Novosadski Institut

doduse dencic je rekao da decembarska setva donosi smanjen rod ali da ipak treba sejati
da ne mislite da ja imam samo ruzne reci za institit ja postujem ljude koje sam sretao po tv emisijama a u vezi sfere moga interesovanja a to su djordje jockovic,srbislav dencic, djura karagic i naravno direktor miroslav malesevic samo sto je doci telefonski do ovih ljudi da se dobije neki savet prosto nemoguca misija
 
Samo jedna ispravka prof. Miroslav Malesevic nije direktor vec par godina sada je direktor prof Petar Sekulic do juna, a onda je reizbor pa cemo videti.
 
Sto se tice NS hibrida moj deda je uvek sejao 640. Ali mislim da ipak treba uzeti nesto novije. Vremena se menjaju stvaraju se bolji hibridi. Ja sam jako zadovoljan sa 6030. Druge nisam probao, pa nemogu da poredim jer sam odskora sam svoj gazda. Aj cu probati i druge. Bas da vidim.
 
Branko, jedino još da Vam kažem i ime i prezime i broj cipela, pa da budete, srećni! Vi mislite da je sve tako transparentno i da treba tako da bude, da ste bili bar na jednoj prezentaciji koju organizuje Institut znali bi ste da promoteri postoje već 5-6 godina, ja čak imam i flajer od pre 3-4 godine sa spiskom promotera, teritorijama, telefonima! da ste bar nekada pozvali Institut i tražili seme ili savet, uputili bi Vas na promotere, da ste otišli na Dan polja u septembru, videli bi ste vozila promotera sa telefonima i e-mailovima ... prema tome to već svi znaju i preko njih rade, zato nemojte , ako ste neupućeni pričati izmišljotine, jer ako tako nešto pričate morate imati argumente.
 
Broj cipela niko ne traži...
Međutim, ako tako "žustro" zastupate NS istitut, onda je red da kažete: ja sam zaposlen (promoter itd) instituta, ili imam neki jaki interes u institutu, i želim da pružim savete u vezi naših semena. Ako za to imate volje, onda budite spremni i na kritike.

Evo argumenti.

Ove godine sam barem deset puta zvao u vezi određenog semena distributivni centar instituta i svaki put su mi rekli zovi od nedelje, jer tada stiže seme. Malo je potrajalo, ali seme je stiglo. Nije mi bilo teško da zovem, ali se vaši ljudi nisu setili da me upute na terenske promotere. Inače je seme većine drugih proizvođača davno bilo moguće nabaviti.
Bio sam i na prezentaciji NS hibrida koje je ovde organizovalo udruženje poljoprivrednika i nemam zamerke za vašeg promotera.
Prošle godine sam u institutu pazario robe u vrednosti od min. 100 hiljada, i to su moji argumenti za kritiku.

Dakle ako želite da dalje učestvujete u priči, dobrodošli ste, ali ipak postoje neka određena pravila ponašanja.
 
Najgore po institut bi bilo da ne slusa glas naroda nego da umisli kako su uvek drugi krivi za neuspehe i pad prodaje koja je sa toliko evidentna. Svaka kritika adresirana na istitut je dobronamerna i retko koje zlonameran.
 
ja zameram institutima sto im marketing kad su u pitanju neki skupovi nisu na najvisem nivou evo konkretno sta se meni desilo pre 12-13 meseci slucajno sam saznao za predavanje instituta petar drezgic pa sam otisao(po prvi put)ove god.nisam zvao da pitam za termine pa nisam bio. na savetovanju je bio promoter ns hibrida za podrucje srema pa sam od njega saznao kada se odrzavaju dani polja (oko 10 juna i krajem septembra) posto je mene interesovala psenica ja nazovem to odeljenje da pitam za tacan termin i zenska osoba koja se javila pita da li imam pozivnicu ja kazem da nemam a ona meni pa kako onda mislis da dodjes ali na kraju ipak nekako saznam datum i vreme ali nisam otisao kontam sto da idem 150km bez veze ako ne mogu da cujem koju pametnu e sad ne bi to bio problem da ja par dana kasnije u nekoj poljo emisiji nisam cuo izjavu od upravnika nekog odeljenja da su dani polja javni bas da bi se sto vise ljudi upoznalo sa novim sortama i hibridima i sad vi meni recite ko tu koga da prostite j...
 
Pratim ovu temu od pocetak i citam, koliko ja vidim ima tu svega, i politike, i raznih drugih lobya, konkurencije...
Evidentno je i cinjenice to govore da NS institut nije vise kao sto je nekada bio, kada se samo setim 80-tih sejala se cuvena 444 hibrid NS, nije se trazio drugi hibrid niti je ko mario za tim, posle starog tz. osmaka bjelcica kukuruza domaceg 444 su bile otkrice stoljeca...

A danas 2010 imamo vise Semenskih kuca nego li hibrida 80-tih i ranije :haha: e tu lezi problem, pojavili su se i drugi igraci, ko nema kvalitet i nezna to marketingom da proprati nema ga nigdje, mnogoje faktora dovelo da odmace kuce kaskaju za drugim ino kompanijama, mada ne mnogo...

