Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Ih... Te lome noge pa povađaju. Ako i to ne urade onda oprase jedno prase...


ko zna zašto je to dobro?

- - - - - - - - - -

Ne znam zbog cega ali svi se zale da nazimice i krmace ne ostanu sprasne. Evo ja sam dvije nazimice drugi put osjemenio V.O. posto posle prvog puta nije osjemenjavanje uspjelo, u cemu je problem ne znam,mada ja za svoje jos ne mislim da je problem ali vidim da se drugi ljudi bas zale jer krmace nece da ostanu sprasne, sumnjam u hranu i pared toga sto hranim svinje kvalitetnom hranom...
jednu je veterinar osemenjavao 4 puta (2 naplatio) i nije ostala suprasna a onda "Miško" skočio samo jednom i pogodak(ko je tu lud)
 
Inekcija, nema ti druge, sada ili da sacekas jos 21 dan.
I mi bas imamo problema sa krmacama, jedna posle prasenja uopste nije htela da trazi dugo, primi inekciju, za par dana trazila, primila, i tako 3 puta i nista, hoce redovno svake tri nedelje momka :osmeh:
 
evo i ja sam imao problem sa nazimicama od 9 nazimica 3 vec dva puta propustam da pripustim. Desava se uvece na primer uteram nerasta i stoje kao ukopane, ali posto je veliki ne mogu da ga izdrze na betonu pa sacekam do ujutru da doteram manjeg nerasta ili da ih isteram na travu po danu da ih pripustim sa mojim ali ujutru ni jedna nece vise da stoji i ko po pravilu ponovo traze 22 dana kasnije i ako mi tu nije mali nerast sledeci dan nece da stoje. Sta se tu desava ne znam?
 
evo i ja sam imao problem sa nazimicama od 9 nazimica 3 vec dva puta propustam da pripustim. Desava se uvece na primer uteram nerasta i stoje kao ukopane, ali posto je veliki ne mogu da ga izdrze na betonu pa sacekam do ujutru da doteram manjeg nerasta ili da ih isteram na travu po danu da ih pripustim sa mojim ali ujutru ni jedna nece vise da stoji i ko po pravilu ponovo traze 22 dana kasnije i ako mi tu nije mali nerast sledeci dan nece da stoje. Sta se tu desava ne znam?
malog spremi za 22dana da završi posao:bravo:
 
ma nije ni problem sto ih preskacem taman da ne pravim veliku guzvu posto imam jos neke stare pripustene u januaru a ne mogu vise od 8 da prasim mesecno posto toliko imam mesta za prasenje i toliko ukljestenja. A mozda i nekolike nazimice prodam malo da se rasteretim, treba izdrzati ovu jadnu cenu prasadi i tovljenika :sta:
 
Treba te naše nazimice i krmače otpratiti do zgrade vlade. Tamo ih ima ornih da naskaču koliko hoćeš. Čak i da povađaju, njima neće smetati. A neće ni nama, bar će malo manje na nas skakati. :ideja::haha:
 
Pisao sam da krmača posle četvrtog prašenje ne traži brava, prošlo je 35 dana kako sam odbio prasiće, dobila je inekciju i dalje ne traži.
 
A koliko je dana proslo od inekcije? Meni je veterinar rekao da od 20 krmaca koje dobiju inekciju 19 traze. E sad...
 
E ovako...
Pitanje postavljem u ime zeta i sestre (pošto nisu članovi, nemaju vremena za Poljoinfo, ali imaju za Facebook)....
Imaju nazimicu koja je bila suprasna po prvi put, i termin za prašenje je prošao pre tri nedelje, rekoše, ma nije ni suprasna, kanda će pod nož, kad ono neki dan oprasila (izbacila) mumificirane prasiće u posteljici...
Da napomenem, normalno se ponašala, jela ko mećava, čak je kao i sise opustila (nalila mleka) ali do prašenja nije došlo...
Bio je i veterinar tada, davao neke inekcije i vitamine...
Danas me sestra zove i kaže da ta nazimica traži brava, hoće svinjac da rasturi...
Zamolila me da pitam, ovde na Forumu, Vas koji se time bavite, da li Ste imali ovakav slučaj i DA LI JE POŽELJNO (može li) da pripusti brava na tu nazimicu, BEZ OBZIRA na sve što se dogodilo?
Hvala na odgovorima u njeno ime...
 
