Navigacija u poljoprivredi

Ja sam probao field navigaciju sa pleja.bacao sam vestak.neprecizno je ali ima neki orijentir.garant sa nekom externom antenom bi radio zadovoljavajuce.

Послато са Smartphone6.1 уз помоћ Тапатока
 
Жикабог је у праву за антене. Кинези су закон! Једини је проблем што ми имамо аверзију према њима и њиховим производима.
Тримбл је бренд који, као и сваки други, наплаћује своје име. АГ 15 антена са каблом кошта око 350е што је заиста много новца.

- - - - - - - - - -

Trebalo je to kupiti dok su imali akciju.... ez 250 670+pdv.

Синиша, у праву си.
Биле су за мале новце у Титану. Сад су им опет дигли цену.
Пратио сам мало цене на и-беју и видео да цене тримблових уређаја скоро да и не падају. Држе цену.
Не знам зашто.
 
E vidiš druže nikad pameti dosta.... Ustvari trebalo je da poslušam baabu al ja pametan reko ne. Jbg nisam kupio a ne bi možda bilo loše imati. Doduše koristio bih je samo u prolećnom bacanju veštaka zato mi malo i bilo glupo kupovati... A dobro,biće.
 
Tako sam i ja mislio samo za prskanje pšenice i bacanje veštaka al da vidiš posle za čega sve dobro dodje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Prskanje pšenice-stalni tragovi. Za setvu kukuruza mi ne treba,mislim da nisam posvađan sa pravcem. Samo mi je prolece problem,ali i nije. Uvek imam pri ruci markiranta,ponekad zabodem nišan a vrlo retko napamet. Samo na uskim njivama.
 
Meni je super došla jesenas kada sam orao uslužno neku livadu skroz nepravilnog oblika. Gazda zna koliko je cela parcela ali nije hteo sve da se uzore. I na kraju kada je rekao dosta, ja samo obišao oko uzoranog sa navigacijom i ona rekla tačnu površinu i nema dileme ni za mene ni za njega...
 
A da li trebaju te antene ako se telefon stavi u režim letenja (odnosno kad se sve ostalo iključi) dakle preko GPS-a?
 
ja sam skinuo onTrak,na iosu,bas da probam kako to radi i katastrofa je
nema dzabe ni kod babe
 
Navigacijom na telefonu, može da se pogodi parcela, ali redovi nikako, za to treba malko jači hardver.
 
@ Goran

Nije lepo, Gorane, da tako pišeš. Nije smešno.

Dakle, zna li neko hoće li biti subvencija ove godine? Načuo sam da će biti uredba početkom aprila.
 
Prdenci Mrzenci, kod Javora Dzoke najbolja janjetina ispod sača.

A za navigaciju, kao i sve do sad. Mi obicni cemo kasno cuti. A i nemamo novaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh