Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

trenutno sam svaki dan na putu vozim se po Srbiji i jesam ja u celosti za novi zakon treba da bude sve kao i u EU bass sve pa i zzito,kukuruz ,subvencije pa cce onda i prikolice sijati itd trebalo je mnogo toga promeniti sem zakona o saobraccaju.
 
čini mi se da će ovaj zakon biti kap koja će napuniti čašu. Zabraniti priključne mašine preko 2,5 m? Neznam ko je ovo smislio, čime da se obrađuje zemlja kad su maltene sve šire od toga? Kombajn da vuče heder na njivu i tamo da ga kači? Možda kada se budu terali klasovi i džondiri, ali sa zmajem i djurom ovo je gotovo nemoguće izvesti.Od svega možda su rotacije najkorisnija stvar, ali ne ovako da ih svako kupuje posebno, ako je već akcenat na bezbednosti onda je trebalo svako registrovano gazdinstvo da dobije bar jednu, dve besplatno. Čitajte ljudi između redova, istorija je učiteljica života, a ko nije ništa naučio iz istorije(tj. iskustva) zaslužuje da mu se istorija ponovi :cao:
 
Sta reci o novom zakonu o saobracaju... jednom reci ima da radimo samo za kazne :zli: :udri:

Ja sam malo istrazivao po raznim sajtovima i gledao razne emisije na tv-u koje su govorili o tome sta nas ceka posle 10-tog decembra.
Kao prvo traktori koji nemaju kabine,nece moci da se registruju i nemogu preci tehnicki pregled koji zahteva novi zakon o saobracaju i zato ce kabina na svakom traktoru biti obavezna,ili u sutprotnom ce se dobijati velike kazne za to,i naravno rotaciono svetlo ce biti takodje obavezno na svim poljoprovrednim traktorima i kombajnima i morace da svetli bilo danju ili nocu i upaljena poziciona svetla uvek kad je traktor na asfaltnom putu.
Jos jedan veliki problem je sta cemo raditi sa prikljucnim masinama koji su siri od 2,5m? i u clanu novog zakona o saobracaju prikljucne masine koje su sire od 2,5m nece moci da idu putem? neznam cemu ce nas ovo dovesti,ali pogledajte naprimer koliko je siroka prosecna sejalica za kukuruz? 3m i dali ce ona moci da ide putem ili kombajni koji su siri od 2,5m a znamo da je kombaj zmaj 142 sirok blizu 3m a da nepricam koliko su siroki veci kombajni poput nekog Johna dira ili clasa.
Ovo mi se cini malo nejasno i valjda ce taj novi zakon malo da usavrse i izmene,tako da maximalna sirina kombajna i prikljucne masine koju vuce traktor ili je nosena,nebudu sira od 3m a za svaki traktor ili kombajn koji je siri od 3m treba imati policijsku pratnju.
To bi bilo neko moje realno misljenje.
I tako ce to ici sve redom,i svi traktori,prikolice,kombajni i ostalo sto sto se krece po putu,ce morati imati potpuno ispravnu svetlostnu signalizaciju i kocione sisteme,na traktorima a tako i na prikolicama i svaka prikolica koja ima ukupnu masu preko 3,5t ce morati imati kocnice bar na jednoj osovini,dok prikolice do 3,5t ukupne mase je dovoljna samo nagazna ili naletna kocnica na rudi.
Jos jedan veliki problem ce biti registracija i tehnicki pregled svih poljoprivrednih traktora i prikolica koja nece biti nimalo jeftina a morace se raditi svake godine da bi ta vozila mogli ucestvovati u saobracaju,takodje kazne za iznosenje blata na asfaltni put ce se kaznjavati velikim kaznama ili 1godina zatvora,a problem je sto nigde nema otresne rampe na kraju poljskog puta gde ce poljoprivrednici ocistiti blato sa svojih traktora da ga nebi izneli na put i zaradili kaznu.
Znate i sami kakvo je stanje poljoprivrednih masina u srbiji i da prosecna starost traktora je 20g,i vecina se vozi neispravna i ne registrovana,i takvi traktori nece moci ucestvovati u saobracaju u narednom periodu.
Zato moj predlog je da svi poljoprivrednici srede na vreme svoje traktore,prikolice i kombajne,da budu ispravni,da imaju ispravnu svetlostnu signalizaju i kocnice i kabine na traktorima,obavezno rotaciono svetlo,i registrovana vozila i da postuju pravila novog zakona o saobracaju,i ko ga bude postovao nece imati problema s tim.
 
Ma cilj je da se nametne što više stavki i obaveza da nateraju ljude da negde pogreše pa udri po džepu.Koga briga za bezbednost,voleo bih da mi kažu koliko je udesa bilo devedesetih godina kada su kazne bile smešne a koliko zadnjih godinu dana,nešto nisam ubeđen daje bilo više.Ograničiti brzinu u naselju na 50 km je nenormalno u vreme kada su vozila toliko napredovala.
 
A kako to da se zakon primenjuje od 10. a ja nisam video ni jedan znak da su zamenili :sta:
 
Ja sam zamislio situaciju, zaustavi me policija i kaze vozili ste 60 a dozvoljeno 50kmh, a ono stoji stari znak 60. :haha: :haha: :haha:
 
Gosn' Dacic je sve to lepo smislio, ma svaka mu dala.
To kad stave ogranicenje 30 to bi mi bilo u redu da se voze fice,tristaci i tako to sto nije moglo brze od 90,100.,a zamislite kad se vozis 30 u autu iz 2007-8 godine sa abs-om i ostalim drangulijama. Jos ce na pojedinim mestima naterati ljude da izadju i da guraju kola. I stari zakon je bio dobar samo da se sprovodio u delo i da nam je policija malo mnogo manje korumpirana.
Vidim ja da cu se sa poljoprivrede prebaciti na novi biznis, PRIVATNI ZATVOR.
 
paorpaor je napisao(la):
I stari zakon je bio dobar samo da se sprovodio u delo i da nam je policija malo mnogo manje korumpirana.
Tacno tako da su sad seljaci imali svetla i da pojedinci nisu preterivali u voznji i divljanju sve bi bilo bolje ali ovo je preterivanje a ko zna za sta je to dobro...
 
North ARMY je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
I stari zakon je bio dobar samo da se sprovodio u delo i da nam je policija malo mnogo manje korumpirana.
Tacno tako da su sad seljaci imali svetla i da pojedinci nisu preterivali u voznji i divljanju sve bi bilo bolje ali ovo je preterivanje a ko zna za sta je to dobro...
Da su hteli da povecaju bezbednost u saobracaju bilo bi dovoljno samo da su stari zakon sprovodili "Ni po babu ni po stricevima" a ne da izmisljaju neke gluposti....
 
po novom zakonu u traktoru moramo imati i prvu pomoć, trougao, fluorocentni prsluk. od svrtlosne signalizacije za traktore do 30km/h oboreno svetlo poziciono svetlo pokazivače pravca i na najvišem delu traktora rotaciono ili trepćuće svetlo koje mora da bude upaljeno noću i po smanjenoj vidljivosti. širina radne mašine 3m.
 
E,a ono da lice koje upravlja traktorom mora biti propisno uniformisano,odnosno odelo i kravata obavezni.
 
A u kojoj auto skoli cu ja moci da polazem za traktor ( po novom zakonu ima dozvola i za traktor) ?

A najbolji deo zakona je da pijani pesaci mogu u zatvor :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh