Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Sad meni treba savet,kupio sam letos tri nazimice oprasile se sve tri,prva se prasi danas drugi put,druga za par nedelja a treca tek sad trazi,juce i prekjuce otekla al nece da stane,danas malo splasnula sto je normalno al bezi ko luda,vec par puta me tako zezne cekam da stane a nju prodje,inace semenim(VO) nemam brava.Necu da koljem,vec sam zaklao ni da prodam za male pare ali me vec nervira,zaboravio sam da napisem da sam pustio brava da proseta kroz obor posle prasenja 10-15 dana i zamalo ga nije udavila.
 
Kupio sam seme od kvalitetnog brava a kod nas ima par bravova sve lose.Al razmisljao sam i o tome.Dao sam joj secera pa cu videti.:sta:
 
tile imaš li nekog drugara što ima veprove,da je odvedeš kod njega da sedi 10ak dana, da se smiri i navikne na njega,ima onoga ispuštanje hormona,sve to boks do boksa.
 
E tile probaj da joj das koncentrat i dok ona jede polako ubacuj kateter, ako ne pocne da bezi ubacuj dozu. Ja sam sad tako osmenio jednu krmacu nije htela da stoji, a kad sam joj dao hranu ubacimo kateter i ona se nije bunila malo jede malo gleda u zid i uvuce celu dozu. A pre dvadesetak dana trazila prvi put posle zalucenja stajala kao ukopana, ali nisam bio nabavio seme a sad sam osmenio ovako pa videcu sta ce biti...
 
Ma tako me uvek zezne,dva dana je drzi otekne al bezi ja sacekam da stane a nju prodje.Do veceras ce skroz otok nestati a ona nestoji,razmisljam da je vezem dok nije kasno?
Ja sam svoje osjemenio, vrtile se, nisu stajale mirno ali sam nasuo hranu koju vole i osjemenio dok su jele. Probaj tako, jedino ako bas ne miruju onda sajlom...
 
E tile probaj da joj das koncentrat i dok ona jede polako ubacuj kateter, ako ne pocne da bezi ubacuj dozu. Ja sam sad tako osmenio jednu krmacu nije htela da stoji, a kad sam joj dao hranu ubacimo kateter i ona se nije bunila malo jede malo gleda u zid i uvuce celu dozu. A pre dvadesetak dana trazila prvi put posle zalucenja stajala kao ukopana, ali nisam bio nabavio seme a sad sam osmenio ovako pa videcu sta ce biti...
probao sam al neide kad krenem da ubacujem kateter ko iglom da je ubodem,kanda je proslo,cudno dosad sam uvek pogadjao termin i kad je veterinar semenio ja sam govorio kad treba i kad je brav skakao a ova je cudo,prvo dugo nije trazila pa trazila jednom kratko pa drugi put ja kazem coveku doteraj on dosao sutra kaze rano drugi dan ona bezi i sad prvi dan pocela,drugi otekla al bezi sve kako treba reko sutra ce stati da nesilujem ono corak splasnula i bezi ko djavo jede i spava.jbg
 
Ne znam sta da ti kazem, znaci da je proslo. Zeznuto je cekaj sledeci put broj 21 dan od danas ili juce, nikako 18 dana kao sto neki veterinari kazu. Ma i ja imam problem sa jednom nazimicom cekao sam da se estrus ustali, pre dvadesetak dana trazila dobro bas dobro i ja ne osmenim, neka reko treci put, ostavio da je osemenim ovih dana medjutim juce i danas trazi ali vrlo slabo. Ne smem je semeniti sa ovako slabim zarom da ne zajebem stvar... sad me kopka kako ce biti sledeci put a bas je u kondiciji nije predebela stara oko 9 meseci... Sta mozes uvek nesto zajebava ko i u svakom poslu...
 
Krmača se četiri puta prasila. Posle svakog zalučenja 5-6 dan primi brava. Sada jednostavno ne trazi. Sačekao sam i 21 dan, davao sam šećer, kvasac i ništa. Inače, krmača je odlična, nisam do sada imao problema. Šta da radim?

http://cuvajveronauku.serbianforum.info/
Nisi jedini ja sam jednu cekao tri termina i sad je prodajem u kobaje,a i jos po neka zabusava kad treba da trazi.:sta:
 
Krmača se četiri puta prasila. Posle svakog zalučenja 5-6 dan primi brava. Sada jednostavno ne trazi. Sačekao sam i 21 dan, davao sam šećer, kvasac i ništa. Inače, krmača je odlična, nisam do sada imao problema. Šta da radim?

http://cuvajveronauku.serbianforum.info/
možda je previše smršala pod prsićima pa će tražiti kasnije za mesec(i po)meni se desilo jednom posle mesec i po dana tražila bila je dobra pa sam je čekao prasila 14-16 kom
 
A valjda svi ti ekstremi se sjate kod mene. Svi normalni tokovi me uspešno zaobilaze. Tako nemam sreće sa tim nazimicama da mi je postalo urnebesno smešno. Sa nestrpljenjem čekam sledeći kiks.
 
A valjda svi ti ekstremi se sjate kod mene. Svi normalni tokovi me uspešno zaobilaze. Tako nemam sreće sa tim nazimicama da mi je postalo urnebesno smešno. Sa nestrpljenjem čekam sledeći kiks.
to i ja isto kažem osemenio 5 kom nazimica 2 kom24,9 3 kom 3,10 i sve su na kraju povađale neke posle 60 dana potom kupio nerasta i sad su izgleda suprasne sa 3 m. zakašnjenja
 
Ne znam zbog cega ali svi se zale da nazimice i krmace ne ostanu sprasne. Evo ja sam dvije nazimice drugi put osjemenio V.O. posto posle prvog puta nije osjemenjavanje uspjelo, u cemu je problem ne znam,mada ja za svoje jos ne mislim da je problem ali vidim da se drugi ljudi bas zale jer krmace nece da ostanu sprasne, sumnjam u hranu i pared toga sto hranim svinje kvalitetnom hranom...
 
Nazad
Vrh