Nikad ovako !

Ima toga svuda i nije vezano samo za tajkune mada imam jednog i za nas jest taj, koji je svoj put nasuo kamenom pa kad je malo zarastao da se nevidi kamenje, odorao jednu brazdu kamena. Plug tri glave pa nije primjetio da zadnja radi u kamenolomu. Na drugim međama uvijek neka gužva sa njim.
Na samo sjećanje jedne zgode smijem se pa da kažem.
Isti taj dođe kod mene da pozajmi motorni bušač za stubove ograde.
Zove i svog komšiju da vide gdje je međa pa da tu stave neki beton.
Buše zajedno i sve guraju, gornju stranu bušača, jedan na drugog.
Kao dva junca kad udari rog na rog. :ROFLMAO:
 
Кажете да се не коти трава, па јбт кад опрскаш њиву ухвати и ту траву на путу па је опрскај. Ја изађем вазда прскалицом на пут и никада немам траве, а ако и крене трава кад прскам стрњике тоталом одрадим и те путеве.
 
Može i tako. Gro njiva tako radim. Ali ispred mnogih još i poravnam. Zašto? Zato što se ipak malo iznese zemlje sa oruđem, zato što se desi da se traktor potpiše jer se šofer malo preračunao oko tereta i vučne sile traktora, pljusak te uhvati.... I na kraju krajeva zato što volimo ravan put da možemo peglati traktore , i kombajne pun gas, i još malo, a da ništa ne otpadne niti se polomi.
 
Kod nas uvek pričali za te puteve što su štogod široki,jedan je 32m da je to od vojno strateškog značaja,nekad su imali i dva reda drveća sa svake strane...naravno sve je to sad poorano i suženo,ili ih nema u opšte...
 
Jedini koji su tražili da se proširi put sa 6,6 metara na 20 metara ( po 7 sa obe strane ) sam ja i komšije u tom potezu. Dužina bi bila 1 km a povod je taj da zbog uvećanja poljo mehanizacije dva Džon dira ne mogu da se obiđu već gaze usev. Fora je ta da od nas niko nema ni MTZ a tek Džoniku.
 
Poslednja izmena:
Код мене "постоје" путеви који се не виде, нема их нигде осим у геосрбији. Имамо и пољочуваре али то њих не занима
 
Kod nas je većina lenija široka 4m, a nađu se i one od samo 3m (jedna ide pored jedne moje njive, al to je "progon").
 
Jedini koji su tražili da se proširi put sa 6,6 metara na 20 metara ( po 7 sa obe strane ) sam ja i komšije u tom potezu. Dužina bi bila 1 km a povod je taj da zbog uvećanja poljo mehanizacije dva Džon dira ne mogu da se obiđu već gaze usev. Fora je ta da od nas niko nema ni MTZ a tek Džoniku.
Ako je taj deo atara frekventan pa još ajd ali ako nije onda je suludo. Po meni. Danas su to dva JD-a ili Claas-a sa hederima od 5-6-7m, za 20 godina ako dođu kombajni sa hederima od 12+ m opet će trebati širiti put?
Kad već nema dudova krajputaša nemojmo dozvoliti da se širi korov (ambrozija neprijatelj br.1).
 
Код мене "постоје" путеви који се не виде, нема их нигде осим у геосрбији. Имамо и пољочуваре али то њих не занима
Ima toga svuda :D

Evo ovde se vidi gde po katastru ide put a odavno je to osvojila šuma.Ovaj što radi taj ćošak mora da gazi moje da bi došao u ovaj falus od njegove njive.Vide se tragovi gde gazi.Crvena strelica je gde je nekad bio ulaz u tu njegovu njivu.Žuta je stari put koji ide donjim delom moje njive.A plavo je put koji je sad napravio gaženjem, a šuma ima 7 (SEDAM) vlasnika.



A za falusni oblik njive da zahvali svom tati koji je sam pobijao markere kad je krajem 60ih bilo aero snimanje pa je napravio krivinu.
 
Ima toga svuda :D

Evo ovde se vidi gde po katastru ide put a odavno je to osvojila šuma.Ovaj što radi taj ćošak mora da gazi moje da bi došao u ovaj falus od njegove njive.Vide se tragovi gde gazi.Crvena strelica je gde je nekad bio ulaz u tu njegovu njivu.Žuta je stari put koji ide donjim delom moje njive.A plavo je put koji je sad napravio gaženjem, a šuma ima 7 (SEDAM) vlasnika.



A za falusni oblik njive da zahvali svom tati koji je sam pobijao markere kad je krajem 60ih bilo aero snimanje pa je napravio krivinu.
Hahah. Mislim da ovde samo treba da se uspravi falus i problem rešen. :ROFLMAO: Možda da namrvi par kutija viagre kad sledeći put baca djubre. :ROFLMAO:
 
Ima svačega, ja sam dok sam bio pun entuzijazma ispravljao te ćoškove,nešto sam kupovao,nešto bila i druga strana puna entuzijazma.Kad bi se sve u naselju upravilo "pod konac" bilo bi dosta ničije zemlje.Jer od tog aero snimanja deo naselja vuče koso desno, a deo koso levo :D retke su njive koje imaju priznate geometrijske oblike.

A imam i ovaj slučaj.Njivu je tako ćale kupio kažu da je tu umro ranjeni vojnik iz prvog svetskog rata ima jedna divlja kruška,hteo ja da sečem ali dobih amanet da to ne diram nikad,na kraju se ispostavilo da su komunisti tu streljali nekog momka pred kraj rata i da se tako ugasila jedna porodica.Sad koja je priča tačna nema nikog živog koji se seća i zna.

 
Tako ja pre 2 godine kupio neki voćnjak, parlog, ne održava se 25 godina i većina stabala suva i trula. Krčim ja to i pojavi se jednog dana komšija a njegova njiva (DAO U ZAKUP) je obradiva ali od ovog voćnjaka se proširila međa i uraslo u njegovu njivu sigurno 1 metar možda i više. Kažem ja njemu da ću da iskrčim parcelu i da napravim njivu i da ću tu među i njegov urastao deo da očistim i kasnije da održavam i on mi kaže da je tu njivu kupio pre 40 godina od porodice u kojoj je ženi 3-4 deteta na rođenju umrlo i da su tu decu sahranjivali baš na tom mestu gde ja treba da očistim među i da oni nikad nisu hteli taj deo da obrađuju i tu su nekad bile posađene trešnje za svako dete po jedna i da ne bi valjalo ni ja da obrađujem taj deo. Ja ga pitam pa dobro jel su sahrenjena deca u mojoj parceli ili u tvojoj :) On kaže "u mojoj". Pa dobro neću ja da kvarim među i da uđem u tvoju njivu samo hoću da očistim i da održavam da ne uraste ponovo a on kaže "ma dobro samo kažem ako slučajno preoreš da znaš da ne bi trebalo tu da se ore" :) Ne brini i ja ću da ostavim od mog dela i neću da diram i stvarno ostavim možda 80cm od mene i bude međa nepuna 2 metra, prošle godine sam to kosio redovno i održavao kad jesenas ZAKUPAC njegove njive u zimskom oranju preore skoro sve to, ostane samo 30cm od 1,8 metara što je bilo :) Sad čekam kad vidim komšiju (vlasnika) da ga pitam jel se zakupcu ne daj bože nešto desilo jer je preorao tu među gde su sahranjena deca??? :) :)
 
Na dužini od skoro tri kilometra, svi smo produžili njive. Poprečni deo je u vlasništvu Pokrajine.

2024-03-30-224721547.png
 
Nazad
Vrh