Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Mlađo, ako je u pitanju hobi verzija sa malom površinom onda može, ali ćeš teško da dobiješ makar 0,5 bara pritiska, jedino da cisterna bude par hiljada litara i da bude na visini od 2 metra. Bilo bi dobro da navedeš površinu za polivanje da bi odgovor bio precizniji.
 
Evo šta sam ja radio kod jedne žene sistem kap po kap priključuje se na vodovod a radni pritisak se šteluje preko manometra između 0,5 do 1 bar ovo je rađeno pre 2 godine i izašlo je neverovatnih 50 Evra







 
Nisu neki računi pošto sistem radi samo po potrebi znači prošle godine nije radio svega par dana jer je kiše bilo skoro svaki dan a ove godine malo više ali ništa preterano sve u svemu isplati se.
 
Evo šta sam ja radio kod jedne žene sistem kap po kap priključuje se na vodovod a radni pritisak se šteluje preko manometra između 0,5 do 1 bar ovo je rađeno pre 2 godine i izašlo je neverovatnih 50 Evra









Gde mogu da se nadju ove racve tj slavine plasticne, ja nisam mogao nigde da ih nadjem i koliko kostaju sada, meni je potrebno mozda 10kom za pocetak?
 
Pozdrav svima :)
Kako je tek prva godina rada sa sistemom KPK imamo mali milin problema :(
Kultura je jagoda tu ima 10 redova po 16 metara navodnjavajuce trake.trake smo spojili na okiten crijevo od 1 cola i to crijevo spojili na bure od 1000 l da ide slobodnim padom.Bure smo izdigli na platformu visine oko 1 metra.
I sve to je zvucalo idealno ali se u praksi pokazalo veoma lose,tacnije voda u zadnja 3 reda dolazi samo do pola a ostalo ostaje suho:(
Imate li kakav savjet kako da rijesim nastalu situaciju.
 
Pozdrav svima :)
Kako je tek prva godina rada sa sistemom KPK imamo mali milin problema :(
Kultura je jagoda tu ima 10 redova po 16 metara navodnjavajuce trake.trake smo spojili na okiten crijevo od 1 cola i to crijevo spojili na bure od 1000 l da ide slobodnim padom.Bure smo izdigli na platformu visine oko 1 metra.
I sve to je zvucalo idealno ali se u praksi pokazalo veoma lose,tacnije voda u zadnja 3 reda dolazi samo do pola a ostalo ostaje suho:(
Imate li kakav savjet kako da rijesim nastalu situaciju.
Moras da izignes bure ili cistrenu najmanje 5-6 metara da bi imao pritisak oko 0.5bar-a i to nije sigurno da ce fukcionisati.Postoje trake koje funkcionisu na malim pritiscima..
 
Moože tako a ima još dva načina Prvi ako je bure sa poklopcem probaj da ugradiš na poklopac ventil od tubeles gume (balonke )naguraš pritisak u bure posle punjenja vodom i imaćeš pritisak i u trakama .Drugi način je da zatvoriš sistem tjj, da krajeve traka isto spojiš na okiten(alkatan)tako će voda stizati u sve trake podjednako.:ppozdrav:
 
Moože tako a ima još dva načina Prvi ako je bure sa poklopcem probaj da ugradiš na poklopac ventil od tubeles gume (balonke )naguraš pritisak u bure posle punjenja vodom i imaćeš pritisak i u trakama .Drugi način je da zatvoriš sistem tjj, da krajeve traka isto spojiš na okiten(alkatan)tako će voda stizati u sve trake podjednako.:ppozdrav:

Na koji nacin da to uradim sa poklopcem,inace na buretu postoji poklopac ?
O ovoj drugoj opciji sam razmisljala ali kako da to izvedem mislili smo spojnicama i T komadom da podjelimo vodu na dva okitena od 1 cola.
Mozda je ovo drugo moguce.
Inace imamo Tomosov dvotaktni motor pa sta mislite da li bi tako dobili vise pritiska kada bi okiten crijevo spojili direktno na motor ?
 
Moras da izignes bure ili cistrenu najmanje 5-6 metara da bi imao pritisak oko 0.5bar-a i to nije sigurno da ce fukcionisati.Postoje trake koje funkcionisu na malim pritiscima..

Ma ovo nema sanse jer ako bi to uradili izlozili bi bure ne potrebnim pogledima i onda bi bilo pa pa burence.
U svakom slucaju hvala :)
 
Na koji nacin da to uradim sa poklopcem,inace na buretu postoji poklopac ?
O ovoj drugoj opciji sam razmisljala ali kako da to izvedem mislili smo spojnicama i T komadom da podjelimo vodu na dva okitena od 1 cola.
Mozda je ovo drugo moguce.
Inace imamo Tomosov dvotaktni motor pa sta mislite da li bi tako dobili vise pritiska kada bi okiten crijevo spojili direktno na motor ?
To bi bio preveliki pritisak .Ovo sa poklopcem ide ovako .Nabaviš ventil od balonke izbušiš rupu na poklopcu odprilike 10 mm umetneš ventil silikoniraš oko njega da ne ispišta vazduh i kad napuniš bure naduvaš vazduh.:ppozdrav: A možda je moguće i ovo drugo samo pod malim gasom . Ja sam spajao direktno na severovu osmicu nekih 3oo metara podeljeno u 12 leja i dosta brzo je zalivalo s tim da mi je na drugom delu radila prskalica u paprici .
 
Zis hvala mnogo si mi pomogao.
Veceras cu da probam ovo sa ventilom ako ne bude islo morat cu uzimati jos jedno okiten i spajati druge krajeve traka.
 
Nema na čemu ali ima još jedna varijanta, neznam dali si u mogućnosti da na svaki red staviš slavine tj. ventile kao na gornjim slikama onda možeš da zalivaš posebno svaki red.
 
Nema frke za te slavine nije to nista skupo a ni nemam puno toga znaci treba mi oko 20 tih ventilica ali zar ne mislis da bi to predugo trajalo ?
 
Nema frke za te slavine nije to nista skupo a ni nemam puno toga znaci treba mi oko 20 tih ventilica ali zar ne mislis da bi to predugo trajalo ?
Jeste duže ali tako možeš da odrediš da podjednako dobiju vodu svi redovi ili pak prvo pustiš u te redove što ne dobijaju dovoljno vode kad je sve priključeno na sistem pa onda ostale naravno ako si u mogućnosti sa vremenom .Podeliš vremenski parcelu:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh