Novosadski Institut

@grom
LJudi sa 500, 1000, postova su promoteri, a ti sa svojim prvim na braniku otadzbine.
Nelupetaj
 
mica967 je napisao(la):
ZCurcic imao sam pre dve godine problem sa tisom koja je kupljena na institutu vasa dorada seme je jednostavno ili istrulilo ili nejednako nicalo tako da nisam imao odgovarajuci sklop i sto se tice reklamacije nista nije moglo da se uradi navodno zakljucak sa vase strane je bio da seme tise nemoze da se tretira sa furadanom isti problem je imao i moj kum i jos nekoliko ljudi u selu i svi su imali tu partiju semena. :ppozdrav:
Pokusavam da Vam objasnim da smo svesni problema dorade kukuruza, zbog toga smo zapoceli projekat izgradnje doradnog centra za kukuruz kako bi upravo Institut odgovarao za svako seme kukuruza sa oznakom NS seme.
Kao sto je Ivica rekao dobronamerna kritika je uvek dobro dosla.
 
Pa ja mislim da ste i dosad trebali vrsiti kontrolu semena bez obzira ko je doradjivac. :cao:
 
slušaj grome ako i ti radiš na institutu pa te priča pogodila OK imaš prava da se ljutiš ali molim te lepo pozovi institut i pitaj ih za radno vreme i za seme 640ultra večina nas se žali na njihovo ponašanje a ne toliko na seme mada ima i toga i kada su izašli sa cenom rekli su da semena ima i u svim emisijama gde se reklamiraju govore da semena ima dosta i da nema potrebe za žurbom zašto to govore e pa zato što cene na početku daju sa 14% popusta a koliko popust traje to negovore nego pričaju priču priču nemojte da žurite a ko je pravi poljoprivrednik to nema veze sa pričom mogu ja da imam i 5 redova kukuruza ali za svoje pare hoču i kvalitet da li to znači da onaj sa 100ha treba da dobije prvu klasu a ja sa 3ha da dobijem 5 klasu semena več sam pisao o tome i stojim iza toga da su neprofesionalni i da zbog toga gube na tržištu
 
Gledam deklaraciju semena NS-6030 koje smo kupili ,doradni centar Srbobran.Da li se zna ko je vlasnik ovog centra?Težina 25000 zrna je 7,55 kg.frakcija od 8-11 mm.
 
A zasto onda sklapate nove ugovore o proizvodnji,prijemu,primarno i finalno doradjenom semenu sa novim Semenskim centrima po Vojvodini, ako je cilj da se stvori jedinstveni tj centralni doradni centar:haha:Da li u toku prijama semenske robe sa njiva sirom Srbije imate svoje ljude po tim doradnim centrima koji vrse kontrolu istog?I jos nesto ne odgovorni ste sto se tice kvalitativno i kvantitativno utovarene robe u vasem Novom magacinu u Rimskim sancevima.Bez ljutnje,molim vas...
 
To sa doradnim centrima mora da se ozbiljno shvati,gledajte da uzmete seme od proverenih doradnih centara,jer nije isto ako na deklaraciji pise klijavost 92% ili 97%.Mislim da ni ovi iz instituta nemaju najbolje seme? :sta:
 
Cast pojedincima na NS institutu,ali posao im nikako ne valja.
Koliko im treba godina da izbace novi hibrid,sortu...
Njihove prazne price o prinosima od 15-17 t po Ha mogu da pricaju deci pre spavanja. Gotovo svi smo sejali NS hibride i zasto ih sad napustamo. Zato sto vise volimo strance,ili u inat njima. To su sve gluposti kojima oni sami sebe unistavaju. Sejemo druge zato sto su bolji i to je kraj price.
Evo ja se javno obavezujem da cu biti prvi koji ce se vratiti NS hibridima ako budu bar na istom nivou kao Pioneer.
 
nekoliko svezih informacija.
distributivni centar od ponedeljka radi do 17h, a od 1. aprila do 19h. za vikende ne znam, proverite telefon. hibrida ns 640 ultra nema za prodaju ove godine.
popust je 10% i traje do 19. marta, za posle cemo videti.
sto se tice kontrole drugih centara, ne mogu dati precizan odgovor. pretpostavljam da je to prilicno tesko kada se doradjuje ogromna kolicina semena svake godine. inace svaka partija se ispituje u akreditovanoj laboratoriji gde se izdaje deklaracija na kojoj pise procenat necistoce, klijavost i svi ostali kvaliteti semena.
mogu samo da kazem da je vase pravo da trazite deklaraciju i vidite kvalitet semena koji vam neko prodaje, pa tako i institut.
 
Da bi biljka bila snažna,zdrava mora da nikne iz kvalitetnog semena.
Ako kalibracija omane neće sve biljke biti slične a samim tim neće ni rod biti dobar.
Isto tako ako klijavost semena nije dobra nema dobrog roda.
Ako je energija klijanja semena mala biče katastrofa.
Za sve je to odgovoran proizvođač,onaj koji se potpisuje na ambalaži.
Uvažavanja nema niti sme da ga ima.
Očigledno da fali zakonska regilativa,skoro smo dobili zakon o zaštiti potrošača,pa je malo bolje.Ali u njemu nema ni
slova o problemu sa semenom i njegovom kvalitetu kao i naknadi štete koja nastaje upotrebom nekvalitetnog semena.Nema ni reči okaznama za ovakvu vestu prevare, niti ko će da bude odgovoran i kako će da dotični budu kažnjeni.
Naša kazna za neodgovornost i prevaru je:eek:d takvih više ništa ne kupujem
 
Čudo jedno u zemlji Srbiji: neko ostaje bez posla jerbo su se ukrstili politički interesi ljudi koji sa Časnim Krstom veze nemaju.

