Objekti za držanje svinja - svinjci

Moze vise slika celog boksa, posto imam u planu da pravim prasiliste?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Димензије 2.60х 2 метра. Висина даске 1 метар. Канализационе цеви ф 160.
Нодник је издигнут 1.5 цм од пода а пад је изведен из једног угла тако да под остане сув. На друге две слике сам овако решио укљештење. И за сада нисам имао проблема. Ова опција коју сам одабрао и направио је најповољнија за џеп. Може све ово боље али ми требају нови објекти. Не вреди спуцати паре у адаптацију кад је све старо.
c8348289d0fdda1576f7e2de010e39a5.jpg
d0b33372116d06d2984d85f6751fb947.jpg
ea43c7dc28f462c685da3c555afcf248.jpg
a1369af547119dc4b16dcff59fb1858f.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ko ima mogućnosti samo inox,može i sa otpada.Idealna kombinacija inox i plastika.Kod mene inox i plastika nikakve razlike od montaže pre 17 g,a pocinkovane cevi korozija napala najstrašnije.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Kupio sam Big Dutchman opremu za tovilište još 2003-e g. I tu su stubovi i profili za vrata od inox-a a unutra se ubacuju plastične ploče.U starom objektu sam pravio profile i samo kupio plastiku(neku Dansku od profesora Vidovića),i napravio vrata.A inače sam na otpadu kupio dosta inox cevi od pola cola koje bi bile idealne da se naprave vrata između boxova.
 
Ako je Neko skoro vadio gradjevinsku dozvolu,zanima me koliko svinjac Mora biti udaljen od stambenog objekta
 
I mene isto zanima za gradjevinsku dozvolu, i koliko se ceka za dozvolu?
 
Ако не грешим најмање 3 метра. Е сад зависи како сте регистровани као фарма или газдинство. Ако сте фарма објекат/објекти морају бити физички одвојени од дворишта(зид од пуног материјала око 2 метра). Ово су се скоро сетили да траже тако да немојте бити изненађени ако буду и то споменули иако нисте регистровани као фарма можда ће тражити инспекција.
Код мене у селу куће кад су прављене типски свињци су 20 метара удаљени од куће.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Imaju li kolege iskustva sa ovim pojilicama za prasice?
Ili umesto ovih koje preporucujete?
2580b1c4b10193ff2c03ff9ec10a92bd.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima,jel ima neko preporuku za dobre metalne hranilice,da nisu slabe i da ne prave puno rastura hrane,ne tubomati nego hranilice koje idu uz zid?
 
Јесу биле чиповане или се пешке тражиле које треба да иду у прасилиште? Не свиђа ми се овакав систем подова и држања.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Imaju čipove (TP-transpondere) na uhu, na taj način je i sistem ishrane. Na vratima je antena koja očitava čip pa ako nije jela ili nije pojela dodijeljenu joj količinu onda joj kompjutor otvori vrata od hranilice i da joj količinu koja joj je određena. Za smještanje u prasilište prvo sam si na kompjutoru isprintao listu (brojeve) svinja koje su pred prašenje i gdje su smještene a onda sam ih označio, za traženje se koristi PDA (dlanovnik) i ručni RFID čitać jer su brojevi ponekad prljavi pa se ne vide očitati. Inaće u jednom boksu su krmaće osjemenjene u maksimalno sedam dana. Rešetkasti pod je samo na polovici boksa a ove "sobe" za spavanje imaju puni pod.
 
Ово је требало да се уведе на фарму где радим пре 7-8 година. Али су одустали због цене одржавања и услуга ит. Упознат сам са овим системом и боље од овога не може. И овде примењујемо сличан систем једна група припуста-једна соба прашења.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh