Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Pozz,

valjda je ovo dobro mesto za moje pitanje,

treba mi pumpa za bunra, mala, što slabija!

Nju planiram da stavim na bunar i njom punim ono kockasto plastično bure u koji staje 1000l vode i onda iz njega mi gravitacija tera kap po kap (mali plastenik u dvorištu, oko 100 kvadrata) u plastenik.

Dakle, to je plan ,a da li neko zna gde nabaviti takvu pumpu?
 
Pumpu na struju ili na benzin? Ako je benzinska u pitanju onda za takve potrebe ti je dovoljna i Villager WP-35. Kosta oko 150e. ;)
 
PAŽNJA-UVEK INSTALIRAJTE T-TAPE "KAP PO KAP" PROIZVODE TAKO DA ISPUSNI OTVORI - KAPALJKE BUDU OKRENUTE PREMA GORE
T-Tape mora biti postavljen sa odštampanom stranom i ispusnim otvorima na gore. Time se sprečava nagomilavanje taloga i na ispusnim otvorima zbog čega može doci do začepljenja

Ovo je kopirano iz preporuka za postavljanje trake firme T-Tape.
 
Pumpu na struju ili na benzin? Ako je benzinska u pitanju onda za takve potrebe ti je dovoljna i Villager WP-35. Kosta oko 150e. ;)

Skupa mi ta...
A i nemam potrebe za benzinskom, tu mi je šteker na 20m od pumpe...
Ali mi neka takva odgovara, od 500l/min, to mi je knap, može i manje čak... Šta meni treba da puno 1000l ;)

Ima li još nešto? :sta:
http://www.takolako.rs/user/pumpe-za-vodu/bastenska-pumpa-w-gp-800/44_884_14196_1_0_0/item.jsp

Šta mislite o ovome? Ima li manje od ovoga? Mislim cena mi odgovara, ne treba meni nešto ne znam šta...


A jel ima neko nešto polovno?
 
Pazi ovako, treba zalivati kap-po-kap oko 100 kvadrata plastenika, visina sa koje se spušta okiten do plastenika je 1 metar, tako da na tu visinu pumpa treba da baca...

Koliko zalivanja treba, pa , proceni sam... Zavisi od toplote, zemljišta, imaću i mlač foliju itd... Šta znam, jednom u dva dana, ne znam, ćale to radi...

Videću sa ćaletom još za tu pumpu, njegov je plastenik ;)

Hvala druže ;) :ppozdrav:
 
Pozdrav svima a javljam se za savet kako najbolje i najekonomicnije da resim zalevanje sistemom kpk malina. Izvor je kapaciteta 30 do 40 lit na min a visinska razlika gde bih izbacivao vodu je oko 25m, duzina oko 100m. Kod izvora ima stub sa el energijom ali elektrodistribucija neda sezonski prikljucak.Najbliza kuca odakle mogu da uzmem struju je oko 180 met udaljena od izvora.Imam deset reda maline po 70 m duzine,zavrsavaju se iznad izvora 30 met i pod istim su nagibom kao trasa za izbacivanje vode tj visinska razlika pocetka i kraja reda je oko 15 m.mogu da pravim i manju kaptazu do 2000 lit vode,ne vecu jer plac nije moj.Moze i resenje sa motornom pumpom ako je ekonomicnije.
 
Јел људи чим бушите окитен црева да би се ставила славина? И шта означава она плава трака на окитену, јел то да је отпорна на сунце, УВ зраке? Како да зачепим крај окитена, јел имају да се купе готови чепови или морам да се снађем неким буџењем? Ето ако може неко да одговори на та три питањца био бих захвалан.
 
Ja busim sa svrdlom na aku busilici precnika 15mm. Imaju da se kupe gotovi zavrsni elementi za kraj okitena, mada mozes i da ih ugrejes brenerom i onda da ih stisnes pa jos jednom ugrejes i presmotas, tako sam ja poceo da radim i odlicno drzi.
 
Ja busim sa svrdlom na aku busilici precnika 15mm.
Избушио сам са фи 17 мм, толико ми је била она гумица са славине што улази у окитен. После пуштања кпк у систем, вода је капљала и цурела.::lose:: Данас сам се изнервирао и купио силикон лепак за пластику и залепио (задихтовао).:udri: Капље још помало, али добро је како је било јуче.
 
Ja znam za dvije vrste ventila i to od 14mm i 16mm, kod tebe je vjerovatno 16mm a ti si bušio sa 17 i zato curi. Postoji još jedna mogućnost curenja a to je burgija i bušilica što nije baš preporučljivo za alkatan jer burgija malo glođe rupu i hoće da curi. Ja sam imao priliku da vidim originalan alat za bušenje alkatana, to je ručna alatka koja lako obuhvati alkatan i rukom okrećeš alat sličan ručnom srdlu i sa nekoliko okretanja rupa je izbušena i to veoma fino osječena. Možeš od svrdla za drvo recimo fi 16 da napraviš lako alat za alkatan, ja sam ga napravio ako hoćeš mogu ga slikati pa da vidiš.
 
Ja busim busilicom i obicnom burgijom i nemam problem curenja ali imam problem jakog pritiska pa izbija slavine 3metra kad pustim jace :osmeh::osmeh::kisa: sad moram samo da pazim koliki dotok pustam dok ne prikacim i ostale trake na slavine. Slavine su sa navojem za kontru kad se ubace u okiten, crvene.
 
Poslednja izmena:
To znaci da su ti rupe vece nego sto bi trebale biti.
PKATOM-DB.jpg

Sa ovim svrdlom ako je 15mm busi se precizna rupa u koju se montira gumica i samo malo treba izvrsiti pritisak na slavinu da bi se namestila i vise nema ispadanja. Kod mene su okiteni od 2" pokopani u zemlju na 10cm i imam rupe tu gde dodju slavine i desavalo se da nagazim tockom traktora na slavinu, ali je nikada nisam izbio iz rupe.
 
Meni je ujak na strugu napravio jednostavan alat i odlično radi. Samo je ostrugao cilindar fi 16 mm jedno 2-2,5 cm i završio u obliku kupe. Na tom kupastom delu je brusilicom zasekao dva žljeba koja skidaju zid okitena kad se buši, a kad alat probije okiten onda onaj cilindrični deo lepo oblikuje rupu i milina.
A slavinice koje sam zadnji put kupio imaju odlično rešenje. Imaju jedan navoj tu gde je gumica, i gumica se nabije na slavinicu i onda stavi u rupu na okitenu koja ne mora da bude baš knap da mora da se nabija silom. Posle samo stegneš taj navoj koji skupi tu gumicu i odlično dihtuje
 
Nazad
Vrh