Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Postoje creva sa kompenzujucim kapljacima. To su cvrsta, visegodisnja creva. Skuplja su dosta od traka ali za malinu se isplati

postoje neke take kao sto napisao nebojsa a drugo jeftinije resenje uzmi kanap ili imas one cvrsce vezice pa vezi negde na pola reda,trece ti je da uzmes ventil koji ti kosta od 40 din pa na vise i stavis na sred reda i tako zatvoris donji deo sa ventilom,to ti je najbolje resenje,mada imas sad te tehnike razne ali ova sa ventilima ti je najbolja i sigurno uspeva

- - - - - - - - - -

koristim trake KPK za zalivanje malinjaka!! Obzirom da je malinjak pod nagibom, a redovi dugački 75m, na pocetku creva ja mala količina vode na kapaljkama, a na kraju previše!! Interesuje me da li imaju negde da se nabave neke plastične spojnice sa regulatorom protoka kolicine vode, da recimo, na polovini ili 1/3 reda prespojim traku sa tom spojnicom gde bih donekle smanjio po potrebi protok vode u donju polovinu ili 1/3 trake, jer obzirom da je pod nagibom i polovina protoka od spojnice bi bila dovoljna, a gornja polovina trake bi imala onda dovoljnu količinu..........

postoje neke take kao sto napisao nebojsa a drugo jeftinije resenje uzmi kanap ili imas one cvrsce vezice pa vezi negde na pola reda,trece ti je da uzmes ventil koji ti kosta od 40 din pa na vise i stavis na sred reda i tako zatvoris donji deo sa ventilom,to ti je najbolje resenje,mada imas sad te tehnike razne ali ova sa ventilima ti je najbolja i sigurno uspeva
 
Gde naci takav ventil?Posto to ne moze onaj sto se sa jedne strane ubaci u okiten,a sa druge ubaci traka kap po kap.Gledao sam,al nema nigde takav.
 
Ovako nešto?

drip-tape-fitting-drip-tape-loc-coupler-with-valve-dt-fcv58.jpg
 
Gde naci takav ventil?Posto to ne moze onaj sto se sa jedne strane ubaci u okiten,a sa druge ubaci traka kap po kap.Gledao sam,al nema nigde takav.

e bas ovakav ventil,imas ga svuda gde imaju i ventili obicni.

- - - - - - - - - -

i njega stavi na pola reda ili proceni dokle ti los pritisak,stavi ovakve ventile i stelujes sve dok ne postignes isto,to ti je najeftinija varijanta a ne mozes da pogresis

- - - - - - - - - -


posto je ovaj ventil kod vas jer vidim da se bavite sa time i cija je proizvodnja
 
posto je ovaj ventil kod vas jer vidim da se bavite sa time i cija je proizvodnja

Nemam ja taj artikal, treba izguglati, ima sigurno neko u Srbiji i ne bi trebalo da je skuplje od 80 dinara.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad sam našao, imaš u Agrouniji u Zrenjaninu zove se spojnica sa ventilom 16mm ili ventil produživač.
 
Poslednja izmena:
Nemam ja taj artikal, treba izguglati, ima sigurno neko u Srbiji i ne bi trebalo da je skuplje od 80 dinara.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad sam našao, imaš u Agrouniji u Zrenjaninu zove se spojnica sa ventilom 16mm ili ventil produživač.

onako pitam,imam ventile uzimam irritecove a sad mi treba traka kap po kap jedno 3000m i to sam nasao od 5din pa navise
 
Sad sam našao, imaš u Agrouniji u Zrenjaninu zove se spojnica sa ventilom 16mm ili ventil produživač.[/QUOTE]

Hvala na informaciji............
 
Nasao sam kod ovih sto je retlav rekao,a pogledacu i kod tih.Dobra stvar za nas koji nismo u ravnici. :ppozdrav:
 
najsigurnija ti je ta varijanta,evo ti jos jedna adresa gde su obicni ventili bili 40din,sad sam gledao ali su izbrisali cene,pa pozovi i njih

- - - - - - - - - -

zemlja sunce i ovaj MANDZO su ti direktni uvoznici iriteca ali ovaj mandzo je imao i te jeftinije ventilice,
 
Jel moze neko da mi kaze koliko povrsinu pokrivaju orosivaci?

Da li je na povrsinu platenika 140m2, dovoljno 8 komada da se rasporedi?
 
Da li iz kanala koji je dosta plitak, skoro da stoji, ima tu dosta povrsinskih trava , socivice , puni ga reka Tamis, moze da se koristi za sistem KPK i kakva pumpa bi to trebala da bude , da li sa nekim ozbiljnijim filterima , predfilterima ili sta vec ?
Kao sto sam napisao dobija vodu iz Tamisa, koji je dosta cist, a ovu vodu bih odneo na neku analizu i nasta treba obratiti paznju kod analize , koristio bih za zalivanje voca?

Hvala
 
Ajde ako može i meni mala pomoć, imam u dvorištu puno tuja koje mi je dosadilo da zalivam iz creva pa sam hteo da postavim kap po kap, šta bi tu bilo najbolje staviti, tuje su sadjene na 70 cm i bio bi sistem priključen na vodovod.
 
Nazad
Vrh