Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Da li taj dif od 4x4 nema nekakve lamelice u tom debljem delu? Pitanje za Vasovca.
 
Da li taj dif od 4x4 nema nekakve lamelice u tom debljem delu? Pitanje za Vasovca.
Evo druze mislim da sam i ja dovoljno kvalifikovan da ti dam odgovor.:haha:
Nema nikakvih lamelica, vec je kruto vezan za kuciste koje nosi trkace, mozes videti i vijke koje drze tanjirasti zupcanik, mislim da ih ima 8 ili 10 nisam siguran.
E sad , zasto je tanjirasti veci na ovom ,ostaje pitanje. Mozda zato sto je 4x4, pa zbog izdrzljivosti, nemam pojma. Za upotrebu na tarupu su i jedan i drugi pogodni, samo sto bi po mojoj preporuci trebalo napraviti medjulezaj sa poluosovinom, mnogo manje trpe ovi mali valjkasti u diferencijalu.
Izvinite na iscrpnom odgovoru, pozdrav :ppozdrav:
 
Da baš tako nema nikakvih lamelica samo su zupčanici dosta masivniji,a i lezejevi su veći ,sve u svemu dosta je masivniji pa samim tim valjda ce i više izdrzati.

- - - - - - - - - -

Normalno da mu je teze u travi naručito onoj gustoj,na primer ja imam i tarup sa motičicama u vecoj travi 539 ga nosi 2 sporom i crkava a naprimer granje posle rezidbe radim 1 brzom i traktor ga ne oseca,šašina je pesma
 
drugi je sa prirubnicama gde se šafe poluosovine spolja je kućište isto a unutra....

Kolega Vasovac, da li je ovaj taj jaci model difa od forda ?

4cc0a8b19f51c2cda0ecee12774e94ec.jpg


Ovaj sam kupio danas za 20e da stoji u rezervi , a jedina razlika u odnosu na dva koja imam je taj sto ima ove prirubnice kod poluosovina, a kuciste kolko vidim ovako na oko je isto.
 
Jel istina da ove kosilice ili rotacioni tarupi na koje se stavljaju diferencijali od automobila, mogu da izdrže sezonu dve, pregrevaju se i puštaju ulje? Radio bih površinu od 70 ari 4-5 godišnje
 
Uz normalan rad bez izivljavanja, mogu da traju jaaako dugo. Samo da se ne blokira poluosovina, jer onda prokuva ulje usled dosta rotirajucih elemenata, i izbije semeringe van.
Opet sigurnija i bolja varijanta je fabricki multiplikator kao sa fapove freze. To onda moze bas dugo da traje.
Pozdrav:ppozdrav:
 
Kod mene je upravo ovaj problem. Pregreva se, jer je poluosovina blokirana. Diferencijal je od moskviča. Da li se ovaj problem može nekako rešiti jer se zagreje već posle pola sata rada? Bio bih zahvalan na pomoći.
 
@Vilamet Mozes zavariti trkace unutra i resices problem pregrevanja a i spasices taj dif da ti ne crkne tako. Ali da znas dobices duplo vecu brzinu pa ces morati da radis sa malo manjim gasom ili da smanjis zahvat kosilice da ti ne bi gusilo traktor previse u velikoj travi
 
Nakon nekih 25 hektara pokosenih.
Ja sam PREZADOVOLJAN.
Nigde kapi ulja nema (zanemarite fleku na odusku, sipao sam previse), nigde nema lufta..
Dodao sam jos i valjak i sklop za smicanje vijka prilikom preopterecenja.
img-20170808-183450622.jpg
 
Sve zavisi kakve diferencijale nadjete u kakvom stanju,meni ljudi donesi polu truo mrvi unutra i oce tarup. Jai im kazev samo vam uradim i nezovite me ako zakuje.
Ako blokirate trkace dobijate 1:4 to je prebrzo,jos na veci zahvat,dolazi problem sa balansom i zapinje ferguson. Onda nista uradili niste.

Ja sam ih napravio milion za kultivatore niko se nezali od lada al to su manji zahvati.
Za traktore bi bilo praporucljivo reduktor imate u adi itd oko 20 000 reduktor za tarup pravi i udriii.
 
Koji je po tebi maksimalan zahvat jednog noza ,sa diferencijalom od automobila ,kakve uglavnom koristimo?
Ja sam napravio 1.6 i traktor ga dobro oseti u guscoj travi.
 
Ako vec pricamo o zavarenim trkackma i odnosu 1:4,najbolje bi bilo praviti sa dve glave i na remenicama usporiti do 1:25.
Mada ima dobar sistem i bez reduktora sto je smislio neznam mu sad ime lik iz bivseg imt-a. Ima ga na youtube.
 
Nazad
Vrh