Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Ljudi moja njiva je dugacka 450 metara pa planiram da iskopam bunar na sredini njive sto mi daje duzinu oko 200m sa svake strane, sirina je oko 60m I sadicu krompir. Sta mi preporucujete, za koju vrstu pumpe da se opredelim jel se radi o dugim brazdama.
Ja imam njivu 250m. Dovodim okiten na pola njive zato sto se izgubi kolicina vode kada bi krenuo s pocetka njive. Dakle, motor moze da tera ali ne stigne ista kolicina vode kao na pocetku
 
Hvala na brzim odgovorima. Ovo je proracun koji Sam dobio od firme za moju njivu. Koje je vase misljenje u vezi ovog proizvoda I cena. =========================================================================================
RBr Sifra Naziv artikla Kolicina JM Cena Vrednost
=========================================================================================
1 1030280 PE CEVI 63/3.2 50.00 m 243.33 12166.50
2 9200010 POLITAPE 10CM 150 MIC 4 L/M 35000.00 m 4.92 172200.00
3 6010085 EGAL SPOJNICA ZA Q.G. T-2 PLAVA-
CRNA 50.00 kom 38.75 1937.50
4 5051090 ZAVRSNI EL.63 1.00 kom 500.00 500.00
5 7051060 SLAVINA ZA Q.G. 160.00 kom 70.83 11332.80
6 8010140 FILTER SA MREZ. 3" 120 MESH 1.00 kom 11102.50 11102.50
7 5010170 SPOJNICA SA VN 63X2.1/2" 1.00 kom 469.17 469.17
8 5210020 MUF SA RED. 3"X2.1/2" 1.00 kom 964.00 964.00
9 5120350 OBUJMICA 63X1/2" 1.00 kom 235.83 235.83
10 5220060 REDUCIR 1/2"X1/4" VUN 1.00 kom 78.83 78.83
11 18050010 MANOMETAR 1/4" 1.00 kom 855.83 855.83
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ukupno: 211842.96
Stimulativni rabat 0.00%: 0.00
--------------------------------------
Ukupno bez PDV: 211842.96
PDV: 42229.44
--------------------------------------
Za uplatu: 254072.40
 
Uuuu brate cifra samo takva. A za ono "stimulativni rabat 0,00%" bi im pip...pip...pip.. Pa jel treba da im das 10k evra za neki rabat??
Jesi ti to vec pazario??
 
Nisam brate, zato sam ovde postavio da mi date savete. Pricajte, savetujte ako ima gde da se uzme za man je pare. Unapred zahvalan. Da nas sam dobio I nove informacije za busenje bunara: cena 60€ po metru za najveci precnik bunara, njihova cev, voda se nalazi na 7m a kopaju oko 24m. Meni treba velika kolicina vode, ovo je oko 500l/min a meni treba 2,000l/min. Tako da cu morati po fazama da zalivam sto me ne raduje. Jel ima neki savet kako da se bolje uradi?
 
nebojsa ako se ne varam ovde pricate o 2,7 hektara....ja nemam ni prebijene pare i nisam u detalje upucen recimo dali za traku puno 4,95 din ili ne ali...mislim...za koliko bi bilo povoljno uraditi kpk na 2,7 ha?Za recimo 50 evra po ha?Zemunac ako nemas drugi izvor vode (reka,itd) a 500 litara ti je plafon bunara onda nemas drugog izbora nego po fazama.Pre par godina sam i ja radio neke kalkulacije na tu temu tako da nisam od onih koji nemaju pojma o cemu pricaju.
 
Pa tih 5 din/m je tu negde, ni puno ni malo, ali 35.000 m je puno. Meni dodje covek da kupi jagode i pita jel moze jeftinije ako uzme gajbu. O tome ti pricam. A trgovci mu kazu za toliku cifru rabat 0,00%. Pa pip...piiip...piiiiip ja njima malo
 
Pa ok u pravu si i ti ali ako gledamo 450 metar puta u 60 metar udje oko 85 redi po 70cm znaci 85 x 450=38250 tekucih metara.E jedino ako ce moci da radi u dvojne redove pa ce moci sa pola toliko trake,ali onda sva mehanizacija mu mora da to podrzava...
 
samo spremi dobar kes,mislim da mu orosavanje nije bas najbolje da mu ne ubije plamenjaca kad natopi nocu puno a ujutru ogreje od zore,koja ti je dubina bunara i dali imas struju
 
Honda WB-30 XT


Osnovne karakteristike :


Motor - 4 takta Benzin
Snaga motora - 5.5ks (4.0kw)
Protok - 1100 L/min
Odvod i dovod - 3"
Max dubina usisavanja - 8m
Visina izbacivanja - 28m
Potrošnja - 1,5 L/h
Dali ova pumpa odgovara mojim potrebama? Moj bunar ima vodu na 7m a dubok je 24m, kolicina vode je oko 500 l/m, nema struje, mislim da bi ova pumpa odgovarala sa benzincem. Sta vi mislite?

- - - - - - - - - -

Dali neko ima ovu masinu za postavljanje trake?


Postavljanje T-Tape sistema




Napomena: Sa T-Tape-om treba pažljivo postupati. Uzgajivačima se savetuje da prate naše preporuke prilikom postavljanja T-Tape sistema.


T-Tape koturove treba do upotrebe pravilno uskladištiti (ako je moguće, ne skladištiti ih na otvorenom)
Ne sklanjati zaštitni omot sa T-Tape koturova dok sve pripreme za instalaciju nisu urađene
T-Tape mora biti postavljen sa odštampanom stranom i ispusnim otvorima na gore. Time se sprečava nagomilavanje taloga i na ispusnim otvorima zbog čega može doci do začepljenja.
T-Tape može biti ukopan na dubinu od 2 do 30 cm, što obezbeđuje sledeće prednosti :Kada se providna T-Tape traka koristi ispod nezamagljene plastične folije, ukopavanjem eliminišemo moguća oštećenja prouzrokovana sunčevim zracima fokusiranim na kapljice vode ispod plastike.
smanuje štetu koju mogu načiniti glodari i radnici na njivama
ograničava pomeranje trake zbog vetra ili temperaturnog kolebanja
smanjuje površinsko isparavanje
poboljšava ujednačenost rasporeda vode u zemljištu duћ bočnog dela T-Tape®-a i pruža bolju pristupačnost vode u zoni korenovog sistema
Način postavljanja T-Tape-a zavisi od vrste kulture, načina uzgajanja i tipa zemljišta. Uverite se da ste izabrali pravu debljinu T-Tape-a
Obezbedite rukovanje sistemom tako da moћete posebno isprati dovodne cevi, a potom T-Tape trake.
Način postavljanja T-Tape sistema


Postavljanje se može izvršiti mehanički ili ručno.


Mehaničko postavljanje


Napomena: Postavljanje T-Tape sistema treba izvršiti sa najvecom pažnjom :


Postavite metalne ili drvene diskove sa strane kotura da bi se obezbedio dobar oslonac
Ceo sklop koji sadrži kotur T-Tape® sistema i diskove sa strane treba da se zajedno okreće
Razmak između dna kotura i ulaza cevi za polaganje treba da bude od 70 do 80 cm, da bi se izbegao kontakt T-Tape-a sa oštrim uglovima što kasnije moћe prouzrokovati oštećenja zbog povećanog trenja
Kod montiranja cevi za polaganje, koristite čelične ili PVC cevi precnika 40 mm (50 mm za TSX 700). Ta cev mora biti savršeno glatka
Gornji otvor cevi treba da bude proširen da bi se izbeglo trenje T-Tape-a o ivice
Poravnajte izlaz cevi da bi izbegli savijanje T-Tape-a










