Nikad ovako !

Kod nas beru rakovica i dvoredni zmaj...svaki dan se uglavi po bar jedanput...covek muci prvenstveno sebe,pa masine,ali eto...a ovo su pokusaji da dovedemo njivu u stanje da bilo sta moze da se radi...bar do nove godine,vode u ataru ima jako puno.
2dmh10l.jpg

16bhi5v.jpg
 
Cici, jel se to meni cini ili je ovaj Torpedo 75 bele boje?
Evo prolecnog krstenja jednog FIATa kod novog vlasnika. Proletos posle poplava, traktor je potonuo u nanos i tu se ukopao do trupa.
A toliko je nahvalio tog FIATa, kaze Nigde to ne staje. Ide de oces, kad ono morala (za njega) pisljiva Rakovica da ga cupa iz blata:haha:
fotografija0343.jpg

fotografija0342.jpg
 
Pre dva dana sam na parceli od 39 Ha izvukao Dondi kanale. Pre izvlacenja kanala je vise od pola parcele bilo pod vodom. Dubina vode je bila od 1 - 30 cm. Danas sam ponovo otisao i sva voda je otisla jedino je ostala u desetak fleka. Te fleke su velicine od par desetina m2 pa do 0.5 Ha. Celom duzinom te parcele od nekih 1400m sam izvukao Dondi ( na oba kraja parcele je kanal ) + desetak Dondi kanala popreko u kanal koji se nalazi pored parcele. Sad ce sigurno najveci deo vode da nestane ali treba tu zemlju i obraditi jednog dana od tih silnih kanala.


Jeste Torpedo je fabricki bele boje. Imaju oni i jednog manjeg mislim da je 48 i kupljeni su istovremeno i oba su bele boje.
 
Ni mi juce nismo bili pametniji kod druga. Posle vrsenja ogleda smo odvukli kamionku kuci da pregrabimo kukuruz u adaptiran cardak i posto rus sam nema kilaze da drzi pravac na rudi,a nema ni snage da gura po blatu odem po mog 560 i onda smo zajednickim snagama nekako nagurali,moj 560 se propisno ukopao u supi na zemlji(jer sam isao brze od druga koji je motao rudu i gurao),a kad smo istovarili kukuruz onda je prikolica porasla do greda,pa smo je jeeeedva izvukli napolje.
imag1578.jpg
 
Neko me u jednoj temi pitao zasto nismo ranije ispustali vodu. Nisam mu odgovorio nista ali evo odgovaram ovde. Svi kanali su do pre par dana bili puno pa nije bilo gde da se ispusta voda.
Jedan poljoprivrednik iz sela je pre nekoliko dana zvao Vodoprivredu da im se zali na kanale i da ih uputi na probleme. Ladno su mu odgovorili " da ciscenje kanala nije u ovogodisnjem planu"
 
Apsolutno se slazem Cici...(naravno za prvi deo tvog teksta)u nasem ataru ima jako puno zagradjenih kanala,od iskopa lisica i drugih zivotinja,preko trave,trnjina koje se sire vec dvadesetak godina zbog neodrzavanja kanalske mreze...tako da dolazi do situacije da se na jednom kraju atara kanali izlivaju U NJIVE,a na drugom kraju kanali POTPUNO SUVI!svake izborne godine se oko sela uradi par stotina metara kanala,i to kanala koji su u najboljem stanju,i koje ni ne treba dirati,na vidnim mestima(al to im je i najlakse-zar ne?)
 
Cicimoric, ako sam dobro pratio vi imate i podrivač. Da li ima vode na njivama koje ste podrivali ili je i tu problem sa vodoležima?
 
evo ja da kazem nesto o kanalima. radio sam u vodoprivredi vrsac. direktorove reci: nama se ne isplati da cisimo i kosimo kanale...
drzavna firma. njemu se vise isplati da tera bager i da uzima lovu sa strane... inace kanali moraju da se kose cele godine zbog propusta vode. kod nas u selu sam ja sam privatno cistio... smeca do vrha kanala.... kanali su 3-4 meseca bili puni vode, nema voda gde da ode...
 
Nazaglavljivali smo se ove godine nacisto::jako_besan::, malo je losija slika, 142-ka je morala da izadje u rikverc uz pomoc sajle

 
Evo jedne krivine pre moje kuce. Kad god je ugledam srce pocne da lupa i neki strah i trema mi udje pod kozu .Zbog branika moram preci na levo stranu a nista se nevidi. Bar 20 puta do sada su bile kriticne situacije kada naidje kamion ili autobus.Ljudi normalno voze i obicno kasno uvide da nemogu proci .Tada naglo koce sve se bojim da se kamion neprevrne koliko se to ukopa .Katastrofa .Drugog puta nemam

mafdys.jpg
 
Nazad
Vrh