Muzicki uredjaji za nase cetvorotockase

Poceli smo temu o vrhunskoj muzici pa nisam mogao da ne pomenem. Inace imaju oni I pristu pacne modele, mada su oni I dalje preskupi za vecinu nas, ali mislim da u tom rasponu cene ima I bolje. U svoje vreme sam ih uporedjivao, jedne pored drugih, sa Monitor Audiom RX serijom I kupio ove druge. Sve je to stvar ukusa a I budzeta.
 
Od čega najviše zavisi kvalitet zvuka u kombinaciji sa transmiterom.? Od kvaliteta transmitera, kvaliteta uređaja u kolima (CD/kasetofon), kvaliteta snimka na fleški, od svega po malo, ili nečeg što nisam pomenuo .? Ne mislim na jačinu, već na čistinu zvuka.
I kakav je uopšte zvuk sa FM transmiterom, vredi li to kupiti da radi sa dobrim fabričkim kasetofonom recimo, ili ipak ubaciti CD uređaj .?
 
I kakav je uopšte zvuk sa FM transmiterom.
Verovatno mislis na kombinaciju mp3 + fm transmiter. Sam mp3 je bedan sto se kvaliteta tice jos ukombinovan sa FM transmiterom koji kosta 1000 dinara ne moze se ni ocekivati kvalitet. E sad pitanje je kome kakav kvalitet treba? Daleko od toga da ne moze da se slusa mp3 + transmiter i ja tako slusam u kolima.
 
Da, da, na to sam mislio. Jedan moj prijatelj imao ga je na autu pre desetak godina i sećam se da je problem bio što bi se ponekad u međugradskoj vožnji pojavljivalo šuštanje, pa bi morao da promeni frekfencije na uređajima.
Mene zanima jer u autu koji se vozi ređe i uglavnom na kraćim relacijama, imam ispravan fabrički radio kasetofon. Sad se dvoumim da li da kupim transmiter ili neki jeftiniji CD uređaj .?
 
Ma kupi transmiter. CD je prevaziđen medij, ne znam kad sam ga zadnji put koristio. Radio koji sam uzeo nov i to pre 2-3 godine sam uzeo samo sa USB i FM, kakav CD.

Transmiter mogu da ometaju signali drugih stanica ali ovi koje sam ja koristio su dovoljno jaki da ''uguše'' sve drugo, bar u neposrednoj blizini (upaljač -auto radio) tako da to i nije problem. Imaju domet i do 20 metara.

Najbolje bi bilo da (za onog ko se razume naravno), nadogradi stari radio da primi USB, Bluetooth..

 
Nazad
Vrh