Nikad ovako !

Kad smo kod puteva...
Ladno je neko kipovao šut i smeće pored i na putu, vidi se kako se traktor propinje.
Baš sam tražio neki račun, papir sa podacima ali nisam našo da vidim ko je.
A na drugom mestu, neko izbacio smeće pored table "Park prirode 2 kategorije Ne bacaj smeće"...
 
Kazne bi bile puno efikasnije kad bi se određivale u skladu s imovinom, ali za to je potrebna uređena, nekorumpirana država s registrom imovine za svakog pojedinca/obitelj.
Mislim da u Skandinaviji tako određuju kazne za prekršaje u prometu.
 
Mislim da tu ima dosta i do kulture nas kao naroda i svesti oko zagadjivanja okoline. (tj. nedostatka i jednog i drugog)
Slikaću divlju deponiju koja je nikla pored ulaza u Plandište i pored koje moram da prodjem svaki puta kad bilo gde idem iz svog sela. Ajde što gledam djubre stalno nego i vetar nanosi stvari na put. Čak mi ta deponije ne bila toliko čudana i toliko mi nervirala da ne znam da postoji legalna, zvanična deponija na samo 100m odatle.
Pa jel stvarno problem jednu ćošku da odeš dalje da bi istovario djubre ko čovek ili jednostavno uživaš u tome da budeš stoka? Meni ovo liči na gest koji smo verovatno svi videli više puta, a to je da neko otpadak namerno baci na zemlju, a pritom je na 2 m od prazne korpe za smeće.
 
Дошло је до краја стим смећем и отпадом. Имам неке идеје, ал ко нас пита.
1. Пошао бих од сваког домаћинства:
Шта ти је ово?
-- стари: трактор --непокретна имовина поре3 хх%
-- Веш машина--хх%
--разни отпад --хх%-
--зграда склона паду хх%
2.покупио би пластичне боце, кесе и слично, и извршио сортирање:
--кока-кола 12,%
--фанта 10%
--књаз милош11%.....
У складу са тим да плате чишћење свог отпада... И тако даље, да не филозофирам.
Двеста метара од моје куће извире вода, изнад има само кућа мог у.... Поток редовно доноси разне кесе и слично. Из суседног села носе смеће у планину и бацају у Цигански поток( тако се зове) а то је изнад изворишта воде за све нас, загадили смо сваки поток, реку ,брдо ....


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Imam utisak da od Pećinacke opštine nema prljavije. Ili iz susednih opština više vode računa ili dođu i bace kod nas stvarno ne znam.
 
Дошло је до краја стим смећем и отпадом. Имам неке идеје, ал ко нас пита.
1. Пошао бих од сваког домаћинства:
Шта ти је ово?
-- стари: трактор --непокретна имовина поре3 хх%
-- Веш машина--хх%
--разни отпад --хх%-
--зграда склона паду хх%
2.покупио би пластичне боце, кесе и слично, и извршио сортирање:
--кока-кола 12,%
--фанта 10%
--књаз милош11%.....
У складу са тим да плате чишћење свог отпада... И тако даље, да не филозофирам.
Двеста метара од моје куће извире вода, изнад има само кућа мог у.... Поток редовно доноси разне кесе и слично. Из суседног села носе смеће у планину и бацају у Цигански поток( тако се зове) а то је изнад изворишта воде за све нас, загадили смо сваки поток, реку ,брдо ....


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Pa ti si gori od Vučuća.Smanji ga Pajo:haha:
I još bi nam nakarikao hiljade SNS-ovaca na grbaču.
 
Да, доста ми је и њих и других, подижу заставе и крстове по брдима а не могу да очисте земљу. Економски тигар( само што није изумро).
Мој рођак, попије пиво, флаша на ливаду, џак од ђубрива где пао ту остао, док му се није почело враћати у јасле. Је.... мајку одкуд ово?

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Jednostavno je sistem takav. Dokaz za to su gastrbajteri. Kad su u stranim zemljama sortiraju smeće, recikliraju itd.
Kad se vrate ovde onda hop kofa, džak u reku, pored puta....
Sistem je takav.
 
Imamo komunalnu službu čije usluge plaća svaka kuća u selu.Svakog ponedeljka dolaze po smeće, nase je samo da izguramo kante i iznesemo džakove sa smećem napolje, sve odnesu bez problema i opet ima maloumnika koji bacaju smeće gde god stignu.
Све је исто и код нас, такође понедељком носе смеће, почну од мене, лети то буде и у 5 сати.
 
I kod nas. Svaki četvrtak kante a seosko čišćenje 2x godišnje i opet na njivama pored puta smeća koliko nećeš....
 
Пре су биле стаклене, повратне флаше што је много боље у смислу екологије.
Постоје и сада, ако говоримо о Књазовој води. Али скупља је у стакленим флашама, плус је много теже теглити гајбе са стакленим флашама него пакете пластике. Свеједно, ми трошимо ову у стаклу, враћамо празну амбалажу и узимамо назад пуну гајбу, тако радимо годинама. Разлике у цени: 1,75 литара Књаз киселе воде кошта око 45–50 динара у аранђеловачким продавницама, док 1 литар у стакленој флаши исте те воде кошта око 60–80 динара, како где. Код нас све наопако, ето...
 
Nazad
Vrh