E ovako...
Pitanje postavljem u ime zeta i sestre (pošto nisu članovi, nemaju vremena za Poljoinfo, ali imaju za Facebook)....
Imaju nazimicu koja je bila suprasna po prvi put, i termin za prašenje je prošao pre tri nedelje, rekoše, ma nije ni suprasna, kanda će pod nož, kad ono neki dan oprasila (izbacila) mumificirane prasiće u posteljici...
Da napomenem, normalno se ponašala, jela ko mećava, čak je kao i sise opustila (nalila mleka) ali do prašenja nije došlo...
Bio je i veterinar tada, davao neke inekcije i vitamine...
Danas me sestra zove i kaže da ta nazimica traži brava, hoće svinjac da rasturi...
Zamolila me da pitam, ovde na Forumu, Vas koji se time bavite, da li Ste imali ovakav slučaj i DA LI JE POŽELJNO (može li) da pripusti brava na tu nazimicu, BEZ OBZIRA na sve što se dogodilo?
Hvala na odgovorima u njeno ime...
Trebao si pitati veterinara ali mislim da moze nista joj nefali samo je imala neku upalu.:ppozdrav:
 
E ovako...
Pitanje postavljem u ime zeta i sestre (pošto nisu članovi, nemaju vremena za Poljoinfo, ali imaju za Facebook)....
Imaju nazimicu koja je bila suprasna po prvi put, i termin za prašenje je prošao pre tri nedelje, rekoše, ma nije ni suprasna, kanda će pod nož, kad ono neki dan oprasila (izbacila) mumificirane prasiće u posteljici...
Da napomenem, normalno se ponašala, jela ko mećava, čak je kao i sise opustila (nalila mleka) ali do prašenja nije došlo...
Bio je i veterinar tada, davao neke inekcije i vitamine...
Danas me sestra zove i kaže da ta nazimica traži brava, hoće svinjac da rasturi...
Zamolila me da pitam, ovde na Forumu, Vas koji se time bavite, da li Ste imali ovakav slučaj i DA LI JE POŽELJNO (može li) da pripusti brava na tu nazimicu, BEZ OBZIRA na sve što se dogodilo?
Hvala na odgovorima u njeno ime...

Slobodno neka je ostave,to je bila parvoviroza,obicno se javlja kod nazimica ,u kasnijim prasenjima ne bi trebalo da bude problema,
 
Hvala svima na odgovorima, preneću šta Ste savetovali, i ja sam im to isto rekao, da je ostave, šteta je da je o'ma' zakolju, lepo živinče, pa ako i drugi put ne bude ništa, lako će otići u kobasice...
 
Meni pre neki dan nazimica prelepa potrazila ,proverim ima stajanje i po najvecoj vrucini posto uvece planirao prskati njive natovarim u korpu i ajde kod nerasta. Celim putem ludovala, pusti nerasta opet u povratku ludovala i toliko se zamorila da je crkla 20-ak min. po dolasku kuci. Srce joj bilo normalno kada smo je rasporili, jednostavno se ugusila od umora. Plasio sam se da ce se osecati meso posto je bila u estrusu, medjutim extra je. Skola svima da se po vrucini ne tera svinja, pogotovu koja ima pietrenske krvi.
 
e vidite ljudi kod parvoviroze najcesce su stete kod nazimica a prenosi se obicno preko nerasta i zato ako znate da vam krmaca ima parvo vestacki je osemenjavajte preko vepra ce te i druge ljude kod kojih ide taj vepar a pustaju ga na nazimice zeznuti. Cak i stara krmaca ako je prvi put bacala mumificiranu prasad a posle toga sve normalno ima parvo u sebi i moze da zaraz zdravog nerasta i on da siri to dalje. Zato kod mene moj nerast i samo za mene. I da kucnem tih problema nema :)
 
Meni pre neki dan nazimica prelepa potrazila ,proverim ima stajanje i po najvecoj vrucini posto uvece planirao prskati njive natovarim u korpu i ajde kod nerasta. Celim putem ludovala, pusti nerasta opet u povratku ludovala i toliko se zamorila da je crkla 20-ak min. po dolasku kuci. Srce joj bilo normalno kada smo je rasporili, jednostavno se ugusila od umora. Plasio sam se da ce se osecati meso posto je bila u estrusu, medjutim extra je. Skola svima da se po vrucini ne tera svinja, pogotovu koja ima pietrenske krvi.

kazu da je malo kiselo meso od kramce kad se kolje koja je u estrusu!
 
Nazad
Vrh