Muzika u traktoru

Kaze kolega da ga je sve ovo novo koštalo 10 000 dinara, u pitanju traktor T-40

xfox13.jpg
 
ala ga je skarabudzio,mogao je barem kutiju da zatvori i da metne koju izolaciju oko motora,jer kad se pomesa zvuk motora i menjaca sa muzikom ,usima nije sve jedno
 
pa ovo ne zvuci nikako,nije zatvorio kutije i nisam jos video nigde ovako nesto,zvucnici ispred ,meni se licno ne svidja
 
Konačno da ugradim i ozvučenje
140820121456.jpg

Malko sam i preterao sa jačinom, zvučnici 2x80 + 2x30, na soniju izlazi 4x20 (sve je sinusna anaga) :osmeh:.
 
Super izgleda,svaka cast kako je odradjeno,samo plejer tesko da moze da tera 2x80 + 2x30,RMS bez pojacala nece da moze.......
 
Dođi da se uveriš da može, i to samo tako:veseljak::. Taj Japanac je čudo, inače prvo sam ga probao na kućnom ozvučenju, i kada sam video da mu ti zvučnici odgovaraju, kupio istih karakteristika, zato i imaju ovu univerzalnu zaštitnu mrežu, jer su to zvučnici za kućno ozvučenje. Ko mi neveruje, može slobodno da dođe da se uveri. Kada budem skidao gornju ploču, slikaću ih odpozadi.
 
Onda nema nikakvih problema za 20W po kanalu.

Nek je pad napona u izlaznom stepenu 2V (iako je manji), ostaje 10V.

P=UI=U2/R
P=100/4=25

Dakle, nema nikakvih problema da se ostvari onih 20W, naravno ako je radio kadar da to ostvari. Samo treba voditi računa i o ožičenju, da ne bi zbog neke tanke žice progoreo tako lep tapacirung...
 
Na žicama nisam štedeo, sve su deblje nego što je potrebno:osmeh:, šiber je lim od 2mm, sa savijenim ivicam, a prekidač je od suze, ventilator unutra od golfa, to sam uspeo da nabavim:osmeh:. Inače šiber je prava stvar, danas bio na njivi, i samo sa otvorenim šiberom i ventilatorom na jedinici, idealna atmosfera u kabini, a nimalo prašine unutra :bravo:.
 
Nazad
Vrh