Danas sma kod cika Zaharija malo slusao o ovim AS hibridima i kako onaj Dr gospodin ime nisam upamtio prica imaju najsavremeniju tehnologiju, i da su na prvom mestu od domacih semnskih kuca po pitanju kukuruza mislim na NS i ZP naravno... ovde sam citao da su mnogi zadovoljni njihovim AS hibridima ako je tako super onda da se neko pojavio da radi domacinski svo seme u svom jedinstvenom doradnom centru pod strogom kontrolom, a to vidim ovde svi traze, pa i ja, za svaki nas dinar ako trazim kvalitet i uslugu na nivohu hocu da je dobijem.

Sto se NS instituta tice suvise je ovde voditi neku polemiku i pricu tu je koliko vidim politika umesala prste jednim delom, drugim delom zagrizli su malo evrica u inostranstvu od izvoza pre svega na suncokretu, pa se gospoda malo podigla kao da ima monopol u srbiji, a u stvari je kontra prica druge ih semenske kuce na domacem trzistu bucaju na sve strane, u prilog tome u mom kraju do danas jos nema NS hibrida u maloprodaji... sta reci... ja necekam nikoga i nemolim se nikom ko brzi devojci njegova devojka, kupio sam ZP 505 i ne lupam vise glavom prolece je pred vratima.

Ljudi oni ako misle nesto da menjaju to mora da bude iz korene pogotovo marketing, ono je zalosno na b92, prica covek ako je popust 10% a snimak ide iz Instituta velikim slovima pise 8%....no comment.

Sto da nekome nesto govoriti pet puta kada se taj neko pravi gluv i jos te j... u zdrav mozak, e pa nece moci ove noci, svi ovde iznose kritike kako bi se nedostaci uklonili da bi mi potorsaci bili zadovoljni, sva sreca hvala Bogu pa nisu jedini e onda bi mi od totalnog monopola nadrljali tek, nista bolje nema od zdrave konkurencije po potrosace.

P.S. Zasto nekoga nagovarati pet puta da ide putem, a ne pod put, kada vidis da te ignorise i usput ti usi zavrce ti ga gurni jos dublje neka ide, Put putuje Latif aga... kupi iz inata kako neko ovde rece seme iz druge semenske kuce i neka to uradi svaki 50 potorsac do je ogroman ::novac::gubitak tj. dobitatak,kako za koga.

Pozdrav svima, i mislim da je sve receno na ovu temu pa gospoda iz NS Instituta neka vide sta treba da rade da se rucna povuce, a ujedno ovo vazi i za druge kuce UCI SE NA TUDJIM GRESKAMA.
 
Ajd da ja pitam nesto- gde je nestao onaj "dr. profesor za secernu repu mislim da se zvao Lazar Kovacev",koji je do pre godinu dana bio nonstop na jesenjin "otkos"?
 
Hehehe, pa ne zovu tebe dzaba grom kad se toliko zestis. ::samo bes:: Imam jednog komsiju isti ti. Zapali se kad se napada domace, ne samo seme vec bilo sta sto je strano. On seje samo NS i ZP. Sve sa zapada je djubre i upropastice nas sa svojim proizvodima kaze on. Pravi lokal patriota. Ima tu neke logike slazem se, ali treba imati imeru. Ako se bira izmedju dva hibrida podjednako dobra iste cene, bolje izabrati nase, po meni. NS hibridi po meni su dobri. Nemogu da kazem da sam stari iskusni seljak ali ja sa NS semenom nisam imao nikakvih problema. Ali to sto ljudi zameraju treba da se shvati kao pozitivna kritika. Mora biti tu neke istine.
Svako dobro i ne zameri! :ppozdrav:
 
niko se u ovoj temi nije žalio na seme koliko na rad onih koi to seme prodaju i to im je največa zamerka po meni i jedina ja ih jesam kritikovao i uvek ču i ne samo njih nego sve one koi rade na štetu nas poljoprivrednika e sad da su pametni pa sve ovo što smo ovde napisali da im neki ovde na forumu prisutni prenesu i to od reči do reči pa da to isprave pa da vidiš kako bi se rejting popravio :D
 
Ma ne žestim se ja, možda to nekome tako zvuči, sve je stvar lične inerpretacije ili shvatanja. Moje mišljenje je takvo, pa kome se sviđa ok, a kome se ne sviđa opet ok, sve je stvar ličnog opredeljenja.
Jedino mi smeta što predstavnici stranih kompanija na direktan način pokušavaju da diskvalifikuju sve što je domaće, tj pumpaju ovaj forum do besvesti i kada se zakuva nema ih, a onda ulete sa pitanjma: Da li ste imali iskustva sa Syngentinim hibridom ili KWS -ovim.... Da je više ovakvih lokalpatriota, verovatno bi nam išlo bolje, novac bi se vrteo na domaćem tržištu, povećavali bi izvoz, a ne uvoz, i ne bi finansirali strane kompanije i domaće "tajfune". MOŽDA O TOME TREBA RAZMIŠLJATI!
 
Na jedno mestu sve tri sorte ces tesko naci najbolje ti je da odes u njihov prodajni centar. :ppozdrav:

500-ti POST!!!
 
U Institutu se može nabaviti semenska soja za organsku proizvodnju. Za sada samo jedna sorta Galina iz 0 grupe zrenja koja se može sijati i u prvoj polovini maja
 
Nazad
Vrh