NS hibridi

Ja se iskreno ne plašim Amerike.Veća mi je briga da nas ne spaze Vanzemaljci ili Rusi.
 
НС је све до сада био смеће, то нико не спори. Али пошто ДКЦ у огледима министарства ПШиВРС нема ништа веће приносе ни бољу влагу од НС, онда је јасно да је ДКЦ смеће на квадрат које дупло кошта.
Резултати су јасни и провјерљиви и сви их видимо у пракси. ДКЦ је ове године иза Сингенте, KWS-a и Пионира. А НС се како год пробудио из смртА и има значајно боље приносе од главних конкурената ЗП и БЦ.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Olalija, kako si ti tvrdoglav covjek.. Pricas o DKC kao da nikad niko nije imao problema sa njim. Prvi Matic ne zeli da ga vidi ni na slici; vjerovatno jer svake godine skida 16 tona po hektaru, pa se covjek isfurao da ima toliko prinose, hoce malo izazova.. Zombie 666 je skinuo preko 15 tona zrna Kulaka od Osijeka na 14.2% vlage, je li to Osijek kilometrima i strukom toliko daleko od NS-a pa da oni znaju, a NS ne zna napraviti nesto da valja? Ove godine je kod nas cak i Osijek kojeg postujem dao manje prinose od NS, a DKC je stalno bio sa Ns-om rame uz rame.. Ima izreka, "ne stoji svima sto je moderno" (tako ni dkc nije svugdje dobar), ja ne sporim da je kod tebe DKC ekstra, ali nemoj ni ti da je kod nas nesto drugo dobro.. Ako je ogled ministarstva radjen, radjen je na jednoj njivi, kod jednog domacina, svima je posvecena jednaka paznja i svi imaju isti agrotehnicki tretman.. Znaci, kod nas su kako Bioc rece Kws, Pionir i Singenta bili bolji od DKC, a Ns od Osijeka, Zp-a i BC-a. Tacka!
 
Poslednja izmena:
Ogled u Bijeljini, zadnja kolona prinos zrna na 14% vlage.

Ogled u Prnjavoru, skidanje silaze, Rudolfov Osijek najbolji

Ogled u Srpcu, prinos zrna..
 
Poslednja izmena:
Upravu si Cenejac.. Otprilike je to bila moja poruka.. Mada cesto pokaze da ima potencijal za mnogo vise.. Mozda genetika nije kao kod stranih, ali jeste prilagodjena nasim uslovima.. Priznajem da su stranci u prosjeka 10 - 20% bolji, kako koja godina..
 
Ogled od 200 m2 je stvarno merodavan a ko veruje da ZP 427 može imati manju vlagu u bilo kojim uslovima od Dkc4351 je smešan...
 
Колико су ДКЦ хибриди озбиљни и прилагодљиви и колико су произвођачи задовољни њима показује и то што ће продаја њиховог сјемена ускоро бити статистичка грешка. Али како неко ко прима плату 300 евра сматра да му је главни животни успјех купити Iphone, тако треба разумјети и оне који сију ДКЦ.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Колико су ДКЦ хибриди озбиљни и прилагодљиви и колико су произвођачи задовољни њима показује и то што ће продаја њиховог сјемена ускоро бити статистичка грешка. Али како неко ко прима плату 300 евра сматра да му је главни животни успјех купити Iphone, тако треба разумјети и оне који сију ДКЦ.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Možda će biti statistička greška u pripizdinama gde se postavljaju rekordi u proizvodnji kukuruza tipa Tibet, Mongolija i BiH, kažem da su Ns hibridi smeće obično i to skoro svi hibridi.
 
Код нас сваке године ДКЦ све више пада. Једноставно немају хибрид који је прилагодљив. Сада је тај пад слободан. Сваке године отказују им дистрибутери и онда траже неке који не могу изнијети продају. Предалеко су од Пионира , разлика је 1:6. Тренутно најозбиљнији раст имају KWS и Осијек.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Preko Drine su svi prinosi podjednaki zato sto je kise bilo u enormnim kolicinama. I kod nas kad je kisna godina nema velike ralike izmedju semenskih kuca, ali cim malo zataje padavine oseti se razlika. Da li mislite da smo mi ovde ludi pa ne sejemo ZP, NS, AS i slicno? Da je njihovo seme u rangu ostalih ne bi kostalo 3500 dinara. Izgubili su trku i ko zna kad ce stati rame uz rame sa svetskim semenskim kucama i sto se tice prinosa, a i otpustanja vlage.
 
Možda će biti statistička greška u pripizdinama gde se postavljaju rekordi u proizvodnji kukuruza tipa Tibet, Mongolija i BiH, kažem da su Ns hibridi smeće obično i to skoro svi hibridi.
Пајдо, колики је твој принос!? Са KWS лагано идем на 13 -14 тона а Дебакл ми је ријетко када дао 9-11 тона. За 1% ниже влаге Дебакл смеће више нећу посијати ни да ми неко поклони.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Пајдо, колики је твој принос!? Са KWS лагано идем на 13 -14 тона а Дебакл ми је ријетко када дао 9-11 тона. За 1% ниже влаге Дебакл смеће више нећу посијати ни да ми неко поклони.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Nemoj me zasmejavati...Zagrcnuo sam se od smeha...Ti si onaj što izvozi kukuruz u Vanuatu?
 
Nemoj me zasmejavati...Zagrcnuo sam se od smeha...Ti si onaj što izvozi kukuruz u Vanuatu?
Да , што да не. Радим фул агротехнику. Ништа не пропуштам јер је земља шкрта. Значи кисели , сиромашни псеудоглеј. А ти Долалија имаш топ врхунски чернозем који је од моје земље бољи 7 пута. И онда оствариш неких 4 т по јутру.
Да сам на твом мјесту ја бих се покрио мокрим чарапама по глави да ме неко не види и не препозна.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Да , што да не. Радим фул агротехнику. Ништа не пропуштам јер је земља шкрта. Значи кисели , сиромашни псеудоглеј. А ти Долалија имаш топ врхунски чернозем који је од моје земље бољи 7 пута. И онда оствариш неких 4 т по јутру.
Да сам на твом мјесту ја бих се покрио мокрим чарапама по глави да ме неко не види и не препозна.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Opasni ovi. Ne daj boze opet neke kolonizacije pa oni bi kod nas proizvodili po 20t na ha.
 
Nazad
Vrh