Nikad ovako !

Ma za emne su neprikosnoveni gledam ih par puta za vece i pokidam se od smeha!!!! Najzesca fora je bila da se onaj sa UTB pokidao od izvlacanje a ovaj sa T-40 uopste nije ni izbacio iz brzine... :haha: :haha: :haha:
Posle mu kaze " Ma ti nisi otkocio".. :haha: :haha:
 
Selo Jezero se nalazi na tri lokacije odnosno postoje 3 sela. Okolina Sjenice, okolina Despotovca i okolina Soko Banje.
 
događa se
6grc24lqqogplqnuk4p8.jpg
[/URL][/IMG]
 
10177331_1436449533268256_1316246730_n.jpg

ISto mesto kao i pre neki dan sto sam slkao. Na kraju se vidi ta njiva. Danas je rasturao djubre na jednoj njivi udaljenoj 10-ak od te njegove, preko svake je zagazio dobro. Sve je posejano zito i detelina... pravo pravcato govedo i sljam od coveka. gledam i ne verujem....
na ovoj slici se bolje vidi koliko je izasao u seosku livadu, drvo je granica
 
Treba toga dobro izlupati ako ponovo gazi tako njive zar nema put!!!!

To jest kod mene najvise problema imamo sa takvim gazadama koji preoru put!!!! A sad svu zemlji sa drljacom ili spremacem na put izvuku i to ostave gomile!!!!!!
 
cir92
Nema tu problema,lepo kulturno obidjes gomilu zemlje pa onda okrenes tri kruga u kraj njive lepo mu izgazis usev e pa onda kad dodje taj sto je izguro zemlju na put nek sedne na tu gomilu pa nek se misli sta se desilo i sto je ugazeno!!
 
DA budem iskren jedanput sam to uradio!!!!!! Obisao sam tu gomilu zemlje (pratio vec postojece tragove) i usao u njivu samo sa 2 tocka na traktoru (sreca)!!!! Znas koliko sam jos nastavio put posle toga?????!!!!!

Jos par desetina metara dok mi nije ispustila i prednja guma na Rakovici i zadnja!!!!!!!! Ajde prednju na licu mesta zacas (pozovem nekog kolima) ali zadnja je muka mora prikolica!!!!!!
Covek lepo sve izvukao na put i izorao ga a kad je video da mu gaze njivu stavio eksere!!!
E od tad neznam vise sta da radim!!!! Idem polako preko tih gomila i psujem!!! A ako imam zakacen spremac ili drlajcu tanjiracu (nebitno) onad probam da to koliko toliko poravnam!!! Po nekoliko puta napred nazad....

Evo sad imam drugih problema!!!!!!! Imam jednu njivu od 2h i komsija preko puta skroz izorao put!!!!! I sad niko nece da se trucka po onom oranju nego svi idu po mojoj psenici!!!

Sta mi mucimo u ataru sa nekima sto oru puteve pa to je da mi ne poverujete!!!! Opet sams e iznervirao jer sam se i danas istruckao zbog takvih nepitaj!!!!! ::jako_besan::
 
Put je tu gde su ovce , ide u levo od njiva do sela. Ima put koji vodi za drugo selo, uza mene kad gledamo ovakoI ima jos jedan koji opet ide od sela ukoso do ovaca. on je bio djubrio njivu pored tog puta uza mene, nekih 300m, pa veli sto da se vraca 20 m i da obidje seoski stadion, + 100 m kad moze lepo ljudima da pogazi. Ako sutra cuvam ovce pored stadiona slikacu kako je on preorao put i kako je napravio razor pola metra da mu slucajno neko ne ugazi zito. Jedva traktor prodje putem, posto je sa druge strane topola. ima on srece sto cale radi ovo malo zemlje sto imamo, ja sam za ovce zaduzen, inace bi jedan dan ugledao preorano zito. Ovo bre ljudi nisu kod nas, sta se sve dogadja...
Kod nas konstantno ljudi udare razor pored puta, jedan s jedne strane jedan s druge. Sve po razorima vozis, kad upadnes u trag, nema napolje, ko po sinama. Ja kad vozim traktor kad idem zajasim razor i gazim jednim useve, kad se vracam drugim. drugacije ne moze
ps putevi su bili sirine 8 m po ataru!
 
Ima puteva i od 8-12m (koliko sam ja cuo od starijih koji su radili komasaciju) a sad su ti putevi u vrh glave 3-4m!!!!!! Ima nadje se jos po neki koji je na vreme nasipan peskom da je 5-6m (mada i taj pesak oru) ali teze jer tu nista i tako ne rodi u taj soder!!!

Manje vise mi nemamo problema sa uskim putevima ali najveci je problem sto izvuku sve iz njive na put,zetvene ostatke zemlju koja se nakupila ispred pluga spremaca ma na raznim orudjima!!!!
Drugi prblem koji mi mozda smeta i vise od ovog sto oru puteve (to bar poravnam kad sam sa tanjriacom) je SMECE!!!!!!! Evo danas otisao na njivu kad ono nekoliko dzakova od vestaka lete po mojoj njivi!!!!!!!!
Ja ih jurim skupljam stavljam u svoj traktor i nosim do kontejnera koji postoje pored svakog glavnijeg puta (sfaltoranog)....

Kanali puni balirane slame ubudjale se te bale,konci od tih bala,ambalaza od hemije ma razno SMECE!!!!!! Natovare to na prikolicu i surduknu po tim kanalima po ataru!!!!
Jednom sam sprecio jednog u toj nameri i od tad slabo razgovaramo!!!

Ja slucajno isao negde kolima i vidim natovarena prikolica skrece sa glavnog puta u atar!!! Ja se odmah setio da ce da baci u kanal do moje njive jer je najblizi!!! KAd ono stvarno bilo je malo rasprave dok se nije predomislio!!!!!!!!

Prosle godine moj najbolji drug ode da obidje Psenicu kad ono na pocetku i pored njive i puta (vise u njivi) iskipovane 5-6 prikolice suta kako je rusio ogradu sa armaturom ma haos!!! To je isti taj sto sam se ja pokacio sa njim da ne baci u kanal smece taj je rusio nesto kuci i bacio mom drugu u njivu!!!

KAd je ovaj moj drug otisao da ga tuzi ovaj mu rekao da to ne cini jer je on samo privremeno ostavio tu taj sut i nameravao da ga skloni sto pre. .. :haha: Posle je radio bager o njegovom trosku (naravno) i pocistio je to SVE... :osmeh:

Ja se raspicah izvinite za :off_topic:
 
Kod nas je jos gore... Dobili 1 500 000 da pociste selo, slikali se pored buldozera i okacili slike na fb, pare podelili njih 5-6... tuga.
 
Nazad
Vrh