Mašina za mehaničko postavljanje T-Tape traka na skladištu i u radu

Shema pomagala u postavljanju T-Tape traka






Ručno postavljanje


Napomena: pridržavajte se dole navedenih preporuka za uspešno postavljanje


Izbegavajte trenje o rapave i oštre ivice, i prekomernu zategnutost
Za vreme postavljanja dopustite da se kotur T-Tape-a, kao i bočni diskovi slobodno kreću
Osigurajte da se T-Tape ne vuče po zemlji
Na kraju povežite T-Tape trake sa priključkom na dovodnu cev i počnite sa radom kako biste proverili ceo sistem







inShare
 
mislim da ce pumpa da ti spusti nivo,ako dolazi voda u bunar 500l na min a pumpa ti vuce 1000 iscrpice ti ,mada mislim da ta pumpa moze da vuce i sa 10 do 12-m tako mozda nesto i postignes,i nece da ti izbaca 1100l u min,to mi je sumnjivo da moze ona da postigne,mozda kad bi vuko iz bazena,koliko ti kosta ta pumpa?

- - - - - - - - - -

koju si traku uzeo? koliko ti je kapaljka od kapaljke?koliko mikrona zid i koliko baca na sat pise ti na njoj zavisno od pritiska,i meni treba malo trake a t-tape mi trazi 7din koliko se secam,
 
Pumpa je 650€ a ostalo pogledaj na vrhu stranice, stavio Sam svu opremu, velicine I cene
 
Treba mi misljenje za vocnjak.
Da li je bolje uraditi sa cevima koje vec imaju ugradje kapalice ili postaviti alkatan pa u njih ubosti kapalice?
 
Ja sam se odlucio da sam stavljam kapljace iz razloga zapusavanja kapljaca , skinem ocistim i sto su stabla na 2.5m i mogu sam da odredim gde ce biti kapljaci oko stabla.
 
Ja danas zvao cisto da vidim cene traka kap po kap kad ono zamalo da padnem u nesvest pre 2 god sam uzimo one trake RO-Drip u agrogasu u mladenovcu i bile su ispod 5 din metar a danas da nepoverujes traze 7 din met prosto covek da nepoveruje neznam kome ce uvaliti po toj ceni kad ima i po 5din i to par njih to se neisplati pogotovo ako se uzima ona150mic jednogodisnja ljudi lupaju cene da ne poverujes
 
Ја сам уградио капљаче тамо где имам по 100 стабала. Да сам имао више стављао бих црево КПК.
 
Hvala skal.
Nebojsa, racunam da je voda na 15 metara, a ove obicne pumpe vuku najvise do 10 metara dubine. Obicna pumpa na gorivo (za oko 25 000 dinara) daje protok oko 700l u minutu, sto je odlicno, ali ne moze te pumpe jer je voda nize. Zato me zanima koja je druga varijanta.
Recimo da imam izdasnost koja mi odgovara (preko 700l/m), a da je voda (visina vodenog stuba) na 15 ili 20 metara sta onda?

I kako ti navodnjavas jagode? Svaka 3-4 dana po 3 sata? Posto imas oko hektar ako se ne varam!


U cev koja ti ide u bunar ubacis na dno nepovratni ventil i voda iz cevi ti nece iscureti ujedno ce ti vodeni stub biti u visini povrsine zemlje i obicna vakum pumpa ce moci da rade, to ljudi stavljaju te ventile i na bunare od 30m dubine i radi. Stim sto od gore stave onu klasincnu da dignu nivo vode u cevi. evo to izgleda ovako...
obrva_013.jpg
 
koristim trake KPK za zalivanje malinjaka!! Obzirom da je malinjak pod nagibom, a redovi dugački 75m, na pocetku creva ja mala količina vode na kapaljkama, a na kraju previše!! Interesuje me da li imaju negde da se nabave neke plastične spojnice sa regulatorom protoka kolicine vode, da recimo, na polovini ili 1/3 reda prespojim traku sa tom spojnicom gde bih donekle smanjio po potrebi protok vode u donju polovinu ili 1/3 trake, jer obzirom da je pod nagibom i polovina protoka od spojnice bi bila dovoljna, a gornja polovina trake bi imala onda dovoljnu količinu..........
 
Postoje creva sa kompenzujucim kapljacima. To su cvrsta, visegodisnja creva. Skuplja su dosta od traka ali za malinu se isplati
 
Nazad
Vrh