Novi ministar poljoprivrede - Snežana Bogosavljević Bošković

Mozda ce konacno neko napisati uredbe prilagodjene manjim PG,kakvih je u Srbiji najvise,a ne samo programe koji su dosad bili i koristili lazni zakupci velikih vojvodjanskih njiva(ovde ne mislim na prave vojvodjanske paore).Mozda je i doslo vreme da neko iz Zapadne Srbije,centra vocarstva predlozi neka nova resenja.Nije samo ratarstvo Vojvodine poljoprivreda Srbije.
Novu gospodju ministarku ne poznajem i ako pise da je iz mog grada,ali se nadam da ce biti bolja od dosadasnjim ministara,sto joj nebi trebalo biti problem,jer do sada normalnog ministra nismo ni imali.
 
Za sve malo upucenije a i one koji to nisu , gospoda German Gref bivsi ministar finansija Rusije i predsednik Sberbanke i Alexey Miler sef Gasproma su etnicki Nemci. Pa im to nije smetalo da budu na jednim od najvaznijih pozicija za Rusku privredu.Dakle nije vazno ko je i odakle je, vazno je da je sposoban i spretan i da radi posao.Stavicu linkove sa Wikipedije pa ko hoce neka pogleda.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexey_Miller

http://en.wikipedia.org/wiki/German_Gref

A mi u ovoj jadnoj zemlji raspravljamo da li treba da je odavde ili odande, nije onda ni cudo u kakvom nam je stanju drzava.....................

O gospodjici ili gospodji, o njenim zaslugama treba raspravljati kada preuzme mesto ministra, tada cemo videti da li je sposobna za to ili ne.....
 
, @ jer kod nas kad kazes Srbijanac mislis na gedzu,golju.

To kod vas kad kažu, a kod NAS kad te oslove po mestu porekla jedino sam možeš da se osećaš uvređeno.Meni kad neko kaže Bosanac (doselili se 6:cool: ne mislim da me vređa,mada sam primetio da kod nas Dalmatinci baš i ne vole kad ih prozvaš:sta:,Za mene su svi južno od Dunava Srbijanci ali ne i gadže ili golje kako ih ti poistovećuješ:ppozdrav:
 
Mislim da nam spremaju nesto gadno,cim su za ministra stavili nekog relativno nepoznatu osobu i politicki i strucno.Ako bude nekih vecih previranja na njihove poteze nju ce lakse da zrtvuju nego neku jaku osobu dal strucnu ili politicku.
 
, @ jer kod nas kad kazes Srbijanac mislis na gedzu,golju.

To kod vas kad kažu, a kod NAS kad te oslove po mestu porekla jedino sam možeš da se osećaš uvređeno.Meni kad neko kaže Bosanac (doselili se 6:cool: ne mislim da me vređa,mada sam primetio da kod nas Dalmatinci baš i ne vole kad ih prozvaš:sta:,Za mene su svi južno od Dunava Srbijanci ali ne i gadže ili golje kako ih ti poistovećuješ:ppozdrav:
E pa to nas juzno vredja,mi smo Srbijanci a vi severno ste Srbi,e Kroko treba ti bolja dioptrija,izvinite za :off_topic:
 
svaki put kad stupa novi ministar na vlast,mi mislimo da goreg od njega nema i na kraju uvidimo,da je ovaj ipak gori od onog prethodnog...a sad me zaista zanima da ovaj novi da li će premašiti onog‚ mada želim da se ispostavi da nisam bio u pravu
 
A meni nije uopste jasno,neko ko ima vecinu parlamentu,angazuje stranku koja je jedva presla cenzus...


Ni neznamo koliko nas rusija gazi.
 
A meni nije uopste jasno,neko ko ima vecinu parlamentu,angazuje stranku koja je jedva presla cenzus...


Ni neznamo koliko nas rusija gazi.

Pritom ta ista stranka neće da potpiše koalicioni sporazum,i ucenjuje oko ministarstava, a mađari su potpisali koalicioni sporazum,i nisu zahtevali ni jedno ministarsko mesto.
 
