NS hibridi

danas ceo dan sejao kukuruz, više hibrida NS Zenit,6030,7020,, Pioneer P88,N43, LG-Poncho baš gledao doradu semena , svaka je bila :D osim NS-7020 ::lose:: (jako puno loma)seme kupjen u Institutu
 
Deni je napisao(la):
danas ceo dan sejao kukuruz, više hibrida NS Zenit,6030,7020,, Pioneer P88,N43, LG-Poncho baš gledao doradu semena , svaka je bila :D osim NS-7020 ::lose:: (jako puno loma)seme kupjen u Institutu
deni na koliko si sejao lg poncho :cao:
 
Prvi put sejemo 6030 po preporuci sa ovog foruma.
Tata je bio za Bc-678.Videcemo koji ce biti bolji. :ppozdrav:
 
Hoće da budu i sušne godine pa lakše podnese i uvek imaš kukuruza u svim uslovima
 
ja sam 640 sejao na 24 i 26 i bio sam prezadovoljan, a to koliko se nekada sopalo to stoji, po meni gusci sklop ali i ne bas preterano, bolje zatvara redove, manje korov napreduje, bolje se cuva vlaga u susnima godinama i naravno veci prinos, dzaba razmak i 50cm da ides kada duzina klipa ne moze preci 25cm...ipak treba postovati preporucen sklopove proizvodjaca, gdje je losija zemlja i manje akrotehnike sejati redje i obratno...i naravno koja fao grupa i da li ide za zrno ili silazu...
 
Ljudi pa cemu toliki razmak ?
Na tom razmaku se skoro sade vocke,to je bezpotrebno mali skolop. cc 20000 biljaka po KJ.
 
na koliko bi ti paore sejao da imas zemljiste 4 i 5 klase i kiselosti 4,5 ? ja sejem na 30 i 32 razmak i tresem se da li ce biti suša.
 
posejao sam colombu i p88, mikado a kad ode prvi otkos deteline na jednoj parceli uzeo sam r10. bumo vidli zasad je nicanje ok.
 
Nazad
Vrh