Navigacija u poljoprivredi

Ako remote desktop resi problem onda to nije kvar.

Kad crkne motor, tablet, imu itd itd a crci ce... cuce se

Ja svega u rezervi par komada, ne cekam nikog i ne zavisim od nikog!

To sto su setovali senzor, pobrljavila navigacija ...







Uz team viewer ili any desk nema čekanja ni 10 min... senzor ugla na točku posle poziva sam čekao sat vremena...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Trebam pomoću vezi CHC. Išao sam nadogradit softver i sad mi se sve izbrisalo. Problem je što me traži registraciju hardware-a, a ne znam točno koji broj moram upisat tamo, ako mi netko može pomoći?
 
Šta se izbrisalo?
Zastupnik koji je instalirao update je trebao da uradi backup podataka i posle ih vrati.
Meni čovek uvek dodje kući, uradi update softwera, ubaci nove njive sa linijama...
 
И то најближом рутом и да ти увек дође са десне стране да не мораш ићи преко целе улице. 🤣
 
Trebam pomoću vezi CHC. Išao sam nadogradit softver i sad mi se sve izbrisalo. Problem je što me traži registraciju hardware-a, a ne znam točno koji broj moram upisat tamo, ako mi netko može pomoći?
Tu ti na forumu nitko ne moze pomoci , moze samo proizvodjac ili njihov zastupnik, ako nema zastupnika pisi im direktno na njihovom sajtu i trazi registracioni broj ali moras im poslati serijski broj uredjaja. Normalno u imenu meila napisi registracija ili vec sta traze da ne zavrsi email u spamu.

Tako ti pise u uputstvu za navigaciju:CHCNAV NX510 Pro
pise ovako u manualu :
2.3. Register the RTK Mode
Get into [Setting]-[GNSS-Setting]

Show the device No.to technical support and we will provide you the registration code.
Ili ti u slobodnom prijevodu pokazite broj uredjaja tehnickoj podrsci i mi cemo vam dati registracioni broj .
 
Tu ti na forumu nitko ne moze pomoci , moze samo proizvodjac ili njihov zastupnik, ako nema zastupnika pisi im direktno na njihovom sajtu i trazi registracioni broj ali moras im poslati serijski broj uredjaja. Normalno u imenu meila napisi registracija ili vec sta traze da ne zavrsi email u spamu.

Tako ti pise u uputstvu za navigaciju:CHCNAV NX510 Pro
pise ovako u manualu :



Ili ti u slobodnom prijevodu pokazite broj uredjaja tehnickoj podrsci i mi cemo vam dati registracioni broj .

Trazi na uredjaju device No , recimo nesto kao u uputstvu sto su napisali 5HYQPN222

Probaj upisati , nista te ne kosta 0123456789
 
Da li je neko ubacio huida navigaciju(auto pilot), ciji mi se da su najpovoljniji na trzistu.
 
Da li je neko ubacio huida navigaciju(auto pilot), ciji mi se da su najpovoljniji na trzistu.
Imam je ja. Uzeo na sajmu prosle godine. Za sad ok, kolko sam radio. Bio problem sa kabelom do senzora tocka to su zamenili i posle toga sve ok. Jedina primedba je malo je losija vidljivost tableta.
Nego jel ima neko problem sa JD rtk? Juce popodne i danas ceo dan ga nema
 
Sad gledam ovu navigaciju(auto pilot)odloženo plaćanje na 12 meseci.Naj povoljniji su,iz kaća je firma.Poslao sam im sms da vidim za uslove,ali nema odgovora.Sutra ću ih zvati.Ako je suma podeljena na 12 rata onda je to ok,i ako nije povezano sa bankom.Samo me brine koliko je precizna,i dali je signal ok.Ne znam zbog čega ta cena,naspram drugih!
 
Nazad
Vrh