Ovo su uludo proćerdane pare a ne izbori...ovakvu vladu su mogli sastaviti i bez izbora...
Nije ovde problem odakle je,nego je problem što niko tu funkciju ne shvati kao privilegiju da učini nešto korisno za svoj narod i državu...
gleda se samo lični interes nekolicine ljudi i ispunjavaju strani diktati koji nas još više vode u provaliju
 
Postovane kolege nisam imao nameru da delim ministarstvo poljoprivrede na srbe i srbijance samo sam naveo da vojvodina zasluzuje ministarstvo i to bas poljoprivrede vise nego ostale resore,to ne znaci da u ostalim delovima nema poljoprivrede i ne radi se vocarstvo,stocartvo i ostale grane.Bice malo u off ali znate kako je nastao nis izbusili jednu busotinu u Sirakovu i nastala Naftna Industrija Srbije zar nije mogla da ostane pod starim imenom.Samo zbog toga mislim da sediste ove grane treba da bude ovde a mozda i zbog desetine hiljada hektara obradivog zemljista.Izvinite.
 
@ Rale, kakve veze ima to sto u Vojvodini ima desetine hiljada hektara zemljista, poljoprivredna proizvodnja u celoj Srbiji vredi isto onoliko koliko na zapadu jedna fabrika proizvede automobila, i o cemu mi onda ovde pricamo,prvo pogledaj u kojoj zemlji zivis pa onda izvodi neke zakljucke!
 
Covek u godinama(blizu 70)bez energije, rizikovati da ga pola srbije pljuje a druga polovina pita zasto pada kisa i zasto sija sunce,na jednoj strani ima deset hiljada evra mesecno i miran zalazak karijere a na drugoj ''cudo'' u poljoprivredi sto hiljada dinara mesecno i zasigurno blazi infarkt,povisenu hiprtenziju ili skoro siguran kraj pre vremena..........uz sav patriotizam i ljubav prema domovini vecina bi u ovoj situaciji postupila na isti nacin,mnogima je dosta demagogije i populizma preko svoje grbace...
 
Dajte ljudi, ne svadjajte se! Ko da je bitno odakle treba da bude ministar/ka!! Po toj logici bi za ministra ekologije trebalo da bude neko iz nekog nacionalnog parka a recimo ministar infrastrukture neko sa nekog koridora :). Nadam se da mi nećete zameriti na malo sale.
Nego, očito je da dotična do pre samo tri dana nije ni sanjala ni razmisljala o tome da bi mogla biti ministarka i kreirati politiku razvoja celokupne poljoprivrede. Ne sumnjam da je stručna u nekoj uskoj oblasti ali poljoprivreda je vrlo široka i sigurno će joj trebati mnogo vremena da sagleda šta sve treba da se menja i radi. Zato ja predlazem sledeće: da ovaj forum bude inicijator objedinjavanja (i usaglašavanja) zahteva poljoprivrednika i njihovih udruženja. Ovde na forumu svaka grana poljoprivrede ima nekog administratora koji može preuzeti ulogu koordinatora. U svakoj toj grani moze se otvoriti tema : "Predlog ministarstvu za tu i tu oblast" i zatim tu izneti predloge relevantnih udruženja ako takvi konkretni predlozi postoje ili inicirati diskusije i ovde na forumu ali i medju udruženjima pa što pre napraviti objedinjen predlog. Verujem da bi to u javnosti bila i dobra reklama za ovaj forum. A verujem i u iskustvo i dobre i racionalne predloge svih vas.
 
Poslednja izmena:
Po meni ni netreba ministarstvo poljuprivrede,da drzava misli o poljuprivredi bilo bi u skupstini bar 50 poslanika poljuprivrednika,i bolje da se zove ministarstvo za socijalni mir ,neg ovako sluzi samo za zbunjvanje sa tim uredbama nikad neznas na cemu si,al sta vredi da polemisemo nit nas ko slusa niti pita.Biljo procitaj samo temu subvencije,pa ces videti kako se moze usaglsiti,u prevodu nemoguca misija.
 
Poslednja izmena:
Niko castan i posten se nece sa ovim otpadnicima hvatati u kolo a to koliko je narod opet namagarcen tek ce da se vidi al sta vredi neki se nikada opametiti nece.Seljak je taj koji odrzava ovu lagariju od drzave i preko cije grbace se hrani gologuzija i armija neradnika u administraciji koja ne radi ama bas nista.U selu ne mozes naci radnika jer niko nece da radi, svi se okacili o drzavne jasle i sisaju nasu muku.Silne socijalne pomoci i razna davanja odose na ciganiju koja krade i peljesi sta god joj pod ruke padne a da radi nema nameru.Omladina otisla stramputicom sve sam drogeras i gilipter ko o cemu oni o budalastinama fantaziraju a ne znaju nista da urade a na prste jedne ruke mogu pobrojati one koji rade i privredjuju nesto korisno.Tesko li se nama sa takvim barabama na vlasti i sa ovakvom politikom gde se za sve trazi veza i protekcija .
 
Dajte ljudi, ne svadjajte se!


.....itd itd...itd...


:cool:...već neko vreme pokušavam podstaći ljude na takvo što...hajde da probamo zajedno....

...moje konkretne sfere interesovanja se odnose na vlasnike do 10ha zemlje....daj da se proba umanjiti njihovo, tj. naše fiskalno i parafiskalno opterećenje...daj da se proba organizovati plasman naših proizvoda po iole prihvatljivim uslovima...

....nije u pitanju "da država uradi i da pare"....u pitanju je da zakonski razgraniči mali posed i omogući mu razvoj i opstanak po specifičnijim uslovima...

...evo primer....pio ( koji je obavezan za sve vlasnike zemlje koji nisu u radnom odnosu, šta god ovde prisutni lupetali) i zdravstveno na godišnjem nivou su 1000 EUR....sopstvenik 10ha zemlje to ne može podneti ni u ludilu...ali može imati dovoljne prihode da izdržava sebe i porodicu, te se na taj način skida sa kojekakvih socijalnih fondova....

...otvoreno govoreći....bole mene qur šta tišti one iz NAPSa i njihovu družinu....mene mi za mene, a samim tim i za sve ostale sa malim posedom....:cool:
 
.....itd itd...itd...


:cool:...već neko vreme pokušavam podstaći ljude na takvo što...hajde da probamo zajedno....

...moje konkretne sfere interesovanja se odnose na vlasnike do 10ha zemlje....daj da se proba umanjiti njihovo, tj. naše fiskalno i parafiskalno opterećenje...daj da se proba organizovati plasman naših proizvoda po iole prihvatljivim uslovima...

....nije u pitanju "da država uradi i da pare"....u pitanju je da zakonski razgraniči mali posed i omogući mu razvoj i opstanak po specifičnijim uslovima...

...evo primer....pio ( koji je obavezan za sve vlasnike zemlje koji nisu u radnom odnosu, šta god ovde prisutni lupetali) i zdravstveno na godišnjem nivou su 1000 EUR....sopstvenik 10ha zemlje to ne može podneti ni u ludilu...ali može imati dovoljne prihode da izdržava sebe i porodicu, te se na taj način skida sa kojekakvih socijalnih fondova....

...otvoreno govoreći....bole mene qur šta tišti one iz NAPSa i njihovu družinu....mene mi za mene, a samim tim i za sve ostale sa malim posedom....:cool:

Prostacki odnos prema kolegama. Zar mislis da u udruzenju nema ljudi sa 10ha zemlje?
 
:cool:...verujem da ih je podosta koji imaju zemlje koliko bi u saksiju stalo u svojini, a zakupljuju stotine hektara po "povoljnim uslovima"....:cvetic:....

...verujem da ima i podosta onih "videla žaba da se konji kuju"....:cvetic:....


...ali sam siguran da nema niti jednog jedinog domaćina koji ima svojih 10ha, od njih živi i izdržava porodicu, i mešetaranje cenama rataskih proizvoda ga dotiče samo u meri kad podbaci njegov usev...


...da se razumemo COCI...udruženje velikih je udruženje velikih i to je OK....podržavam i pomoćiću ukoliko sam u mogućnosti....ali....dajte podržite nas velike da bismo postali super veliki i onda vas male progutali....e tu me zayebite....

...moj cilj nije da budem veliki, da imam i obrađujem desetine i stotine hektara...

...želim da živim u miru na svojih 5ha, koje u krajnjem mogu obraditi i ručno, da se družim sa svoje tri kravice i četiri krmačice...da prodam telad i prasad kako bih kupio textil i obuću, te namirio porez državi...

...da ispečem svoju rakiju kako bih imao čim dočekati drage goste ili sa ženom u smiraj dana dušu odmoriti....


....kamiona aviona tona, priče želje, htenja stremljenja...to nije moj smisao života....

....nadam se da sam bio kristalno jasan....aj uzdravlju...:cool:
 
Nazad
Vrh