Nikad ovako !

Dok sam njakao napred nazad, potopi se prikolica skroz
Izvukao me c355

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Milane ovo je potok...
Svejedno kud god da sam naterao, mekano, mada sam utabao bio jedan trag i ovaj put sam pokusao da napravim drugi jer su vec postali duboki i osovina je rozala, plasio se da se ne okaci prikolica a kad sam obisao jos gore nagrabao
Moracu dovuci tu kamena da naspem, nema druge.
Inace kad si kod nagiba, navrati kad budes u prolazu da te odvedem u parcele koje su u bregu da vidis sta se obradjuje mehanizacijom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da. Bez kabine. Nema ni ram.
Misli čovjek: Ma neće. Plug je u zemlji.
Samo trenutak i život se promjeni.
 
Veliki problem je kod tih egzibicija neispravne masine a nekad i vozac pod gasom, tu nema zezanja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Aha nisam video da je potok, deluje da je tamo iza prikolice nizi teren ali vidim sad desno iza rajke vidi se potocic. Imam i ja na par mesta te prelaske preko potoka bez cuprije i bude cupavo kad nadodje voda..
Sto se nagiba tice video sam sta se sve radi u Brusu, negde da se ne usudis pesice da se penjes 😂
 
Dalje nećeš moći, ha ha ha... Dalje nećeš moći, ha ha ha ha...













Ponovo mi prekopavaju njivu, po istoj trasi (cevovoda), ovaj put postavljaju kabel za struju. Nije strašno kao kad su polagane cevi, ali ipak... Pitam momke koji su danas razvačili strujni kabel zar kabl nije mogao da se postavi kad je bio iskopan rov za cev, da se ne kopa dva puta? Kažu treba i mi nešto da zaradimo, u šali naravno, oni su samo izvođači radova, drugi odlučuju... Ali zapravo su rekli pravu stvar, gde god može da se oklama država treba to iskoristiti... Samo, u ovom slučaju i ja sam oklaman, jesenas zaorah po trasi stajnjak, da bar malčice vratim život zemlji. Izgleda da sam džabe krečio...

Da podsetim, ovako je izgledalo krajem 2022.



 
Dalje nećeš moći, ha ha ha... Dalje nećeš moći, ha ha ha ha...













Ponovo mi prekopavaju njivu, po istoj trasi (cevovoda), ovaj put postavljaju kabel za struju. Nije strašno kao kad su polagane cevi, ali ipak... Pitam momke koji su danas razvačili strujni kabel zar kabl nije mogao da se postavi kad je bio iskopan rov za cev, da se ne kopa dva puta? Kažu treba i mi nešto da zaradimo, u šali naravno, oni su samo izvođači radova, drugi odlučuju... Ali zapravo su rekli pravu stvar, gde god može da se oklama država treba to iskoristiti... Samo, u ovom slučaju i ja sam oklaman, jesenas zaorah po trasi stajnjak, da bar malčice vratim život zemlji. Izgleda da sam džabe krečio...

Da podsetim, ovako je izgledalo krajem 2022.



Apsolutno su momci rekli dobro. I tako se sve radi u ovoj zemlji. Zašto bi se kopalo jednom i neko se ugradio samo jednom kad može 2-3 ili više puta. Kog boli k dal je ekonomično i šta ljudi misle o tom ne samo rasipničkom ponašanju već i očglednoj kradji.
A ovamo da ne veruješ koliko ljudi smatra sa se trebaju ruke seći za sitne kradje. Ipak kad su milioni u pitanju svi ti protagonisti šeriatskog zakona kao da ne vide i ili ne žele da vidi ili je to valda prihvaćeno u našoj kulturi?
Nemoj samo da ukradeš hleb ako si gladan! To je kod nas zločin veliki. Kako umeju ljudi da kažu "da me lepo pitao, dao bih mu"(dao bi mu k, našo bi 101 razlog zašto ne treba da mu da i zašto je taj čovek treba da ima svoj hleb).
Sa druge strane imamo ovaj teški kriminal "belih okovratnika" koji ljudi ne samo da ne osudjuju već mislim da se negde i dive tome i poštuju takve ljude. "jbg snašo se čovek."
 
Tako u Kragujevcu ima jedna ulica koju su kopali jedno 50 puta u zadnjih 20 godina. Ne znam koji je razlog ali poprecno secenje ulice na svakih 10-15 metara.Naravno ostave samo tampon na rupama bez asfalta i onda su se pre par godina setili da asfaltiraju te rupe i onda ih opet posle par meseci raskopali.I naravno i dan danas stoje krateri,prosto neverovatno.
 
Jel ima neko tu nesreću da prati portal Blic? Ja sam nažalost navikao da čitam osnovne vesti preko njega jer ga Opera automatski ubacuje. Nikad nije bio nešto što se može pohvaliti kavalitetom ali su pre više godina bili iole normalni. Ovo danas nije normalno. Na početnoj stranici im večito stoje naslovi o ubistvima ili slične morbidne stvari.
Evo smo šat je trnutno:

Potpuno uobičajna naslovna strana Blica. Jedno morbidno ubistvo bušilicom (pitam se da li je aku i da li je napunio bateriju pre toga :)), Jedno, ajde nije ubistvo, "više kad jaganjci utihnu", ali opet morbidno. Oodsećanje na ubistvo premijera itd. Ostalo uglavnom budu neki reklamni tekstovi, i neko tračaranje najnižeg nivoa.
Tako svaki dan. Zanima me da li ljudi stvarno toliko klikću na takve naslove pa ih algoritam automatski izbacuje ili možda neko namerno gura takvo smeće kako bi smo još više oboleli kao društvo.
Ja prosto ne verujem da se toliko ubistava dešavaju u zemlji od 5 milona. Nije bilo tako ranije... Da li smo toliko mentalno pukli?
 
Nazad
Vrh