Navigacija u poljoprivredi

Ne mogu da se setim odaklen je čovek.Imao sam broj od njega od prošle godine kad sam se čuo sa njim,nisam napisao ime nego samo navigacija chc.5800+pdv,2 god.garancije,10 parcela oni plaćaju,ostatak ja,god.dana besplatan signal.24 sata dostupan radnik koji ide na teren ako se desi neki problem.Posle ugradnje 2 sata obuka korišćenje navigacije.
 
A je l ima neko umesto elektromotora one hidraulicne ventile? Cini mi se da kod fjd moze da se bira? Sta je bolje?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
I ja video na saitu ponudu da moze i tako. A znam da je ugradio na hatat, nego ako se secam bilo mu je cimanje dok narucio... Ovo sam pitao za ove gotove kineske.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
bas sam i ja razmisljao o tome ...ja radim 18-20ha i bila bi fora da je montiram na ursusa 360 :LOL:.
Kad pogledas ,ne znam tacno koliko se to kvari i to ,ali ako je to kupovina za vek vekova onda se isplati sigurno , samo ajd izdvoji 5-6k jura za nesto sto ti nije neophodno ...
Kad sracunam koliko puta sa spremacem prekolopim, pa mi na kraju taman ostane 1m pa moram da prodjem jos jedan prohod pa jos ako nema put na drugom kraju pa moram i da se vratim ...nakupi se to ..
Nisam pametan ali lepa igracka ,bilo bi jepo je imati ...
jel moze to da se prebacuje sa traktora na traktor?
 
bas sam i ja razmisljao o tome ...ja radim 18-20ha i bila bi fora da je montiram na ursusa 360 :LOL:.
Kad pogledas ,ne znam tacno koliko se to kvari i to ,ali ako je to kupovina za vek vekova onda se isplati sigurno , samo ajd izdvoji 5-6k jura za nesto sto ti nije neophodno ...
Kad sracunam koliko puta sa spremacem prekolopim, pa mi na kraju taman ostane 1m pa moram da prodjem jos jedan prohod pa jos ako nema put na drugom kraju pa moram i da se vratim ...nakupi se to ..
Nisam pametan ali lepa igracka ,bilo bi jepo je imati ...
jel moze to da se prebacuje sa traktora na traktor?
Mislim da bi moglo ali ne jednostavno
 
Da li se isplati kupiti navigaciju za licnih 25ha i za usluge?
Nije poenta da li se isplati već koliko ti olakša rad i tu tražiš osnov za odluku da li ti treba ili ne. Ako te navigacija oslobodi nerviranja, stresa, to utiče na zdravlje a ono nema cenu. To je nematerijalni aspekt. Ako gledaš materijalni aspekt, treba puno hektara da se materijalno isplati zasnovano na uštedama u prohodima, preciznijem radu i sl. E sad, ljudi su različiti, nekom je bitno jedno drugom drugo, ti vidi kako tebi odgovara. Ja da se pitam ja bih je da sam u mogućnosti svakako uzeo, pa makar se njena isplativost prenela na decenije.
 
Svakako kad kazete navigacija, obavezno mislite na autopilot kao potrebu ili na rucno vodjenu navigaciju. Razlika je 10x u ceni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na setvospremacu od 7,2 m usteda je oko 1,2 l/ha
Ako godianje uradi 300 ha to je oko 65000 rsd. Gruber isto donosi ustedu, plug ne. Kod pluga je jedino pravac benefit. Uzmimo da gruber ustedi 1 l/ha na istu povrsinu dolazimo do racunice da navigacija godisnje ustedi oko +-100000 din. Dakle posle 7 godina navigacija je gratis, a ono sto je odmah vidnjivo je vise ustedjenog vremena i radnih sati masine.
 
Da da mislimo na auto pilot, kad je bal nek je bal 😆.
U mom slučaju ja sa je uzimam rezultovalo bi samo veću potrošnju pošto bi morao da je montiram na Belarusa, samim tim bi morao više operacija da radim sa njim što znači veća potrošnja... Jer budimo realni nema smisla da je montiram na ursusa.
Plus bi morao da kupim 6 radi sejacicu i spartač..
Mislim da bi tu pre išao neki univerzalniji traktor pa tek onda navigacija.
 
A koliko je izvodljivo koristiti je na dva traktora? Ne mislim u isto vreme nego tipa setva,prskanje i spartanje ide sa jednim. A kasnije oranje spremanje i vestak sa drugim traktorom. Da li mogu da se postave neke osnovne stvari pa kad zatreba samo prebaciti volan display i prijemnik signala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može da se ubudži sve sem tableta pa da se samo on premešta sa traktora na traktor.Naravno svaki traktor ima sopstvene parametre i ne znam da li može baš na svaki tablet da se ubaci parametara za više traktora pa da posle samo prebaciš tablet, izabereš željeni traktor i gas.
Kod mene je AgOpen platforma i može svašta da se ubaci.
 
Trimble takodje moze da se ubaci više traktora i onda menjas vozilo kada je prebacis u drugi traktor.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh