Navigacija u poljoprivredi

Dobra im je navigacija, smo im kratka duž, kad bi bila na 1km pa lepo da mogu da odremaju dok im dodje traktor.... :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1299223872[/time]
_________________________________________________
diklofen je napisao(la):
Ima li koga da je kupio ili koristi GPS EZ-Guide 250?
Gleda sam manual na njihovom sajtu i mogu vam reći da mi se veoma svideo.Dobro bi došao za prskanje i prihranu ciklonima na većim parcelama i na onim nepravilnog oblika.
Kako im se kreću cene?

ima je glavaš.... samo se uspavao pa ne komentariše....

Inače ja lično mislim da je jako dobra stvar....
 
Odlicna sprava Lacko,da li ste uzeli i auto-pilot uz nju ili ne?Koji korekcioni signal ce da koristi tj,za koju ste se tacnost opredelili?
 
Nismo uzeli auto pilot posto zasad jos nemam nameru da sa njim sejem...Koristim ga samo kad bacam vestak i kad budemo prskali. Uzeli smo ovaj posto ovog pozes jos da nadogradis do 15-6 000 eura, a onag manjeg 250 to sad sto ima ima nemozes skoro nista da stavis na njega u buduce. I taj je sa dugmicima i manji je ekran a kod ovog mog je ekran veci i nije sa dugmicima nego tac skreen. Zasad sam zadovoljan.
 
@LACKOIGI Ako moze cena uredjaja na PP, i zanima me da li imas na praktoru predpripremu za auto pilot, i koliko kosta nadogradnja navigacije da bi mogao sejati s njom. Pozdrav.
 
:osmeh: nije "tač skrin" :D al radi pos'o ...

2lo3mma.jpg
[/IMG]
 
Lackoigi ajde molim te reki ako nije tajna posta je bio taj Tribmle 750 i ok koga si ga kupio. pozdrav
 
Nisam nešto preterano pratio ovu temu i nemam neku potrebu za tim, ali mi je jedan kolega rekao da postoji navigacija u koju se ukuca broj parcele i ona sama odredi krajnje tačke t.j. međe njive ( parcele ) . Prosto nemogu da veruje ali on je toliko ubedljiv pa bih molio sve koji nešto o tome znaju da pomognu i link bi bio od koristi .
 
Nisam nešto preterano pratio ovu temu i nemam neku potrebu za tim, ali mi je jedan kolega rekao da postoji navigacija u koju se ukuca broj parcele i ona sama odredi krajnje tačke t.j. međe njive ( parcele ) . Prosto nemogu da veruje ali on je toliko ubedljiv pa bih molio sve koji nešto o tome znaju da pomognu i link bi bio od koristi .

ako sam ukucas naziv parcele (ili više njih), i sve ih obeležiš (odrediš granice)... to ostaje u memoriji uređaja... za sledecu agrotehničku operaciju dovoljno je da ukucaš ime parcele,dodješ do nje i imaš granice i pravac (AB liniju ili više AB linija koje si prethodno memorisao)

a ako si mislio da se ukuca parcelni broj iz katastra pa da sve ostalo navigacija uradi, to ne postoji još ili ja nisam čuo za tako nešto....
 
Naravno da i tako nesto postoji,ali digitalni oblik katastra,često up-date(ovanje) sigurnost u te podatke kod nas jos nisu na vidiku.I mnogo jednostavnije rešenje kao npr ARKOD koji se koristi u susednoj nam Hrvatskoj bi nam dobro dosao ali uvek postoji ono ali.Za početak mislim da su asocijacije uspele da dobiju neki popust (uz pomoć vlade Vojvodine) za korišćenje korekcionog signala veće preciznosti +-2cm...
 
vidiš sad kad si to spomenuo , postoji i varijanta da se preko programa obeleži parcela (koordinate)i odrede parametri za varijabilnu aplikaciju ,(količina min. djubriva , ili zaštita bilja...) zatim se sve to prebaci u navigaciju i teraj Lenka... al opet to sa katastarskim brojem i navigacijom teško , pogotovo kod nas...

jedan interesantan video :)
 
nije lose al kosta pravo, nama koji radimo do 50ak hektara isplativo tek na duge staze i nadam se da ce biti u skorije vrijeme, bacanje gnoiva sijetva prskanje, valja za sve samo da je malo manja cijena, do 1000 eura koji euro gore dole to bi bilo prihvatljivo mada se i i skuplji tko puno radi vrlo brzo isplate...
 
Juče su momci ugradili kod mene Trimble ez250,danas sam probao,bacao prihranu na pšenicu,doduše po stalnim tragovima,ali je super stvar
 
Nazad
Vrh