i pokrivač. Nije ista težina crepova i lima...
 
Koje su dimenzije šupe?
Takvu sam ja hteo da pravim za smeštaj bala sojine slame za grejanje, dubina bi bila 5.5m, pa su mi rekli da je to previše za drvene rogove. Onda sam preokrenuo želju na metalnu konstrukciju krova na dve vode, ali me je ova suša ubila u pojam (novčanik) pa sam odustao od šupe ove godine...
Dimenzije su:10x5x3,2m a posto sam sve placao kostalo je 1500E
 
Po meni to nije nikakva para, a sva mehanizacije je unutra.
Ta cifra se zaradi na 30ha suncokreta.:)
Da li bi mogla takva supa da se napravili na visini od 4,5m bila bi dobra za kombajn.
 
MONTOYA brate , pa ja sam ovu supu napravio onda kad nisam imao nigde dinara na 2god posle smrti oca a ziveo sam cisto od zemljoradnje i stocarstva. Cim sam zaradio neke pare ja umesto da idem na more ja kao sav normalan svet , ja sam gradio supe. U to vreme nisam imao pare koje mi preticu jedva smo se skrpili za ovu supu. Tako da sam bio primorad da idem na maksimalna rastojanja , pa cak sam pomalo i pomerao ta rastojanja. :osmeh:



qmz5g5.jpg


- - - - - - - - - -

Moj brat je proletos postavio osvetljenja , pa sad to ovako deluje.
 
Koje su dimenzije šupe?
Takvu sam ja hteo da pravim za smeštaj bala sojine slame za grejanje, dubina bi bila 5.5m, pa su mi rekli da je to previše za drvene rogove. Onda sam preokrenuo želju na metalnu konstrukciju krova na dve vode, ali me je ova suša ubila u pojam (novčanik) pa sam odustao od šupe ove godine...
Ako će ti biti lakše ja imam štalu dimenzije 5,5x22 m i rogovi su 14x 12 na 5,5 raspona nakon 10 godina nikakvih uvijanja ni pomjeranja a bilo je i po metar snijega na krovu i da ne zaboravim pokriveno je salonit pločama
 
@Dragan82 ,ako nema ulegnuca na rogovima nemoj se brinuti,mada kod komsije na jednoj supi rogovi dobili stomak,tj malo se savili,ali evo vec godinama to stoji tako.
Ipak ja sam uvek za lim,laksi je i 100% nepropustan,dok kod crepa hoce vetar da ubaci sneg izmedju supljina,mislim na veliki format.
 
Postoji ulegnuce ali nije zabrinjavajuce. Ova supa je vec 11god. Ja bi menjao radi sigurnosti.
Ovako je zamislio da napravi kolega dukej.
ivv1hu.jpg
 
Postoji ulegnuce ali nije zabrinjavajuce. Ova supa je vec 11god. Ja bi menjao radi sigurnosti.
Ovako je zamislio da napravi kolega dukej.
ivv1hu.jpg

Ne Dragane, pogrešno si me razumeo. Stubovi i dimenzije su ok na tvojoj skici, ali krov nije.
Prvo sam zamislio da bude na jednu vodu (identična kao kod kolege Traktorista - raspone da premostim metalnom rešetkom, a rogovi da budu drveni), ali su mi mnogi sugerisali da je 5.5m puno za drveni rog. Onda sam razgodio planove na jednu vodu i zamislio metalnu konstrukciju na dve vode, ali ne orijentisanu kao kod tebe na slici, već tako da padovi budu ka čelu i zadnjoj strani.
Sad tražim ako neko ima izračunate metalne rešetke koje premošćuju razmak od 6m (treba mi 4 takve rešetke), i trouglove koji imaju osnovu od 6m (koji menjaju rogove na dve vode), pa da bravar koji bi mi to vario ima po čemu da radi a ne po njegovom nahođenju. Ako nigde ne nađem već izračunate rešetke, platiću statičaru da mi ih izračuna pa ću okačiti na forum. Naravno, to će biti kad dođem do love da mogu da krenem sa šupom, u zadnje dve godine sam imao neke investicije, još ponešto (što mi je preče od šupe) moram tek da kupim, tako da šupu mogu praviti tek dogodine ili čak za dve...
 
Ako ti nesmeta stub na sredini objekta onda mozes da ides na drvo i na betonske stubove. A evo i kako. Tebi ce krovna linija na zemlji biti 12x5.5m a stubovi na objektu ce biti malo ispomerani na unutra i onda sa lakocom ces moci da ides na drvene rogove i drvene vencanice .



209hy5x.jpg
 
Nazad
Vrh