Naknada za odvodnjavanje.

Što se tiče prinudne naplate, to sad ide lagano, naročito ako imate neki redovan priliv ( plata, penzija). Izvršitelj uzme svoj deo + kamata+takse+...
Često izađe 50-100% od glavnog duga.
 
Tako meni naplatiki kazne za parkiranje pre par god iz Nisa. Skupilo se za vise od 25000 din. I kazna za preticanje preko pune linije sa sve troskovima za svedoka. Bukvalno ne morate nista da radite u takvim situacijama, ne odazivate se na pozive, ne pravite troskove da idete na sud, ne placate provizije za placanje kazne, sve oni sami odrade i skinu sa plate... :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Platio prvu ratu za 2024 da mi ne zidaju kamatu.Sada čekam rešenje za povrat više uplaćenih sredstava ili obaveštenje o ostalim prispelim ratama.
 
Matiću, jesi li gledao karticu, da li su te uopšte zadužili za prvu ratu u ovoj godini? Ja sad ulazio i vidim da i dalje stoji stanje iz prošle godine tj. pretplata 9 dinara.
 
Upit stanja Vode Vojvodine :
19.02.2024 104 Akontativni iznos Broj 17940 za 12.2024 4.233,84 0,00 0,00 0,00

Će platim.. kad i meni uprava za agrarna placanja razliku za suncokret ,od pretprosle godine...8-)
 
Ajd napisi slovima koliko para ovo ne moze da se rastumaci dali su milioni ili milijarde

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Naknada za odvodnjavanje nije ukinuta. Naknadu i dalje redovno plaćaju obveznici koji nemaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo. Podatke o tome ćemo, pre izdavanja novog rešenja i provere dosadašnjih zaduženja, usaglasiti sa E-Agrarom. Ukoliko imate zvanično registrovano gazdinstvo, za treću i četvrtu ratu za 2023. godinu , kao i celokupnu 2024. godinu, bićete oslobođeni samo za poljoprivredno zemljište.

U vezi naknade dobio sam ovo objašnjenje!
 
Aha, znači stizaće i dalje za one male površine, dvorišta, živice, šumice... i onih par ari koje smo umanjili od njiva gde imamo jedanu šljivu, bunar...
 
Au ,moraću da plaćam odvodnjavanje za kanal ,koji sam morao da skinem iz podsticaja .Kanal nemaju na koga da rasknjiže a ekspropisali ga još početkom osamdesetih.
 
Znači ostaje ti samo da zatrpaš kanal i počneš da radiš.
Kod nas ima situacija gde su kanali ucrtani, ali nisu nikada iskopani.... E onda su ljudi uzeli i to da rade, da ne raste trava. 😁
 
Imam jednu njivu sa ucrtanim ali ne iskopanim kanalom za odvodnjavanje .Mala je površina u pitanju .Glupo je da se ostavi ne obrađen .
 
Stiglo resenje da se plati odvodnjavanje za drzavnu zemlju po pravu preceg zakupa... sa korekciom od 50% umanjenja.
 
Nazad
Vrh