Gorku šalu na stranu.
Pre par godina pričam kolegi o teškom stanju u našoj poljoprivredi.
On mi kratko veli: već 26 godina nisam primio platu JER SAM GAZDA.

Ima logike u ovome što sam čuo.
Meni je, od tada, UVEK lako da dođem na Poljoprivredni Sajam u Novom Sadu:
uživam, fotografišem, družim se, pojedem, popijem...
Jednom rečju: svoj na svome !!!
 
Pitajte Branko, a ako mi odgovara priključiću se! Više volim da sam po strani i da posmatram! Uostalom što bih se predstavljao, vidim da se ovde samo pojedinci ekspniraju u pljuvačini Instituta. Ja sa njima baš nemam nikakvih problema, moji prijatelji su ima pre par godina manjih problema, ali su se ljudi iz Instituta na njihov poziv pojavili i izvršena je reklamacija semena. Sačuvali račun i ambalažu i završili sve na pozitivan način. A većina se obraća promoteru koji im donese i seme i tu je da pomogne koliko može. Ako je nešto ozbiljnije uključuje stručnjake Instituta. Nema razloga da idete po 145km po seme, zovite promotera zaduženog za Vaš kraj. Mi smo bliže pa smo se obratili da ne vučemo u kolima, a isto nas je izašlo kao i njihovoj prodavnici a nismo trošili ni za gorivo.
 
@grom

Predstavljanje je nešto što je poželjno na ovom forumu.
Ako ste vi zaposleni u Institutu, ili na bilo koji način imate saradnju sa njim, onda je red da se to i kaže.
Nema potrebe da se igramo bilo kakvih skrivalica.
Primeri:
Član smedic je odmah rekao da radi u Jugokomerciji i uključio se u diskusiju i nema problema za njega.
Član radivoj.nadlacki radi u ministarstvu poljoprivrede i ima priliku iz prve ruke da "osluhne" rarmišljanja poljoprivrednika.
Član zcurcic ne krije svoju blisku povezanost sa Institutom, i to mu niko ne zamera, ali je on osoba koja ima priliku da čuje mišljenja, kritike i sugestije potencijalnih kupaca Instituta.
Evo ja na primer godinama kupujem u Institutu a nemam pojma da imaju terenske promotere, kao KWS, ili Hemoslavija.
Znači da je podbacio marketing Instituta.
Za savete od zaposlenih u Institutu nemam reči. Ljudi koji rade u Institutu za soju, grašak i graoricu, svak im čast. Uvek su ljubazni i raspoloženi da posavetuju. Za gospođu Mirjanu Vasić sa odeljenja za pasulj samo reči hvale imam.

Zato je bolje da Institut da se ljudi koji tamo rade a žele da učestvuju na forumu to lepo i kažu, jer je na forumu i kao članovi, i kao gosti, prisutan veliki broj potencijalnih kupaca Instituta. I svako od njih iznosi svoja iskustva.
 
Ja sam pre par godina bio na jednom predavanju u jednoj poljoprivrednoj skoli gde su bili ljudi iz instituta NS .I zamislite price kako oni brinu za nase seljake i da nece u inat (semenskim kucama iz inostrastva) da pakuju seme u setvene jedinice nego ce oni da pakuju kilogramske dzacice.Odmah sledece godine su poceli i oni da pakuju na setvene jedinice pa sad bih voleo da vidim gospodina Dr Đorđe JOCKOVIĆ-a da mu kazem sta je pre par godina pricao a sta prica sad :cao: :cao: :cao:
 
grome pa nisam ja lud da pičim 145km ako imaju promotera u mom kraju ali nemaju to su mi i rekli telefonom jer im je dao otkaz a prezime mu je PANČEVAC (navodim prezime da neko nemisli da iznišljam priču jer može da se proveri) a najbliži je u okolini Zrenjanina pa eto profesionalnosti da ti uoči setve tražiš promotera.
 
Није само ствар у квалитету већ и у понашању,организацији и примени свега тога у животу.
Кад ме неко превари онда је то способност преваранта.
Кад ме опет превари онда је то моје неспособност.
А, ако опет будем преварен онда је то моја глупост.
 
problem je sto je politika uzela velikog maha u institutu i sto je to drzavno vlasnistvo pa renomirani strucnjak kakav je dr srbislav dencic po ko zna cijem nalogu nagovara ljude po raznim emisijama da seju zito u decembru a sve zbog toga sto je malo bilo zasejano pa se znalo da cemo morati uvoziti
e sad oni koji su sejali u decembru i ulozili isto ko i svi drugi a na kraju ovrse nesto malo ili cak preoru to zito, sta ce ti ljudi misliti o dencicu i o institutu uposte?
 
promoteri NS instituta ove godine nisu u mogucnosti da nam donose seme, ne daju im, A ove godine ni na predavanjima nisu delili nista od semena. Prosle godine su dali 3 vrece kukuruza d vrecice deteline, a sad nista. Odeljnje za krmno bilje mi jos nije isplatilo semensku grahoricu, ustvari da se ogranicim zadruga mi nije isplatila ,a morao sam da je vozim u institut. Danas sam bio na rimskim sancevima sa drustvom u kupovinu i zapaziosam da su cene NS vece od ZP koga smo prethodno obisli.
@N.A.
Dragomije sto nemamo nijednog sponzora foruma , ovako mozemo da kudimo i hvalimo po svom vidjenju realnosti bez ogranicenja. Na sajmu imas :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267914926[/time]
_________________________________________________
Nas promoter Dr Zorica Jestrovic izlazi svakom u susret i na svaku reklamaciju dolazi na njivu, ovom prilikom joj se javno ZAHVALjUJEM :cool:
 
Nazad
Vrh